• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++ undefined reference to WinMain@16

Object Storage Arubacloud
0 głosów
9,439 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2016 w C i C++ przez Iamhexi Obywatel (1,330 p.)
edycja 31 lipca 2016 przez Iamhexi

.Witam!

Otóż posiadam projekt w c++ + SDL 2.x.x. Wszystko zainstalowane od dawna na moim komputerze (w sensie biblioteki). Ale na wakacje też jechać trzeba, a że laptopa na w domu nie używam to nie było tam projektu. Gdy wyjechałem pobrałem i zainstalowałem SDL2 taki jak na komputerze. Projekt otworzyłem z wcześniej przygotowanego pendrive'a, podpiąłem liby itd. Dopisałem kilka linijek a tu error, którego na kompie nie było.

Dokładnie: 

||=== Build: Debug in graprzygodowa (compiler: GNU GCC Compiler) ===|
1. D:\C++\CodeBlocks\MinGW\bin\..\lib\gcc\mingw32\4.9.2\..\..\..\libmingw32.a(main.o):main.c (.text.startup+0xa7)||undefined reference to `WinMain@16|
||error: ld returned 1 exit status|
||=== Build failed: 2 error(s), 5 warning(s) (0 minute(s), 2 second(s)) ===|

Ostrzeżenia pominąłem. Jak naprawić błędy? Dodam, iż pliki mają odpowiednie prawa, istnieje funkacja int main().

Jeżeli coś potrzebne to mogę dopisać. Proszę o pomoc, gdyż nie wiem co jest przyczyną. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam gorąco wink

PS Mógłby ktoś sprawdzić to u siebie z podpiętym SDL2.x.x. Bardzoooooo dziękuje za pomoc.

KOD: 

main.cpp https://wklej.to/cD3wF

fps.cpp : https://wklej.to/x2u4Y

 

komentarz 31 lipca 2016 przez Bot Użytkownik (760 p.)
Podaj kod
komentarz 31 lipca 2016 przez Iamhexi Obywatel (1,330 p.)
już daje, ok. 650 linijek kodu :/
komentarz 31 lipca 2016 przez Bot Użytkownik (760 p.)
teraz czy możesz wyróżnić co dopisywałeś?(linijki w kodzie)

I czy masz dodane SDL_IMAGE
komentarz 31 lipca 2016 przez Iamhexi Obywatel (1,330 p.)
SDL_Image jest chyba zlinkowane, program nie musi działać na tym komputerze, ale po przeniesieniu na domowy musi.

Dopisałem:

funkcję - void ekwipunek, poprawiłem coś w ifach odpowiadających za chodzenie, poza tym na końcu dodałem  SDL_Quit(); return 0;
komentarz 31 lipca 2016 przez Iamhexi Obywatel (1,330 p.)
Jeżeli to wina nie zaincludowanej biblioteki to na komputerze ze wszystkim podpiętym będzie działać?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 sierpnia 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)

http://stackoverflow.com/questions/24586808/undefined-reference-to-winmain-with-sdl-compiling-in-a-native-enviroment

@edit

Też miałem ten problem, działa też wpisanie w main na początku linijki "#undef main"

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2016 w C i C++ przez SebekMakaron Obywatel (1,290 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,752 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,742 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2016 w C i C++ przez Avalon Obywatel (1,130 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...