• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Dobór dysku twardego oraz odzyskiwanie danych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
334 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
zamknięte 22 czerwca 2017 przez Krzysztof Trybuś
Cześć. Ostatnio upadł bratu laptop i zaczęły się problemy, bo po ponownym jego włączeniu zaczął się wyświetlać komunikat podczas rozruchu systemu o problemach ze sprzętem, ten od Windows'a - już nie pamiętam jak to się nazywało :) Komunikat z możliwością naprawy problemów za pomocą nośnika instalacyjnego. Za pomocą nośnika próbowałem naprawić błędy, co prawda coś tam z dyskiem porobił, a i ja przed naprawą uruchomiłem chkdsk, ale to nie rozwiązało problemu. Próbowałem uruchomić Ubuntu w liveCD, no chciałem skopiować ważne pliki, ale Ubuntu tego dysku nie widzi, chęć w BIOS jest widoczny. Myślę jeszcze o podłączeniu go jako drugi dysk do komputera i skopiowaniu plików, co o tym myślicie? Może zna cie jakiś program jako cdlive do odzyskiwania wybranych plików? Chciałbym skopiować wybrane pliki, a nie całą zawartość, bo jest to prawie 100GB razem z systemem na jednej partycji. Jeszcze chciałbym Was prosić o dobór jakiegoś w miarę rozsądnego dysku do HP Pavillion g6, czy to HDD, czy SSD - nie wiem czy się opłaca inwestować w ten laptop, ale brat mi go zostawił, a do pracy by się przydał. Parametry starego dysku HITACHI HDD 5K750-500 HTS547550A9E384 9,5 mm SATA 3.0Gb/s 5V 700mA 5400RPM
komentarz zamknięcia: Uzyskano rozwiązanie zagadnienia.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
Co do odzyskiwania danych ja bym próbował podpiąć pod inny komputer i jakimś linuxem próbować kopiować pliki,choć jeśli masz tam naprawdę ważne dane to lepszym wyjściem było by zostawienie tego profesjonalistą bo możesz jeszcze pogorszyć sytuację. Co do nowego dysku to jeśli chcesz przy okazji przyśpieszyć prace komputera to polecam wziąść dysk SSD np, http://www.mediaexpert.pl/dyski-twarde/dysk-sandisk-ssd-plus-120-gb,id-536155?gclid=CjwKEAjwoPG8BRCSi5uu6d6N5WcSJABHzD8FUw_TZLEq1swLT0uyrO14u2GHcWpCdJijDnBNyHVwoxoCe5fw_wcB&gclsrc=aw.ds Choć jeśli stadardowy dysk HDD to polecam ten: https://www.morele.net/dysk-twardy-western-digital-wd-black-750-gb-wd7500bpkx-602836/ dyski powinny pasować.
komentarz 30 lipca 2016 przez niezalogowany

@KSYMEK

czy ten dysk SSD będzie pasował do każdego laptopa?

komentarz 30 lipca 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
Zależy do tego laptopa o którym pisałeś tak bo ten dysk ma rozmiar 2.5 cala ale czasem laptopy mają dysk 3.5 cala.
komentarz 30 lipca 2016 przez niezalogowany
https://www.asus.com/pl/Notebooks/N76VM/specifications/ ja mam tego laptopa i jeśli się nie mylę jest2,5 cala
komentarz 30 lipca 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
@KSYMEK

Zdecydowałem się na tego SSD, zamówiłem. Zobaczymy co to da.
komentarz 30 lipca 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
@Roza Jeśli masz dysk 2.5 cala to oba dyski będą z nim współpracować.
komentarz 30 lipca 2016 przez niezalogowany
mam w lapku dysk HDD, ale mam miejsce na drugi i bym chciała SSD :) i trafiłam na ten post.
komentarz 30 lipca 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)

Jeśli masz miejsce na drugi dysk to jedyne co to kupujesz SSD i montujesz go do drugiej kieszeni.W moim komputerze pojawi się ikona drugiego dysku tak jak na screenie.

komentarz 30 lipca 2016 przez niezalogowany
Wymaga to jakiegoś ustawiania w biosie,męczenia się?
komentarz 30 lipca 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
Nie. Wkładasz dysk składasz laptopa,komputer włączasz system i gotowe. Ewentualnie system poprosi o sformatowanie dysku poza tym to chyba tyle.
komentarz 30 lipca 2016 przez niezalogowany
Bo wiem, że z PCtkem to nie było tak łatwo, dlatego pytam :)
A czy razem z dyskiem będę mieć potrzebne przewody czy osobno dokupić muszę?
komentarz 30 lipca 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
Nie,do laptopa nie będzie to potrzebne
0 głosów
odpowiedź 10 stycznia 2017 przez Gorax Użytkownik (840 p.)

Z samodzielnym odzyskiwaniem danych mogą być problemy. Szczególnie jeżeli masz na myśli "wybrane". Sam swego czasu próbowałem przywrócić sobie dane z dysku, ale bezskutecznie. Żaden z programów nie działał, nawet te za które musiałem zapłacić. Dlatego o wiele lepszą opcją jest odzyskiwanie danych za pośrednictwem firmy, która się tym zajmuje. Będą w stanie odzyskać całą zawartość dysku więc jak najbardziej warto.

0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2017 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
Jak laptop upadł, to z automatu musisz brać pod uwagę uszkodzenie mechaniczne dysku. Wszystkie próby naprawy systemu na dysku uszkodzonym fizycznie są z założenia pozbawione sensu. Tracisz czas, stan dysku się pogarsza, a przy okazji łatwo rozwalić strukturę logiczną.. W takim wypadku powinieneś zacząć od kopii posektorowej z omijaniem uszkodzonych obszarów. Zamęczenie dysku różnymi programami wcale nie ułatwia odzyskiwania danych.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 648 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,252 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 177 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2017 w Nasze poradniki przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...