• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Słabe taktowanie procesora, niska temperatura?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,746 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Sytuacja wygląda tak, że mój procesor ma niskie taktowanie (które nawet jak się zwiększy to skacze/spada, przez co nie da się grać, gry się ZACINAJĄ) temperatura waha się między 40-50 stopi, a w specyfikacji mojego procesora piszą, że maksymalna temperatura to 100 stopni. Czy jest możliwe, że coś mi ogranicza procesor? Jakieś ustawienie np. w BIOSie albo w jakimś programie?
Procesor: Intel Core i7 4700MQ
komentarz 27 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Czy nie chodzi czasami o Turbo Boost ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Turbo_Boost

komentarz 27 lipca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
No Turbo działa, ale na chwilę, bo potem się zmniejsza taktowanie

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Był założony temat z tym samym problemem przez ciebie nie dawno. Tam były temperatury na poziomie 60 stopni +. To bios będzie zakładać kaganiec na cpu. Jak masz gwarancję i nie znasz na tym daj go na gwarancję
komentarz 27 lipca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Może najwięcej tyle było, ale na chwilę, jak mówiłam jak patrzę na temperatury to skaczą 40-50 i tak się utrzymują. Ale na co mi gwarancja? Coś trzeba z tym zrobić, czy jak? Bo nie rozumiem.
komentarz 27 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

Na chwilę bo CPU pracował w stresie i się grzał to na chwilę była taka temperatura i i obniżał zegar proste 

Ale na co mi gwarancja? Coś trzeba z tym zrobić, czy jak? Bo nie rozumiem.

Udajesz głupią czy co ??  Masz problem, że masz niskie taktowania, a jak masz gwarancję to im opisz co się dzieje daj screen i niech walczą ...

komentarz 27 lipca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
"Udajesz głupią czy co" jak masz jakiś ze sobą problem, że nieznajomych ci ludzi obrażasz, to może nie trzeba było tworzyć dyskusji w moim temacie?

Sam przecież napisałeś, że się "grzał", może za duże były dla niego temperatury...
komentarz 27 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

jak masz jakiś ze sobą problem,

NIestety nie mam, napisałem Ci 3 razy, że się grzeje i obniża zegary, Jak masz gwarancje to niech Ci go przeczyszczą w środku, a  jak nie to niech bawią się z płytą główną bo tylko ona może zmieniać zegary 

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Sytuacja wygląda tak, że mój procesor ma niskie taktowanie

Co to znaczy niskie? Dla niektórych 6mb cache + 4 rdzenie 2.4GHz to marzenie.

Inna sprawa, że do sprawnego działania większości  gier potrzeba raczej karty graficznej z mocnym prockiem i ogromnym ramem, a nie prockiem, po prostu.

komentarz 27 lipca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
No właśnie, że najczęściej jego taktowanie wynosi 700-800 MHz, gdy w domu było 25 stopni, to jego taktowanie cały czas było właśnie te najniższe, gdy było 22.5 stopni to miał to podstawowe taktowanie 2.40 GHz, ale skakało/spadało (oczywiście cały czas mówię jakie taktowanie było w wymagającej GRZE). Normalnie w Wiedźminie miałam 22-25 FPS, przez ten procesor mam teraz 10-15 FPS, nie da się grać, temperatury nie są duże, skaczą 40-50 stopni. Czy podkładka chłodząca pomoże mojemu felernemu procesorowi? :/

Oczywiście z poczatku wszystko zrzucałam na kartę graficzną (840m 2 GB, szału nie ma), albo na baterię, ale to nie ich wina, tylko taktowania procesora.
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2016 przez Koncha Bywalec (2,860 p.)
Kumpel miał podobny problem, taktowanie spadło do 800 MHz i tak się utrzymywało. Po odniesieniu do serwisu okazało się że MOBO jest uszkodzona :/ Może nie pomogłem rozwiązać problemu ale taka informacja może się przydać.
komentarz 27 lipca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Co to jest MOBO?

Wiesz, raczej nie sądzę, potrafi zwiększać swoje taktowanie, ale tylko na chwilę, a potem spada.
1
komentarz 27 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Mobo to płyta główna. Po drugie że ma ogranicznik do 100 to nie znaczy że dla niego jest to spoko temp, po 100 stopniach cpu może iść spać i nie wstać
komentarz 27 lipca 2016 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
No tak, ale to no nie wiem 60-70 stopni chyba w "stresie" powinno być?
komentarz 27 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Nie bo to laptop
komentarz 27 lipca 2016 przez Koncha Bywalec (2,860 p.)
Przywróć ustawienie domyślne BIOS-u. Jak to nie pomoże to wgraj BIOS-a na nowo albo zanieś do serwisu czy oddaj na gwarancję.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 258 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...