• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie książki do nauki programowania

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
7,734 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Piotrek Płuciennik Nowicjusz (140 p.)
Witam jakie książki polecicie do nauki programowania c++,c# oraz java .Mam 21 lat oraz dużo chęci i samozaparcia.Na naukę codziennie mogę poświęcić 8 godzin + weekendy(cały dzień).Jeśli poświęcę trochę czasu czyli minimum te 8 godzin to jestem w stanie szybko wszystko załapać.Do tego oczywiście praktyka przed komputerem.Programować chciałbym na linuxie bo taki mam system.

Co do książek to ja myślałem nad :

Język C++  Szkoła programowania  Wydanie VI Stephen Prata

 C++. Przewodnik dla początkujących Alex Allain

C#. Praktyczny kurs. Wydanie III Marcin Lis

 Java. Podstawy. Wydanie IX Cay S. Horstmann, Gary Cornell

 Java. Techniki zaawansowane. Wydanie IX Cay S. Horstmann, Gary Cornell

oraz myślałem także nad pythonem Python. Wprowadzenie. Wydanie IV Mark Lutz

Co sądzicie o tym forumowicze.

8 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Jak chcesz kupić książki to kup ale zdecydowanie lepiej uczyć się z internetu, po pierwsze bo darmowe, po drugie bo masz konkretnie to czego szukasz. Na internecie jest naprawdę dużo materiałów wszelkiej maści. Co do nauki 8h dziennie, jeśli nie masz jakiś nadzwyczajnych mocy do nauki to to będzie mało efektywne, bo najprawdopodbniej po kilku godzinach już będziesz tym zmęczony, a po dłuższym czasie takiej nauki możesz się wypalić i odpuścić programowanie. Jeśli na koniecznie chcesz jakąś książkę to kup jakąś cieniutką która wytłumaczy ci podstawy a potem bierz się za jakieś projekty.
komentarz 4 sierpnia 2016 przez Piotrek Płuciennik Nowicjusz (140 p.)

Dziękuję za odpowiedź  KubenQPL  co do mocy nauki jeżeli się przyłożę to nie mam problemów ze zrozumieniem o co chodzi w danym temacie.Co do nauki z internetu to widziałem już wcześniej że każdy polecał naukę z internetu ale jakoś wolę książki,najwyżej jak czegoś nie zrozumiem to postaram się znaleźć odpowiedź w internecie o co chodzi z daną funkcją.Co do nauki 8 godzin to może troszkę o te 2 godziny za dużo ale dla mnie nie ma przeszkód i tak szybko się nie męczę więc na spokojnie chociaż te 6-5 godzin mogę dziennie poświęcić.Co do podstaw to najpierw chcę właśnie opanować podstawy a potem przechodzić dalej w te trudniejsze działy.

komentarz 5 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
w internecie nie masz na 100% pewnosci ze jest to dobre, a ksiazka, no raczej tak
komentarz 5 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Hmmm, ciekawe, w dokumentacji producenta nie będziesz miał 100% pewności, brawo.
+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)

cześć.

Słuchaj z każdej z tych książek coś możesz wycisnąć dla siebie pod warunkiem, że przyłożysz się do ich studiowania :) od siebie polecam Ci gorąco książkę Zrozumieć programowanie.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/270801/zrozumiec-programowanie

0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Ja ci polecam książkę "Szkoła Programowania wydanie VI" Stephen Prata. Super książka, polecam wspomagać się kursem programowania C++ Mirosława Zelenta. Ciężko jest się uczyć 8 godzin. Niektóre rzeczy w programowaniu docierają do nas z czasem. Najważniejsza  jest systematyczność. Rozwiązuj sobie zadania ze SPOJa : ) pozdrawiam i życzę wytrwałości.
komentarz 4 sierpnia 2016 przez Piotrek Płuciennik Nowicjusz (140 p.)
Dziękuję Kasztan bardzo za odpowiedź.Może i te 8 godzin za dużo jak napisał przedmówca ale to dla mnie nie problem.Ale dziennie mogę poświęcić chociaż te 6-5 godzin.Dziękuję bardzo za wspomnienie o SPOJ.
komentarz 4 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
nie jestem pewien, ale jest to za dlugo, bedziesz mial zmeczenie materiału
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Widzę, że masz problem z wyborem konkretnego języka programowania...
A więc może zacznij od tego: http://gynvael.coldwind.pl/?id=238

komentarz 4 sierpnia 2016 przez Piotrek Płuciennik Nowicjusz (140 p.)
Dziękuję bardzo ślicznie wszystkim za odpowiedzi.Jutro zamawiam książki oraz instaluję środowiska i zaczynam naukę jak tylko dojdą książki.
komentarz 5 sierpnia 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Na twoim miejscu bym się na początek pouczył trochę z internetu (za darmo), napisał parę programów, zobaczył z czym to się je. Dopiero później kupił sobie max 1 książkę i przerobił ją uczciwie.

Nie obraź się za porównanie, ale kojarzysz mi się z kimś kto postanowił, że zacznie dbać o własną formę, będzie codziennie biegał, chodził na siłownię, odżywiał się prawidłowo i co robi w pierwszej kolejności? Kupuje najlepsze buty do biegania, bajerancką czapeczkę, okulary, żeby podczas biegu nie wiało w oczy, skarpety kompresyjne, hantle, expander, odżywki, szejkery itd... zamiast po prostu wyjść i zacząć biegać. ;)
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez Piotr Lis Obywatel (1,310 p.)

Witam, bardzo polecam książki P.Jerzego Gręmbosza pt."Symfonia C++". Wszystko naprawdę ciekawie ubrane w słowa. Jednym słowem polecam i pozdrawiam wink.

