• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rekrutacja do nowego zespołu indie game - zadanie 2

Object Storage Arubacloud
0 głosów
286 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Igor Łęgowski Użytkownik (590 p.)
edycja 5 sierpnia 2016 przez Igor Łęgowski

"obecna forma jest po edycji oryginalnej treści "

Cześć,

Tak jak pisałem w zadaniu 1.

Mam duże doświadczenie w projektach ale małe w rekrutowaniu programistów :( Pracowałem w kilku korporacjach od inżyniera do dyrektora. Od 10 lat mam własną firmę doradczą i szkoleniową.

www.promako.pl

Tworzę gry planszowe na potrzeby moich szkoleń.

https://www.facebook.com/gryprocesowe/photos

Jestem zapalonym graczem od czasów PC/AT… i bardzo lubię wszelkie MMO RPG.

Postanowiłem połączyć moje zainteresowania z doświadczeniem i zrealizować mój pomysł. Przygotowuje zespół z którym chce stworzyć budżet i grę. Jaj główne elementy rozpisane są w 2 zadaniach. Osoby chętne do współpracy proszę aby wzięły udział w tam małym konkursie. 


W ramach rekrutacji mam dwa konkursy: tutaj opisuję drugi.

Sytuacja: Gracz wykonuje ruchy komórką w powietrzu.

Zadanie: Napisać prostą aplikację na Androida, która odzwierciedla ruchy gracza na wirtualnym płótnie jako linie i ma możliwość zapisania tego obrazu do dowolnego formatu.

Ocena: Prostota, jak najmniejsza ilość błędów przy pomiarze, funkcjonalnie przekazana informacja na ekranie. Wraz z aplikacją proszę o kilka słów w jakie gry MMO RPG lubicie grać i dlaczego.

Nagroda: Z przesłanych aplikacji wybrane osoby zostaną zaproszone do zespołu, który będzie tworzył końcową grę.

Start konkursu – teraz. Koniec 30 Sierpnia 2016

Powodzenia,

Igor IGHooR Łęgowski

komentarz 1 sierpnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Ekhm, a co takiego będą miały te osoby poza pracą, i nauką pracy zespołowej?
komentarz 1 sierpnia 2016 przez Igor Łęgowski Użytkownik (590 p.)
Rozumiem, ze chodzi Ci o kasę, tak? Tworzę normalny zespół z budżetem ale na razie za wcześnie aby mówić o wynagrodzeniu. Na to przyjdzie czas. Na razie szukam osób, którym spodoba się sam problem do rozwiązania i wykażą inicjatywę oraz chęć pokazania się z jak najlepszej strony. Jeżeli pytałeś o coś innego to zadaj pytanie jeszcze raz :)
komentarz 1 sierpnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Ja niestety niezbyt mógłbym wam pomóc. Siedzę w c++ od roku. Obecnie piszę grę sandbox + rpg (bez żadnego silnika). A ty pytasz o javę, skoro android. Pytałeś też o nasze ulubione mmo rpg, każdy może podać czy tylko ci co wysyłają?
komentarz 1 sierpnia 2016 przez Igor Łęgowski Użytkownik (590 p.)
Avernis: dzięki za komentarz. Oczywiście gra będzie mobilna ale nie jestem na tyle specjalistą aby powiedzieć czy tylko w java czy . Odnośnie ulubionych mmo rpg każdy może się wypowiedzieć ale chodziło mi też aby osoby w zespole lubiły tego typu gry. Ja osobiście obecnie gram w : GW2, SWTOR i testuje nasza rodzimą Gloria Victis :)
komentarz 1 sierpnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Ja gram w Riders of Icarus. Gra wyszła w tym roku. Zrobiona przez Amerykański i Koreański zespół. Koreą czuć mocno w damskich postaciach. Poza tym grałem kiedyś w Drakensanga oraz Dark orbit. Tęsknię też za Nightwoodem, bo strona obecnie nie funkcjonuje.
komentarz 1 sierpnia 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)

To jest na telefon a to nie moja bajka, obecnie piszę swoją własną gierkę w C++, o czym pisałem w wątku tutaj. Są już tam czołgi, są budynki (wszystko własnoręcznie narysowane przeze mnie). Planuję jeszcze dodać helikopter i mam już w głowie scenariusz gry.

1
komentarz 4 sierpnia 2016 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

Rozumiem, ze chodzi Ci o kasę, tak? Tworzę normalny zespół z budżetem ale na razie za wcześnie aby mówić o wynagrodzeniu. Na to przyjdzie czas.

Przepraszam, ale to brzmi tak śmiesznie, że aż absurdalnie. Wynagrodzenie to najważniejsza rzecz przy rekrutacji. Podałeś wymagania, ale nie przestawiłeś żadnej oferty i oczekujesz, że zgłaszać się będą osoby tylko dlatego, że mogą mieć szanse tworzyć grę, przy czym nie gwarantujesz nic? 

komentarz 4 sierpnia 2016 przez Igor Łęgowski Użytkownik (590 p.)
writen: rozumiem, ze jak na tym etapie nie ma ani słowa o wynagrodzeniu to nawet nie chcesz ruszyć szarej komórki i pomyśleć? Widzisz ja szukam osób, którym się najpierw chce - normalnie zapytać, może temat go zainteresuje - a potem wymaga. Jeżeli Ty na samym początku pytasz się ile ja na tym zarobię to ja mówię dzięki.
1
komentarz 4 sierpnia 2016 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

rozumiem, ze jak na tym etapie nie ma ani słowa o wynagrodzeniu to nawet nie chcesz ruszyć szarej komórki i pomyśleć?

Po co mam myśleć dla kogoś kto nie daje mi żadnych konkretów? Nie napisałeś nic, oprócz własnych wymagań.

Szare komórki można ruszyć ot tak dla siebie, w domowym zaciszu. Nie potrzeba do tego dziwnych konkursów.

1
komentarz 4 sierpnia 2016 przez Igor Łęgowski Użytkownik (590 p.)
writen: Dzięki za rozmowę. Przynajmniej znalazłeś chwilkę aby się wypowiedzieć. chciałbym abyś dobrze mnie zrozumiał. To jest projekt a nie stała praca. Budżet zależy od tego jak z całym zespołem ustalimy sobie czas i nasze koszty. Ja nie szukam wyrobników ale partnerów do projektu. Nie mogę teraz powiedzieć ile będę płacił, bo nie wiem ile to będzie trwać. Więc na początku szukam osób chętnych do wspólnej pracy a nie oczekującej z góry kasy. Po prostu nie nadajemy na tej samej fali...

Poza tym też się przyznam bez bicia, że po raz pierwszy zatrudniam do projektu programistów. Może przyjąłem złe założenia szukając partnerów w ten sposób. Może Twoje podejście jest głosem wszystkich programistów. W takim razie będę musiał zmienić podejście do całego projektu i przyjąć inne metody rekrutacji. Albo jeszcze poczekam na inne głosy...

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 189 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 173 wizyt
+3 głosów
1 odpowiedź 434 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...