• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rejestracja kart prepaid

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
589 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Co sądzicie na temat zbliżającej się, obowiązkowej rejestracji kart prepaid?

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 lipca 2016 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Moja teoria jest taka, że to kolejna przykrywka rządu pod pretekstem "ochrony przed terroryzmem". Jak wiadomo, sporo się dzieje. Najwięcej przecież słyszy się o tym z mediów. Mam wrażenie, że światowe rządy od wielu długich lat próbują wpoić nam jednego wspólnego wroga - terrorystę. Wykorzystują do tego telewizje, internet, gazety i tym podobne. Gdzieś słyszałem, że tak po prostu musi być w naturze. Każdy musi mieć naturalnego wroga. Tak jak kot ma mysz, tak właśnie my "musimy" mieć właśnie na przykład tzw. państwo islamskie. To wszystko napędza strach wśród ludzi, my mamy się bać a rząd ma nas "chronić" właśnie tego typu ustawami. A dlaczego według mnie tak robią? Po to, żeby mówiąc wprost, legalnie wejść nam w komórkę, w komputer, w skrzynkę mailową, do domu a to wszystko pod pretekstem "ochrony przed terroryzmem".

Także tak, to właśnie sądzę o tej obowiązkowej rejestracji karty prepaid. Kolejny stopień kontroli.
1
komentarz 25 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Syndrom oblężonej twierdzy... Z każdym nowym "zamachem" gdzieś w Europie, przyspieszają proces globalizacji.
komentarz 26 lipca 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Dokładnie- rządy dopuszczają do śmierci setek niewinnych ludzi w zamachach tylko po to, żeby mieć dostęp do naszej historii wyszukiwania w Firefoxie. Dlaczego wcześniej na to nie wpadłem?
+2 głosów
odpowiedź 25 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 25 lipca 2016 przez jpacanowski

Tylko przypomnę, że nie ma to nic wspólnego z polskim rządem ani przez wielu nielubianym Jarosławem K. To nowy obowiązujący wymóg bezpośrednio z Brukseli do którego musi się dostosować każde państwo członkowskie, po tym co się wydarzyło we Francji. Każdy kraj musi stworzyć taką ustawę swoją dostosowując się do wymogów UE. Jest w niej zawarta m.in rejestracja kart prepaid. Fakt, że polski rząd się strasznie pospierzył, pomimo, że na przygotowanie ustaw każdy kraj ma dużo czasu. Obecnie w większości krajów UE rejestracja kart prepaid już jest obowiązkowa.

A co ja o tym myślę? Wiadomo co... Nie wierzę w państwo islamskie, albo inaczej, wierzę, ale oni są sponsorowani i sterowani. Syndrom oblężonej twierdzy... Z każdym nowym "zamachem" gdzieś w Europie, przyspieszają proces globalizacji oraz ograniczają nasze prawa. Proponuję też na stronie Unii europejskiej poczytać jakie lecą nowe ustawy po każdym zamachu. I wszystko się odbija na każdym kraju członkowskim, bo gdzieś tam w kraiku... Ta super Unia europejska i "wszyscy ludzie będą braćmi" haha... Ograniczają nasze prawa, próbując chronić nas przed nieistniejącym wrogiem.

Czemu sobie jakoś Szwajcaria radzi?

Jeszcze trochę i spadam do Azji.

komentarz 25 lipca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
szwajcaria to utopia gospodarcza.
komentarz 26 lipca 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
ISIS jest sterowane głównie przez religię, światowe rządy typu Illuminati mogą co najwyżej wykorzystywać ich fanatyzm do własnych celów. Ale nikt nie przebiera się w turbany i nie przeprowadza samobójczych zamachów, ani też nikt nikogo do tego nie zmusza.
+1 głos
odpowiedź 25 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Nie fajnie bo sądzę że to tylko początek, ale nie lubię rozmawiać o polityce więc tu skończę swoją wypowiedź.
0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

zbliżającej się

Z tego co mi wiadomo to obowiązek rejestracji już od dzisiaj obowiązuje. Nowe karty trzeba rejestrować a te już działające trzeba zarejestrować jakoś do początku przyszłego roku (styczeń czy luty).

Co o tym sądzić właściwie sam nie wiem. Z jednej strony fajnie bo będzie jakaś kontrola kto jest za dany numer odpowiedzialny, ale z drugiej powiedzmy sobie szczerze: gdy ktoś będzie bardzo chciał nie podać swoich danych to poda fałszywe czy podrobi dokumenty. Żeby więc to mogło jakoś specjalnie wpłynąć na ochronę czy poprawę bezpieczeństwa nie wydaje mi się, moim zdaniem ten kto będzie bardzo chciał coś zdziałać sobie poradzi, nawet łamiąc prawo (do czego oczywiście absolutnie nie zachęcam) a dla zwykłych obywateli będzie to dodatkowy kłopot (mam na myśli szczególnie samotne osoby starsze które np. nie wiedzą o co chodzi czy mają problemy z poruszaniem się).

