• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wolne uruchamianie Windows 10 - HP Pavilion g6

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
2,931 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
zamknięte 22 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś
Cześć. Dzisiaj zainstalowałem Windows 10 na HP Pavilion g6 i oczywiście nie obeszło się bez problemów... System wolno się uruchamia - po uruchomieniu laptopa pokazuje się logo Windows, później jest czarny ekran, który dość długo jest obecny i na końcu pojawia się ekran logowania.

Przedtem miałem na tymże laptopie Windows7, który uruchamiał się błyskawicznie. Windows 10 zgrałem na pena narzędziem Creation Tool i wykonałem czystą instalację. System po uruchomieniu działa normalnie i płynnie. W msconfig powyłączałem wszystkie usługi oraz programy startujące. System stoi na nowym dysku SSD.

Podejrzewam, iż może być to wina sterownika graficznego AMD na podstawie informacji nabytych w internecie.
komentarz zamknięcia: Uzyskano rozwiązanie zagadnienia.
komentarz 5 sierpnia 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
W msconfig włączyłem opcje - użyj oryginalnej konfiguracji rozruchu i teraz uruchamia się prawidłowo, tylko czy ta funkcja nie wpływa w jakiś sposób negatywnie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Nie wiem co wspólnego ma sterownik karty graficznej z szybkością uruchamiania systemu...

Miałeś opcję darmowej aktualizacji? Jeśli tak, to po co zgrywałeś pliki na pendrive?
komentarz 20 sierpnia 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

Nie wiem co wspólnego ma sterownik karty graficznej z szybkością uruchamiania systemu...

A no może mieć dużo wspólnego, nie koniecznie muszą być to stery od graficznej. Wystarczy, że sterownik jest np. uszkodzony i ładowanie sytemu może być niekiedy naprawdę długie - wiem to z własnej autopsji :)

komentarz 21 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Mógłby spróbować odpalić tryb awaryjny. :-)
1
komentarz 22 sierpnia 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
W msconfig włączyłem opcje - użyj oryginalnej konfiguracji rozruchu i teraz uruchamia się prawidłowo.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Tak, to mogło pomóc. Cieszę się, że już jest OK. :-)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 128 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,398 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 742 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez tirex Gaduła (4,430 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...