• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kierunek studiów

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
565 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)

Witam,
Niedawno zdałem maturę i przyszedł czas rekrutacji myślałem bardzo intensywnie nad kierunkiem a szczególnie nad elektronika i geoinformatyka. Rekrutacja przyszła skończyła się i klamka zapadła studiuje geoinformatyke. Jednak teraz jak patrze nad cały program studiów to nie wiem już czy to dobry wybór sad. Podsyłam link do planu tych studiów :
http://www.gik.pw.edu.pl/images/pliki-dydaktyka/2015-12.09%20plany%20studi%C3%B3w%20GiK/Plan_studiow_GI_S1P.pdf
i teraz mam moje pytania : 
1)  Czy po takich studiach mogę pracować jako programista C/C++ lub Javy ?
2)  Czy szkoła pomoże mi się rozwinąć w dziedzinie informatyki czy jednak jest to kierunek "zapychacz", bo i takie opinie przeczytałem ?
3) Jakie są szanse na prace w dziale IT (głównie programowanie) po takim kierunku ? 
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
P.S W odpowiedzi nie piszcie, że wiele zależy ode mnie  bo samozaparcie do nauki języków programowania mam tylko czy szkoła mi w tej nauce odpowiednio pomoże smiley.

komentarz 31 lipca 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
QizmoPL "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata a belki we własnym oku nie dostrzegasz?"

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
wybrane 31 lipca 2016 przez Wi_ktos
 
Najlepsza
Coś tam pewnie pomoże, ale ile to zależy właściwie tylko od Ciebie. Jeżeli będziesz zdawał wszystko byle zdać to raczej w niczym Ci nie pomoże, jeżeli zaś będziesz bardziej się przykładać to może coś Ci pomoże. Ogólnie z programowaniem jest tak, że jeżeli chcesz to robić to musisz sam przy tym siedzieć w zaciszu domowym. Szkoła Ci może dać tylko papierek, który w niektórych przypadkach może się przydać, bo wiele korpo szuka tylko ludzi po studiach, bo to dla nich w miarę tania siła robocza ze względu na spore dofinansowania.
komentarz 31 lipca 2016 przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)

Myślisz ,że robinie kursów informatycznych ma jakieś znaczenie dla pracodawców.
Chodzi mi o to ,że np.  zrobiłem kurs HTML/CSS i rzeczywiście znam te technologie dość dobrze . A teraz uczę się C++ i też rozumiem go bardzo dobrze ale jak już nauczę się go dobrze to nie mam żadnego potwierdzenia na to. Ma to znaczenie frown?

komentarz 31 lipca 2016 przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)

Dziękuje za odpowiedź w ogóle smiley

1
komentarz 31 lipca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
To robisz sobie jakieś małe projekciki w tym swoim jakimś ulubionym języku i wstawiasz kod źródłowy na powiedzmy GitHub i wysyłasz linkacza do GitHuba wraz z CV, wtedy pracodawca wie, że potrafisz coś tam zakodzić, i że znasz trochę gita.
Większość pracodawców i tak dobrze wie, że poziom nauki danego języka na studiach jest obecnie, niestety marny. Dlatego przede wszystkim liczą się ludzie, którzy mają jakieś portfolio. Nawet takie skromne portfolio jest lepsze niż jego brak i tylko sam fakt posiadania papierka, czy to skończenia studiów czy odbycia jakiegoś kursu.
komentarz 31 lipca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Samo ukończenie kursu ma raczej nikłe znaczenie, ale kiedy zaczną cię na rozmowie kwalifikacyjnej przepytywać z C++, to dzięki temu, że byłeś na takowym kursie i coś tam wiesz, to będzie ci łatwiej odpowiadać.
+2 głosów
odpowiedź 31 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
1. Bez studiow tez mozesz pracowac w IT jako programista

2. Szkola w 99% nie rozwija mlodych programistow, trzeba uczyc sie samemu, czy zapychacz niewiem

3. Jezeli nie wezmiesz sie za siebie to zerowe, nauka wolnymi kroczkami i dasz rade

Studia robilem tylko dla papierka
komentarz 31 lipca 2016 przez niezalogowany
2) Studia rozwijają człowieka pod kątem informatyki - szczególnie politechnika.

