• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena mojego 4-bitowego CPU

Object Storage Arubacloud
+16 głosów
1,546 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez niezalogowany
edycja 5 września 2016

A więc.. kocham grę Minecraft i postanowiłem zbudować mój pierwszy komputer w tej oto grze..
Zadecydowałem się na 4-bitowy procesor który będzie bardzo dobrym początkiem :)

Tutaj narysowalem cały schemat tego jak mój komputer ma wyglądać:

Zabrałem się za projekt i oto on! Chciałem pokazać Wam, że takie rzeczy można robić! A po schemacie można mnie solidnie ocenić.. dodać uwagi! Bardzo lubię też pochwały :)

https://www.youtube.com/watch?v=shrmoQvVljc

komentarz 3 sierpnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
W minecrafcie to już w ogóle można normalnie programować. Wystarczy mod computer craft, umiejętności code blocków i redstone. Niektórzy już zrobili np. limbo w mc
komentarz 3 sierpnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Jak jeden bit może przenosić cztery bity? Chodziła chyba o czterobitowy bajt, tak?
komentarz 3 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Nie! Jeden bit przenosi 4 bity wysyłając jednym bitem krótkie sygnały które są odbierane i przetwarzane na 4 bity
1
komentarz 3 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Moim zdaniem commandbloki i mody to oszustwo.

Robię wszystko na czystym MC
komentarz 3 sierpnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Mody to żadne oszustwo. Urozmaicają rozgrywkę. Np taki thaumcraft
komentarz 5 września 2016 przez gig.to.go Nowicjusz (100 p.)
Możesz polecić jakieś książki lub linki do artykułów skąd wiedziałeś jak działa procesor?
komentarz 24 listopada 2016 przez niezalogowany
Wikipedia :D! Wikipedia najlepszym przyjacielem programisty

5 odpowiedzi

–1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
wybrane 5 września 2016
 
Najlepsza
Spróbuj zrobić procesor 16 bitowy, a za kod maszynowy posłuży nam DOS :) Zrób przerwania i dostosuj się do konkretnej architektury. Dodaj pamięć RAM :)  Jak dojdziesz do 32 bitów to zrób przełączanie się w ten tryb.

Możesz skorzystać również z mikro-architektur np. Java byte code.  Najlepiej mieć do niego assembler :)

Spoko projekt  :)
+1 głos
odpowiedź 5 września 2016 przez niezalogowany
Dodałem filmik zamiast screenów :)
0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Wygląda nieźle. Zbuduj jeszcze cały PC (oczywiście z obudową). :-)

PS. Rejestr jest chyba za duży, ale to nic.
1
komentarz 3 sierpnia 2016 przez niezalogowany
4 komory to chyba odpowiednia ilość :P
0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez Geralto Nowicjusz (160 p.)
Niezły projekt ile czasu go projektowałeś i budowałeś? Szacun. Weź wyślij link do mapki :)
komentarz 3 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Budowalem na serwerze kolegi więc poproszę go o save mojego świata :P
komentarz 5 września 2016 przez niezalogowany
0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
edycja 3 sierpnia 2016 przez CzikaCarry

Widziałem coś podobnego u mafiesto4. Szacun! :D Jeszcze jakieś dobre GPU, HDD (będzie zajmował dużo miejsca bo raczej sam redstone, repeatery, pistony i  redstone torche to tylko switche można robić i je odczytywać, coś w tym stylu

jest to jeden bit do hdd. Co do gpu to się nie wypowiem, ale szacun za projekt :D

komentarz 3 sierpnia 2016 przez niezalogowany

Można zrobić to lepiej :P

komentarz 3 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
nie wiem czy lepiej, czy gorzej, ten repeater wydłuża czas przesyłania danych, a poza tym to ta konstrukcja ma 6 bloków długości :D
komentarz 3 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Ale jest pionowe.. a Twoje nie da się stakowac za dobrze bo duzo miejsca zajmuje.. Sam zbuduj to i zobacz.. nic nie przedłuża :P

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 844 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Grzegorz321 Nowicjusz (180 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...