• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie wykonana umowa o dzieło a pozew

Object Storage Arubacloud
0 głosów
930 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2016 w Offtop przez patryk23 Początkujący (290 p.)
zmienione kategorie 27 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk
Witam,

Mam pytanie jak to jest, mam taki problem, dostałem projekt na umowę o dzieło, nie wykonałem projektu na czas ale też nie dostałem umowy. I dzień po terminie dostałem wiadomość że przekazują sprawę do prawnika i będą rościć sprawę o wymuszenie wyłudzenia i kłamstwa. Nie dostałem zaliczki ani żadnej formy zapłaty.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 27 lipca 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
Jak nie zawierałeś żadnej umowy to czym się martwisz... :D
komentarz 27 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Każdy punkt umowy może być przedmiotem sporu sądowego. Nawet najmniejszy dlatego nie umiem sobie wyobrazić czegoś takiego jak umowa ustna. Ostatnio pracowałem w firmie gdzie podpisywało się umowy na grube dziesiątki milionów zł. Tam prawnicy długo pracowali nad każdym punktem tej kilkunastostronicowej umowy z różnymi aneksami. Coś takiego jak umowa ustna przy czymś takim jest po prostu niewyobrażalnie śmieszne. Pierwszy lepszy prawnik to obali.

@event to nie jest mądrzenie się po prostu logiczny wywód. Aczkolwiek wiem że coś takiego jak umowa ustna istnieje w naszym kraju ale wątpię aby w sądzie z udziałem prawników miało to jakiś sens. To raczej próba zastraszenia wydaje mi się.
komentarz 27 lipca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Ostatnio pracowałem w firmie gdzie podpisywało się umowy na grube dziesiątki milionów zł. Tam prawnicy długo pracowali nad każdym punktem tej kilkunastostronicowej umowy z różnymi aneksami.

A jak to ma się do wątku? Autor nie pisze grubej aplikacji za jeszcze grubsze miliony. Zakładam, że strona nie była droższa niż 3 000zł. Nie odpływaj aż tak, bo w tym przypadku mówisz o zupełnie innym rodzaju usługi. Inaczej wykonywaniej, z zespołami odpowiedzialnymi grupowo oraz indywidualnie. Przy takim wyolbrzymieniu jak podałeś to oczywiście - nie ma prawa być mowy o umowie ustniej. Pzecież w takich projektach nie zaczyna się nawet myślenia o projekcie zanim nie zostanie ugadane wszystko i spisane.

W przypadku małych projektów stronek, wizytówek, i innych aplikacji o budżecie < 5000zł umowy rządzą się zupełnie innymi prawami. Nawet w budowlance była wielka sprawa kilka lat temu (lokalnie u mnie), bo ktoś komuś coś obiecał a nie dotrzymał obietnicy i był winien 10 000zł stronie poszkodowanej. Z tym, że poszkodowany miał poręczyciela.  

komentarz 27 lipca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Przydałoby się wrócić do tematu, pytającego. A więc tak jak najbardziej sprawa może zostać skierowana do sądu, a co do wyroku no to już tylko i wyłącznie sprawa sądu (niestety)
komentarz 27 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jeżeli sprawa trafi na wokandę to przede wszystkim nie iść samemu. Z adwokatem sprawa na 90% wygrana. Bez adwokata na 90% przegrana. Nie liczy się kto ma rację tylko to czy chcesz walczyć o swoje czy przychodzisz sam i się liczysz z porażką.
komentarz 2 czerwca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
niby tak, ale umowa slowna tez sie liczy, wiec jezeli ktos go nagral "ze sie zgadza", lub w bilingu/mailu/komunikatorze jest cos takiego - to moga z tym isc do sadu.
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Raczej mi to wygląda na próbę oszustwa i wymuszenia z ich strony. Pierwszy raz słyszałem, żeby ktoś po dniowej obsuwie zgłaszał gdziekolwiek sprawę. Dla mnie bardziej podejrzany jest ten rzekomy zleceniodawca. Ale też jestem ciekaw na co się umawialiście. Bo z tego wynika, że miałeś coś zrobić, a nie zdążyłeś, a oni chcą od Ciebie coś wymusić, niewiadomo co z resztą...
komentarz 2 czerwca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
to na szczescie malo widziales, sa takie lebki, co za polgodzinne spoznienie zakladaja Ci sprawe i wygrywaja.

 

Tak naprawde, jak nie masz dobrego prawnika a po drugiej stronie stoi ktos z kasa kto chce Cie zniszczyc, to jestes zdany na jego laske.

 

A jezeli byla mowa o jakis specjalnych karach, to zwykly szaraczek moze sie pakowac do angli i tam bankrutowac (szybciej i prosciej niz u nas).
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Umowa slowna to slowo przeciwoko slowu wiec nie masz sie czym martwic, na studiach mialem zlecenie na sporego bloga, cena byla 5 cyfrowa a dostalem zaledwie 3 tysiace, poszedlem z tym do prawnika i uslyszalem ze nia mam dowodow na to ze suma x byla mi obiecana
komentarz 2 czerwca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
No to rozumiem, ze blyskawicznie zdjales tego bloga? Bo jak wyslales kod klientowi przed zaplata, a trafiles na oszusta to dziwie sie, ze zaplacil nawet zlotowke.

 

To tak w ramach ostrzezenia dla naiwniakow. Bo widze, ze ludzie wchodza tu aby nalapac biednych studentow co by dla nich za grosze robili :)

 

Ja bym zainwestowal te 3 tys w "przypomnienie" zleceniodawcy, ze ma jeszcze min. 7000 zl dlugu (+ odsetki). Oczywiscie prawo jest dla silnych i oszustow, ale nie wszystko dziala zgodnie z prawem :)
komentarz 2 czerwca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Dostal plik .zip, ktory byl chroniony haslem, wiec raczej nic z tego nie ma
komentarz 4 czerwca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
haslo do zipa mozna zlamac w kilka minut, chyba ze zabezpieczyles go jakos porzadnie bo posiadasz wiedze na ten temat. Jak widze tutaj oferty aby za 200zl zrobic strone pod seo sprawdzane przez google, to wiem, ze wykonujacy takie zlecenia to ludzie niepowazni, wiec nei dziwi mnie podejscie klientow jak w tym przypadku.

 

Jezeli jednak dobrze zgadales sie z klientem, to roznica jednego dnia w 99% przypadkow nie jest to zadna roznica, wiec normalny czlowiek powinien machnac na to reka, lub w EKSTREMALNYCH przypadkach zciagnac 1000 (to ty powinniennes zaoferowac jakies wynagrodzenie, np dodatkowa funkcja albo -500 itp.) czyli 9000 powinno wplynac na twoje konto. Inaczej to zwykle oszustwo. Chyba ze przeciagales to przez tydzien,a koles mial dodatkowe umowy, lub nie byly wykonane pewne funkcje na ktore sie zgadzales.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 976 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2017 w Offtop przez panKimono Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 278 wizyt
pytanie zadane 12 września 2017 w Offtop przez roto Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 437 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...