Odpowiedziałeś na pytanie: "niewiem"

3) Uważam, że to nieefektywna metoda nauki. Nie popieram jej propagowania.
komentarz 31 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
potrafisz czytac ze zrozumieniem czy po prostu jestes idiotą, co do 3 to twoja opinia wiec nie jest to zaden argument
komentarz 31 lipca 2016 przez niezalogowany
a 2) nie jest moją opinią? : D Nie chcę mi się z Tobą rozmawiać na tym poziomie..

Podkreślę jeszcze raz - dostałeś minusa głównie za kaleczenie języka polskiego.

Miłego wieczoru.
komentarz 31 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)

a co do 2 odpowiedzi napisalem ci ze "Szkola w 99% nie rozwija mlodych programistow, trzeba uczyc sie samemu, " pierwsza czesc, druga"czy zapychacz niewiem", nie masz zadnych sensownych argumentow, z tym jezykiem polskim to...

komentarz 31 lipca 2016 przez niezalogowany

No własnie, odpowiedziałeś na połowę, a w tej połowie pytał o informatykę, czy o programowanie? : ) - "potrafisz czytac ze zrozumieniem czy po prostu jestes idiotą"

Napisałeś "Niewiem" i nie używasz znaków diakrytycznych - o czym Ty tu jeszcze chcesz dyskutować?

+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2016 przez niezalogowany
  1. Tak
  2. Zdefiniuj "pomoże"
  3. 71%

P.S W odpowiedzi nie piszcie, że wiele zależy ode mnie  bo samozaparcie do nauki języków programowania mam tylko czy szkoła mi w tej nauce odpowiednio pomoże

Wszyscy Ci napiszą, że to zależy tylko od Ciebie

komentarz 31 lipca 2016 przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
"Pomoże" - dowiem się i nauczę takich rzeczy, które przydadzą mi się w pracy programisty.
1
komentarz 31 lipca 2016 przez niezalogowany
IMO Twoje pytania są odrobinę bez sensu.

Skąd mamy wiedzieć co przyda Ci się w pracy? co już umiesz? i czego nauczą Cię na studiach?
komentarz 31 lipca 2016 przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
Podałem plan studiów aby właśnie dowiedzieć się czy są tam przedmioty na których mogę posiąść wiedzę , która jest ceniona na rynku pracy .
komentarz 31 lipca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Tak szczerze mówiąc to na większości uczelni możesz posiąść wiedzę słabo cenioną na rynku pracy. No chyba, że rzeczywiście trafią ci się jakieś perełki. Jeśli chodzi o programowanie to zajęcia na studiach traktuj jako jedno ze źródeł pozyskiwania wiedzy. Do podjęcia pracy będziesz musiał raczej skorzystać też z innego źródła. (Książki, internet i X godzin spędzonych nad swomi własnymi projektami)  Poszukaj sobie w sieci ofert pracy na twoim wymarzonym stanowisku i spisz sobie wymagania, teraz już wiesz czego masz się uczyć. ;)
komentarz 31 lipca 2016 przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
Dzięki :)
+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2016 przez krunner Bywalec (2,180 p.)
Ad 1. Jak najbardziej tak. Znam osoby po studiach humanistycznych (psychologia), które zostały programistami Javy. Ani Java, ani C++ nie są specjalnie trudnymi językami, bariera wejscia w te języki nie jest specjalnie wysoka. Kwestia nauki i podążania w pewnym kierunku.

Ad 3. Jak będziesz chciał zostać programistą, to zostaniesz. Musisz pracować nad sobą, uczyć się, rozwijać. Pomysl o planie nauki języka rozbitym na 2-3 lata, sledź trendy, fora tematyczne, dowiedz się co to github, zacznij pisać swoje projekty, obserwuj projekty innych. Studia - warto skończyć, bo bardzo dużo firm rekrutuje wyłącznie po studiach. Oczywiscie najlepiej o kierunku informatyka, ale to nie jest reguła, najważniejsze jest doswiadczenie ;-), czy sobie radzisz w kolejnych projektach...

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 243 wizyt
–2 głosów
0 odpowiedzi 454 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez dzideos Obywatel (1,320 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...