• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Używanie Bootstrapa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,217 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Ilu z was używa bootstrapa? Czy opłaca się tego używać?

Pozdrawiam

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 lipca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Tak.
komentarz 30 lipca 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Dopiero co usłyszałem o tym, jeśli dość dobrze znam już css i html to bootstrap wciąż ułatwia robienie stron?
1
komentarz 30 lipca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Tak, np nie musisz się martwić o reponsywność, bo najpewniej będzie działać dobrze, ale ja sam korzystam tylko jak muszę coś na szybko postawić, średnio mi leżą te bootstrapowe klasy, dużo wygodniej jest mi pisać na czysto.
1
komentarz 30 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Rzadko używam Bootstrapa i jakiegokolwiek innego frameworka CSS. Kod piszę bardzo szybko, gotowy plik css ze stylami waży 2-3K, a kod HTML mega przejrzysty. Żadnych Bootstrapów, itp. Forma prezentacji ma być w CSS.

Kod HTML mojego bloga:
https://gist.github.com/anonymous/cf55345e6a13d2d8dd39bb6159cb13db
Jak widzisz, żadnego syfu...

+2 głosów
odpowiedź 30 lipca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Opłaca się go używać jeżeli chcesz coś szybko ostylować. Sam CSS średnio ogarniam, dlatego dzięki Bootstrap mogę zaoszczędzić masę czas i nerwów. Po za tym większość stron, nad którymi pracuje albo pracowałem, używały prawie zawsze Bootstrapa w mniejszym lub większym stopniu. Ogólnie w pracy się go używa, bo dostarcza zaraz całkiem dobrą responsywność, więc wystarczy nadpisać tylko kod, który odpowiada za wygląda, a responsywność zostaje.
+1 głos
odpowiedź 30 lipca 2016 przez Bartłomiej Mirek Bywalec (2,290 p.)
Wszystko zależy od sytuacji, najlepiej zapoznaj się z tym czym jest Bootstrap, jak działa, i potem sam oceniaj czy jest Ci potrzebny w tym projekcie, czy też nie.
+1 głos
odpowiedź 30 lipca 2016 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
Używam. Na bootstrapie strony tworzy się prościej (dla mnie) i jak napisał kubaapk nie trzeba martwić się o responsywność :)
+1 głos
odpowiedź 30 lipca 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Co za pytanie. Bootstrap jest teraz bardzo popularny. Ma on siatkę responsywną, która bardzo usprawnia pracę nad stroną. Nie ma sensu męczyć się z tym od zera, jest to baza na podstawie której możemy szybko zrobić sprawną stronę i zostaje nam tylko kilka poprawek i można zająć się stroną z wyglądu. Ja osobiście używam go do wielu projektów, bo nie chcę tracić czasu pisząc coś co już ktoś dobrze napisał. Myślę że jak najbardziej powinieneś zainteresować się i poczytać specyfikację. Co ciekawego to Bootstrap nie korzysta z czystego CSS lecz z LESS, dzięki temu małe zmiany mogą na skalę globalną zmieniać stronę.

Jak najbardziej opłaca się.

---

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, przy małych projektach Bootstrap wcale nie musi być najlepszym rozwiązaniem. 

komentarz 30 lipca 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Myślę że jak zaczniesz czytać o JS i czytać specyfikację BS'a to nic się nie stanie.
komentarz 30 lipca 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Może głupi tok myślenia, ale wole się skupić na jednej rzeczy i opanować ją do perfekcji.
komentarz 30 lipca 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Wróć za 5 lat :D Powodzenia w Perfekcyjnym opanowywaniu Js'a :p
komentarz 30 lipca 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Trzymaj za mnie kciuki, przyjacielu ;)
komentarz 30 lipca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Opanowanie JS do perfekcji. Mam tylko nadzieję, że ze wszystkimi frameworkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podobne pytania

+2 głosów
5 odpowiedzi 934 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2017 w HTML i CSS przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 173 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2023 w JavaScript przez Flaven Początkujący (320 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 255 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...