• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić ze starym tabletem ?

+1 głos
8,213 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2016 w Urządzenia mobilne przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Hej

Posiadam stary 7 calowy tablet z firmy MyTab. Na tą chwilę leży i się kurzy. Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł na jego wykorzystanie ? Przeszukałem trochę internet aby zobaczyć co inni z nimi robią i właściwie nic specjalnego nie znalazłem. Na tą chwilę mam dwa pomysły:

1) Wpakować tablet w drewnianą ramkę oraz przylutować na stałe do niego zasilanie. Powiesić go na ścianie po czym odpalić na nim jakąś pogodową apkę.

2)Kupić z aliexpress bezprzewodową kamerkę którą umieszczę przy furtce do lasu. Zasilanie kamery pociągnę z domku na narzędzia. Złożę lampkę z żarówek IR, której światło jest widoczne tylko dla kamer. Dzięki takiemu zestawowi można byłoby obserwować zwierzęta w nocy.

Macie jakieś swoje pomysły? Co myślicie o moich wyżej wymienionych ?

Pozdrowiam!
komentarz 6 sierpnia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,170 p.)
Może i dla tabletu się nada ;)

https://www.youtube.com/watch?v=qPnG_VLCHy4
komentarz 6 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Kiepsko bo nie ma w nim ani NFC ani miejsca na kartę sim, chyba nawet gps-a nie ma. Jedyne co to wifi a na pokładzie android 3.x Nawet zestawu multimedialnego z niego nie można robić, ponieważ już przy odtwarzaniu z youtuba potrafi ścinać.
komentarz 12 sierpnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,420 p.)
Już nie spełnia funkcji dla których go kupiłeś?

6 odpowiedzi

0 głosów
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez Tomek Krupa Użytkownik (820 p.)
Tylko jak zobaczyłem pytanie jedno mi się skojarzyło...

deska do krojenia!
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Może cyfrowa ramka do zdjęć?
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez niezalogowany
użyj tego tabletu w 2 sposób + może jeszcze jakieś 2/3 serwa do obracania kamery w 3 osiach

 

Serwa podłaczone do esp8266 a ono do wifi i tak to kontrolujesz
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)

No nic, klient zmarł... i został talerzem do kanapek. Coś stało się z arm-em ponieważ w ogóle nie dostaje napięcia a jak już coś do niego dojdzie ekran miga. Szkoda czasu na niego. Dzięki za pomysły, a kamerkę chyba zrobię na raspberry pi 2.

Zdjęcie przylutowanego zasilania: 

Zdjęcie po wszystkim: 

Smacznego Panowie i Panie ;)

0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2016 przez Liczi Nowicjusz (220 p.)
Te pomysły są spoko, ale ja myślę, że chyba najlepiej sprzedać i mieć z tego jakieś pieniądze. Ja swój stary sprzęt zanoszę do skupu teletorium i zawsze coś mi z tego wpadnie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 519 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2016 w Urządzenia mobilne przez Andrzej Kmicic Początkujący (410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2019 w PHP przez fff Gaduła (4,000 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 455 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez xEwald Początkujący (420 p.)

93,741 zapytań

142,676 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,322 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...