• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niedzialajacy system logowania z 2 odcinka kursu PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
313 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2016 w PHP przez owolcz Początkujący (340 p.)

 Witam jestem wlasnie podczas kursu pana Miroslawa  (https://www.youtube.com/watch?v=Pp578w7C9hE ) i utknalem w pewnym momencie filmu a mianowice w 48 min i 35 s. Kiedy probuje przetestowac czy po zalogowaniu na odpowiednie dane wyskoczy mi nazwa uzytkownika to otrzymuje blad  "Parse error: syntax error, unexpected '}', expecting ',' or ';' in /Applications/XAMPP/xamppfiles/htdocs/settlers/login.php on line 32".

Nie mam pojecia co moze byc zle starlam sie wykonywac wszystko dokladnie jak na poradniku. Dzieki za pomoc. ;]Dodaje kod "login.php" : 

<?php


	require_once "connect.php";

	$connect = new mysqli($host, $db_user, $db_password, $db_name);
	
	if ($connect->connect_errno!=0)
	{
		echo "Error: ".$connect->connect_errno;
	}
	else
	{
		$login=$_POST['login'];
		$password=$_POST['password'];
	
		$sql = "SELECT * FROM uzytkownicy WHERE uesr='$login' AND pass='$password'";

		if ($result = $connect->query($sql))
		{
			
			$how_many_users = $result->num_rows;
			if($how_many_users>0)
			{
				$line= $result->fetch_assoc();
				$user =$line['user'];


				$result->free();

			echo $user	
			}else{


			}	


		}



		


		$connect->close();
	}	

?>	

 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jak mówi treść błędu brakuje Ci średnika na końcu linii 31.
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
echo $user 

31 linijka brak średnika. Przecież jest napisane gdzie masz błąd sad

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2016 przez owolcz Początkujący (340 p.)
Ok faktycznie teraz blad sie nie pokazuje ale za to nie pokazuje sie rowniez nazwa uzytkownika, tylko biale tlo strony i co w takim wypadku?
1
komentarz 27 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
$sql = "SELECT * FROM uzytkownicy WHERE uesr='$login' AND pass='$password'";

Mogę zgadywać, że tu powinno być user zamiast uesr, ale nie wiem jak masz rzeczywiście w bazie danych.

Sprawdź czy baza nie zwraca żadnego błędu lub spróbuj ręcznie wykonać to zapytanie (np. w phpmyadmin).

komentarz 27 lipca 2016 przez owolcz Początkujący (340 p.)
Ehh,, jednak najbardziej irytujace bledy to te najprostsze, wszystko dziala dzieki;)

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 215 wizyt
pytanie zadane 1 października 2017 w PHP przez Thorwaldsen Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 110 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2018 w PHP przez Szymon hciećwiedzieć Początkujący (330 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 1,750 wizyt

92,555 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...