0 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
edycja 5 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta
Nie tylko nie ta książka od Pythona, badziew, że szok i nie aktualny. Po drugie 4 języki jednocześnie? Powodzenia życzę... Jak dasz rady 1 zrozumieć to będzie git... To są 3 różne poziomy programowania
komentarz 5 sierpnia 2016 przez Piotrek Płuciennik Nowicjusz (140 p.)
A dlaczego ta książka od pythona jest zła,skoro jest zła to jaka jest lepsza.A kto powiedział,że 4 języki na jeden raz.Na początku chciałbym opanować 1 język aby mieć podstawy czyli c++,dopiero jak będę miał podstawy w c++ to dopiero później chciałbym się zabrać za inny język oczywiście dalej studiując ten który zacząłem + praktyka przed komputerem.A dlaczego 4 języki jednocześnie to już mówię dlaczego,dlatego,że jak widzę oferty pracy dla programistów to wymagane są minimum 3-4 języki lub 2-3 plus jakieś biblioteki i frameworki.Dlatego chciałbym się dobrze wszystkiego nauczyć aby wiedzieć co i jak.
komentarz 5 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
edycja 5 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta

że szok i nie aktualny.

Widzę, że czytać ze zrozumieniem ciężko, a za 4 języki chcesz się brać. Czy śmiałeś chociaż obejrzeć filmy Pana Zelenta? Czy odrazu forum, IDE i książki? Sam C/C++ jest tak zaawansowany, że na niego potrzeba kilka ładnych lat by opanować bardzo dobrze, a do perfekcji to już w ogóle.  Dalej to też nie byle co bo to też bardzo potężne języki i też trzeba trochę czasu na bardzo dobre opanowanie. Hmm co dalej 

Co do IDE  to myślałem tak:

c++ -NetBeans IDE 7.0.1

c# -MonoDevelop

Java-Eclipse

Python-Ninja IDE

Kolega bardzo ładnie wyjaśnił sprawę 

Nie obraź się za porównanie, ale kojarzysz mi się z kimś kto postanowił, że zacznie dbać o własną formę, będzie codziennie biegał, chodził na siłownię, odżywiał się prawidłowo i co robi w pierwszej kolejności? Kupuje najlepsze buty do biegania, bajerancką czapeczkę, okulary, żeby podczas biegu nie wiało w oczy, skarpety kompresyjne, hantle, expander, odżywki, szejkery itd... zamiast po prostu wyjść i zacząć biegać. ;)

Dobra następna kwestia, wiesz po co są frameworki ??? Bo bez nich nie bardzo zrobisz coś w czystym języku, więc ich też trzeba się pouczyć, a  do każdego języka hmm weź sobie po 2 frameworki rozbudowane.

chciałbym się zabrać za inny język oczywiście dalej studiując ten który zacząłem 

Po któreś tam to nauka dwóch języków równolegle to już dość ciężka sprawa, a z tego co wnioskuję to chcesz w pewnym momencie 4 się uczyć równolegle? Czy ty jesteś Einstein czy kto ? 

Moim zdaniem już siebie skazałeś na porażkę tym postępowaniem

–1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Do nauki C++ polecam symfonie c++ całe 3 tomy.Co do Javy to nie wypowiem się na ten temat ponieważ nie potrafię nic z tego języka ale z tego co czytałem to bardzo dużo osób poleca thinking in java.A c# naucz się dopiero wtedy jak przeczytasz i opanujesz całą serie symfonii,gdy to zrobisz znajdz sobie na internecie jakieś pdfy w którym jest napisane wszytko bo nie ma sensu kupować książki z c# w której i tak nauczysz się tego samego co z pdfa bo już będziesz znał całe działanie języków z c++.Książkę kup sobie dopiero do okienkowych programów,do tego polecam Rusz głową C#.Pozdrawiam :)
komentarz 4 sierpnia 2016 przez Piotrek Płuciennik Nowicjusz (140 p.)
Dziękuję za odpowiedź.No ja myślałem zrobić tak,że najpierw nauczę się c++ potem c# jak już będę dobrze rozumiał i wiedział o co chodzi w c++ potem java i na końcu python a po pythonie dopiero bym potem myślał dalej czego się nauczyć.Książki najprawdopodobniej zamówię z allegro.Do tego oczywiście praktyka przed komputerem.
komentarz 4 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
No i bardzo dobra kolejność :D
komentarz 4 sierpnia 2016 przez Piotrek Płuciennik Nowicjusz (140 p.)
Jeszcze mam pytanie odnośnie środowisk programistycznych na linuxa.Ja mam ubuntu 14.04 lts.

Co do IDE  to myślałem tak:

c++ -NetBeans IDE 7.0.1

c# -MonoDevelop

Java-Eclipse

Python-Ninja IDE

Czy tak będzie ok.
komentarz 4 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Nie wszystkie pozycje znam ale te które znam są okej :)
komentarz 5 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Najgorsze podejście. Pierw starczy ci tutek z neta i edytor z terminalem
komentarz 11 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Nie każdy lubi uczyć się z tutek z internetu :/

Do książki zawsze można wrócić a film szykać potem przewijać nie wygodne.Jak ktoś ma pieniądze to czemu ma nie kupować książek? ;o
komentarz 11 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
NIe o to chodzi, tylko zobacz, co on robi szykuje sobie IDE, książki i morał z tego taki, że nic z tego nie wyjdzie. Na początek starczy tutek z neta/ książka, terminal i edytor

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 240 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,438 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 630 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...