• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moja gra SFML - dodałem do gry akceleratory i menu

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
533 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)

Pisałem już o mojej gierce na forum tutaj. Teraz chciałbym powiadomić, że dodałem trochę rzeczy do niej, a mianowicie coś co ja nazwałem akceleratorami. Akceleratory to takie coś, co co określony odstęp czasu umieszcza na mapie różne przedmioty, które można zbierać. Do tych przedmiotów należą:

  • apteczki - co by można było uleczyć czołg;
  • zbiorniki z ropą - co by można było uzupełnić zużytą ropę naftową;
  • pociski - na razie nie zrealizowane.
  • mapy, jakieś dodatkowe wyposażenie do czołgu - to też w trakcie realizacji

Dodałem też menu, które się wyświetlać będzie po lewej stronie ekranu. Ogólnie wygląda to na razie tak jak na poniższym filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=1fYKm7o1j7Q&feature=youtu.be

komentarz 5 sierpnia 2016 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
Słaba płynność z tego co widzę. Powinieneś dodać prosty licznik FPSów do swojej gry. Ruch kamery jest jakiś dziwny. Przeskakuje o kilka pól zamiast się płynnie przesuwać.

Czytałem na stronce, że czołgi robiłeś w Inkscapie. Nie widziałem, że się da takie rzeczy robić w tym programie. Ja się zawsze męczyłem w GIMPie i rysowałem każdą stronę obiektu osobno.
komentarz 6 sierpnia 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Słaba płynność wynika z tego, że nagrywałem. Bez nagrywania działa płynnie. Ruch kamery to jest przemieszczenie o szerokość jednego pola, ale nagrywanie obciąża znacząco i być może dlatego to wygląda jak wygląda.
komentarz 20 października 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
fajne to... dasz link do pobrania?
komentarz 22 października 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Na razie nie udostępniam bo chcę dodać jeszcze animacje wybuchu (na tym utknąłem - czyli na grafice z animacją wybuchu). I paru jeszcze dupereli związanych z animacjami (znów grafika). Dopiero jak będzie to to ruszę i obsłużę strzelanie i będzie można się pobawić. A tak to można tylko się poruszać po planszy i zbierać paliwo, amunicję i regenerować punkty życia no i wstawiać obiekty (czyli tworzyć planszę).

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,973 wizyt
pytanie zadane 6 września 2018 w Nasze projekty przez skankhunt42 Obywatel (1,170 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,545 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2016 w C i C++ przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
+3 głosów
0 odpowiedzi 220 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...