• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Książka do nauki programowania dla średniozaawansowanego. Co po "Symfonii C++ Standard"?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
682 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2016 w C i C++ przez wojciech.szlosek Użytkownik (960 p.)
zamknięte 20 stycznia 2017 przez wojciech.szlosek
Cześć! Otóż mam mały problem: Przerobiłem kurs na YT p. Zelenta oraz 2 tomy "Symfonii C++ Standard" Jerzego Grębosza. Niby wszystko fajnie, ale czuję, że to wciąż za mało. Jaką książkę polecacie po Symfonii? Książka ta musi być w miarę aktualna.
komentarz zamknięcia: Bo tak
1
komentarz 26 sierpnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Polecam dokumentację: cppreference.com
komentarz 26 sierpnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Super, Eryk. :) Polecam również.
komentarz 26 sierpnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Jeszcze jakiś czas temu ciężko mi było z tego korzystać, ale powoli się zaczynam przyzwyczajać :)

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
komentarz 2 sierpnia 2016 przez wojciech.szlosek Użytkownik (960 p.)
Niby tak, ale boję się, że będzie bardzo podobna poziomem do Symfonii. Nie chce cały czas uczyć się tych samych podstaw. ;D
1
komentarz 2 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
kisazka beznadziejna, nie polecam
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez niezalogowany
W Symfonii, Jerzy Grębosz nie powiedział jeszcze o dwóch ważnych rzeczach, między innymi o obsłudze sytuacji wyjątkowych oraz kontenerach. Ale zrobił o tym kolejną książkę o bardzo podobnej nazwie, ,,Pasja C++". Dwa tomy, razem ok. 600 stron, więc będziesz miał co czytać ;)
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Możesz nauczyć się kontenerów(z internetu), jakiejś biblioteki graficznej i napisać grę zamiast czytać kolejną książkę.
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2016 przez 9au5a Początkujący (280 p.)
Ksiazki tworcy jezyka C++ ;) polecam "Programowanie. Teoria i Prkatyka z wykorzystaniem C++"
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2016 przez Harb Początkujący (440 p.)
Polecam Szkołę programowania C++ pisana przez Stephena Prata. Również świetną książką jest napisana przez Bjarne o której wspominał już przedmówca. A co do poczucia, że dalej Ci mało spróbuj napisać jakąś aplikacje z użyciem jakiejś prostej biblioteki. Mogę zasugerować np: Stworzenie aplikacji która przekształci kod jsona do xml albo odwrotnie. No chyba że serio chcesz zaawansowane C++ to kompendium wiedzy od Bjarne wzywa. Ukazuje tam zaawansowane techniki z wykorzystaniem biblioteki standardowej. Mam nadzieje że w jakikolwiek sposób pomogłem. Pozdrawiam
komentarz 26 sierpnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Książka Prata to ten sam poziom zaawansowania co Grębosz. Tam niczego nowego raczej nie wyniesie. Te same podstawy.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 355 wizyt
pytanie zadane 9 września 2016 w C i C++ przez CortezjuszPospolity Obywatel (1,130 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 604 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2017 w C i C++ przez admaj1212 Początkujący (320 p.)
+3 głosów
11 odpowiedzi 16,057 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...