• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie postaci - Nakładanie tekstur

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,065 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
edycja 28 lipca 2016 przez Yashe

Witam,

Jest może jakaś osoba, która potrafi doradzić lub dopowiedzieć o programie do nakładania tekstur / ubrań na naszą postać w grze ?

Pracuje w Unreal Engine 4, bardzo przypadł mi do gustu, a że grę robię sam od tygodnia, nadszedł czas na stworzenie głównej postaci. Od razu zaznaczę, że na modelowaniu się nie znam.. ale co zrobić. Postać trzeba stworzyć. 

Słyszałem o :

Adobe Fuse - wydaje mi się bardzo okrojony

Maya - która od samego widoku interfejsu przyprawia mnie o mdłości                                                                                              

Generalnie potrzeba mi stworzenia modelu postaci z formatem FBX ( taki obsługuje UE4 ) No i.. takiego średnio zaawansowanego, nie chce spędzać tygodni na uczenie się obsługiwania wielkiego programu.

Pozdrawiam serdecznie.

//Edit

Dołączam krótkie video, poszukuje czegoś w takim stylu.

http://www.filedropper.com/postac

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 lipca 2016 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
Zbrush jest chyba najlepszy do robienia postaci,ale chyba wszystkie programy mają możliwość teksturowania. Jak nie znasz się na modelowaniu to może pomóc program MakeHuman.

//edit nwm co to za program co dałeś linka, bo zbyt niska jakość, ale jest podobny do Zbrusha
komentarz 28 lipca 2016 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
Super.. zbrush może okazać się kluczem. Bez jakiegoś tutoriala się nie obejdzie, ale.. trzeba się poświęcić ;) Dzięki
komentarz 28 lipca 2016 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
Polecę ci te dwa kursy

1  pl

https://www.youtube.com/watch?v=Z7SJqzwY-nI&list=PLk6mhiZKpyW6CAtYUjQuz9CZz7TKx57bG

2 ang

https://www.youtube.com/watch?v=Ie4Od4eoh-U

A jak skończysz to możesz pokazać Render chętnie zobacze.
komentarz 28 lipca 2016 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Dzięki za podesłanie materiałów, co do przedstawienia efektu pracy może być ciężko. Dopiero co znalazłem program, a zrobienie z niego użytku to druga sprawa. Jak znajdę czas i stworze coś konkretnego to się podzielę materiałem :) 

Pozdrawiam.

+1 głos
odpowiedź 28 lipca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ewentualnie możesz zrobić pińcyt zdjęć modelu z plasteliny, dać je dla 123d catch i program sam zrobi model :D im więcej zdjęć, tym dokładniejszy, ale dla średnio zaawansowanych modelów z małą ilością szczegółów 50 zdjęć jest git :D
1
komentarz 28 lipca 2016 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
Hahaha ciekawa sugestia ale chyba trudno mi będzie namówić Barack'a Obamy na wspólną sesję zdjęciową xD
komentarz 28 lipca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
hahahaha :D ulep go z plasteliny i tyle :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 608 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2015 w Java przez Orte Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,432 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2015 w Nasze projekty przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...