0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2016 przez Ares Obywatel (1,560 p.)
A wiecie może czy jeżeli wcześniej na tym samym nr byłem w mixie ale po wygaśnięciu umowy zmieniłem sobie taryfę na plusha to konieczne jest ponowne rejestrowanie nr?
–3 głosów
odpowiedź 25 lipca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Cóż, nikt nie będzie miał niedługo prawa do prywatności. Za kilka lat Polska zamieni się w komunistyczną świątynię kaczki i tyle będzie demokracji.
komentarz 25 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Nie ma to nic wspólnego z polskim rządem. To nowe prawo bezpośrednio z Brukseli po tym co się wydarzyło we Francji. Obecnie w większości krajów UE już rejestracja kart prepaid jest obowiązkowa.
komentarz 25 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
@jpacanowski skąd takie informacje? Z tego co mi wiadomo to nowe prawo wprowadzone jest przez polski rząd i właśnie tylko z jego własnej inicjatywy w tzw. "ustawie antyterrorystycznej", pierwsza lepsza informacja na ten temat: http://www.spidersweb.pl/2016/06/ustawa-antyterrorystyczna.html
komentarz 25 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Nie wiem gdzie to znaleźć i nie mam zamiaru bo znowu trafię na jakieś przygnębiające informacje, ale wiem, że to wymóg UE do której każdy kraj członkowski musi się dostosować. Będziesz chciał to znajdziesz. Każdy kraj musi stworzyć taką ustawę swoją.
komentarz 25 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Byłem (i dalej jestem) przekonany, że wprowadzenie tego to wymysł polskiego rządu. Już przed napisaniem pierwszego komentarza pytałem Google i nic takiego nie znalazłem. No ale nic, pierwszy raz o tym usłyszałem dlatego zapytałem.

Nie kwestionuję tego, że to już jest w innych krajach bo wiem, że w niektórych jest, ale nigdzie nie słyszałem, aby UE kazała państwom członkowskim coś takiego wprowadzić.
komentarz 25 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Wiem, że tak, nawet znajomy który studiował coś tam związane z UE mi o tym mówił, ale to tylko słowa co piszę. Ale UE z tego co wiem dała długi czas na przygotowania takich ustaw, ale fakt że polski rząd się strasznie pospieszył. Ja już nie wchodzę na żadną stronę z newsami, więc sorry ale nie próbuję tego nawet wygooglać. Spróbuj może po angielsku.
komentarz 25 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
To nie bezpośrednio wymóg co do rejestracji kart prepaid, ale o kartach jest tam m.in. zawarte. Więc może jakoś inaczej zadaj googlowi pytanie.
1
komentarz 25 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Rozumiem, może rzeczywiście jest tak długi czas, że nikt o tym nie mówi. W wolnej chwili może jeszcze poszukam, ale szczerze to nie jest mi to informacja niezbędna do dalszego życia ;) Już i tak jest wprowadzone, mniejsza o to kto wymyślił czy kazał, zapytałem z czystej ciekawości.
1
komentarz 25 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Też słyszałem że to unijny wynalazek. Myślałem że nasz rząd będzie skuteczniej nas bronił przed unijną głupotą. Bo prawda jest taka że przestępcy i tak jakoś to obejdą a uczciwi obywatele mają ograniczoną prywatność. Dobrze że chociaż na razie uchodźców nie przyjmujemy.
–3 głosów
odpowiedź 26 lipca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Karty prepaid to nie wszystko, czego dotyczy ta ustawa. Oni będą mogli:

- włamywać się do czyjegoś komputera przełamując zabezpieczenia;

- zamknąć ci stronę internetową jeżeli stwierdzą, że zawiera treści o charakterze terrorystycznym (cokolwiek to oznacza).

Już widzieliśmy akcję ABW, które bezprawnie wtargnęło do mieszkania faceta, który jedyne co robił, to pisał nieprzychylnie o Komorowskim na swojej stronie internetowej. A co teraz będzie, licho wie. Może jeżeli ktoś napisze, że Lech Kaczyński był miernym politykiem i miernym prezydentem (tak samo jak Wałęsa, Kwaśniewski, Komorowski a teraz i Duda) to też go zamknął na miesiąc, stronę internetową zablokują i zrobią z niego "terrorystę".
1
komentarz 26 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Oni będą mogli:

- włamywać się do czyjegoś komputera przełamując zabezpieczenia;

Chyba dziś rano ktoś zapomniał wziąć leki

komentarz 26 lipca 2016 przez Toxc Mądrala (7,060 p.)

ABW będzie mogła prowadzić testy bezpieczeństwa krytycznych systemów informatycznych i będzie mogła w tym celu stosować zabiegi i narzędzia, które w innej sytuacji byłyby nielegalne. ABW będzie też prowadzić centralny rejestr zdarzeń naruszających bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych.  

  • Zablokowanie dowolnej strony lub usługi internetowej będzie możliwe na wniosek szefa ABW, który będzie musiał uzyskać zgodę Prokuratora Generalnego.Teoretycznie będzie to wymagało zgody sądu, ale w praktyce będzie możliwość zastosowania blokady przed wydaniem zgody sądu. Jeśli sąd nie wyda zgody na blokowanie, trzeba będzie blokadę cofnąć, ale dopiero po 5 dniach.
komentarz 26 lipca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)

Chyba dziś rano ktoś zapomniał wziąć leki

Rozumiem, że mówisz o sobie.

komentarz 26 lipca 2016 przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
To że mogą się włamać - to wiadomo od dawna. Że rządy zlecają różnym takim firemkom pisanie backdorów, trojanów itp.

Mnie śmieszy, jak operatorzy chca zatrzymać przy sobie obecnych abonentów. Taki Play pisze, że jak przyjdziesz do nich i się zarejestrujesz, to dadzą Ci: 10 GB internetu za friko i 100 minut rozmów bodajżę. No tak, ale na marne 30 dni. Wielka mi promocja hehe.
komentarz 26 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

@ obl  pomyśl zanim coś napiszesz

Rząd włamujący się do komputera jakiegoś gimnazjalisty? To chyba w jakimś komiksie. W realnym życiu to po prostu pan policjant przyjedzie i zabierze komputer.

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,137 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2019 w Offtop przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 244 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2023 w HTML i CSS przez zbiku25 Bywalec (2,940 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 195 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Jagoda Nowicjusz (220 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...