• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak się dostać na informatykę na PW?(MiNI)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,232 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adam Olesiak Gaduła (3,290 p.)
Cześć,

W tym roku pisałem maturę i poszła mi nie najgorzej, niestety zabrakło mi 4 punktów, żeby dostać się na informatykę na wydziale matematyki i nauk informacyjnych politechniki warszawskiej.  W drugiej i trzeciej turze rekrutacyjnej nie dostał się nikt z listy rezerwowej, także szukam jakiejś ostatniej deski ratunku ;)

Czy można się dostać na ten kierunek już po rekrutacji? Czy ponowne podejście do rozszerzonych matur i próba w przyszłym roku to jedyna opcja, a może da się np. napisać jakieś podanie do dziekanatu/próbować się przenieść po 1 semestrze?

Ogólnie dostałem się na drugi wybór, czyli na energetykę na pw, która też mnie trochę kręci, jednak raczej wolałbym programowanie.

Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji, czy to na pw czy na innej uczelni to proszę o jakieś podpowiedzi ;)
komentarz 6 sierpnia 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Spytaj w dziekanacie zamiast na forum

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez niezalogowany
wybrane 7 sierpnia 2016 przez Adam Olesiak
 
Najlepsza
Mógłbyś podać dokładne wyniki Twojej matury? :) Za rok będę stał przed podobnym wyborem.
komentarz 6 sierpnia 2016 przez Adam Olesiak Gaduła (3,290 p.)
Podstawy się nie liczą(ale trzeba je zdać), rozszerzenia dają: 100pkt za matmę, 100pkt za informatykę(lub fizykę, jak poszła Ci lepiej), 25pkt za angielski. W tym roku próg na informatykę był dość szkaradny bo 194 pkt, w zeszłych latach 180, 182, 180. Ja miałem 189.

Ogólnie jak chcesz iść na pw to ogarnij sobie te konkursy które oni organizują. Mało osób o nich wie, a są wiele prostsze niż olimpiady z matmy czy fizyki i można dostać indeks ;)
komentarz 7 sierpnia 2016 przez niezalogowany
No tak, już się zapoznawałem z przedmiotami, które są punktowane, ale jestem ciekaw ile miałeś konkretnie % z rozszerzonej matmy, fizyki/informatyki i angielskiego. Mistrzem edukacji raczej nie jestem. :/ Jestem dobry, ale nie jestem bardzo dobry.

Ja raczej myślę bardziej o Krakowie, Łodzi lub Wrocławiu, ale myślę że wymagania są podobne.
+2 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Tak jak napisał @Tomatosoup najlepsze co możesz zrobić to zapytać w dziekanacie. Możliwe, że dziekan każe Ci napisać jakiś egzamin wstępny i jak dobrze Ci pójdzie to Cię weźmie. Ewentualnie możesz też zapytać czy zapisując się na inny kierunek możesz się przepisać w trakcie roku akademickiego. Jeśli zdecydowałbyś się czekać rok i poprawiać maturę, to wydaje mi się, że lepiej przez ten rok pójść sobie na ten kierunek, na który się dostałeś, zobaczyć jak tam jest, a w wolnym czasie przygotowywać się pod maturę.

Tego typu tematy często były już na tym forum i konkluzja jest taka: nie ważne na jaki kierunek pójdziesz, nigdzie nie nauczą Cię programowania, a studia w większości przypadków to tylko papierek. Ważne ile sam się uczysz w czasie wolnym.

Pozdrawiam,
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tematów było dużo czasami trzeba szukać, jak już wiele osób pisało na Informatyce nie ma dużo programowania, jeżeli sam chcesz programować to musisz sam się tego nauczyć, studia dają papierek, a więc nic nie stoi na drodze skończenia energetyki i programowania, bo i tak w 80% musiałbyś się w domu samemu uczyć
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez Adam Olesiak Gaduła (3,290 p.)
Napisałem do dziekanatu, ale na cuda nie liczę, bo podanie o przeniesienie wymaga zaznaczenia ile semestrów zaliczyłem, także chyba wpiszę 0 i będę liczył że nie zauważą ;)

 

"Decyzja wstępna: Przeniesienie na semestr.................... specjalności..................................................... studiów stacjonarnych/niestacjonarnych uzależniam od zaliczenia ............ semestru studiów* / uzyskania rejestracji na następny rok akademicki* w obecnym miejscu studiów. * niepotrzebne skreślić. "

 

Dzięki za radę

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 211 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2023 w Offtop przez ernesto3000 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,032 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,425 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rikq Początkujący (260 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...