• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raspberry Pi - Dostęp zdalnie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,441 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
otwarte ponownie 1 sierpnia 2016
Witam, posiadam raspberry pi 2 i zamierzam na nim postawić serwer WWW, tak wiem że na polskiej scenie internetu są takie, jednak chodzi mi o coś innego. Chciałbym na początku ustawić dostęp zdalny do mojej malinki z zewnątrz (putty). Jednak jak wykonuję poradniki u innych mam zawsze coś źle. Posiadam router: TP-LINK TL-WR1043ND V.2.1. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję za każdy poświęcony czas.
komentarz 24 lipca 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
A masz Ty wifi na malince ? Wbudowane jest dopiero od wersji 3ciej
komentarz 24 lipca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
1) Nie musi przecież używać wifi, jest jeszcze kabel

2) Są moduły wifi na USB
komentarz 24 lipca 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)

"Raspberry Pi - Dostęp zdalnie" - przez to rozumiem właśnie dostęp nie poprzez kabel

komentarz 25 lipca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
"Chciałbym na początku ustawić dostęp zdalny do mojej malinki z zewnątrz (putty)"

Putty jest klientem m.in. ssh, toteż rozumiem że autorowi chodzi o dostęp zdalny przez ssh. Malina może być podłączona do routera na kablu (tak jak moja) i można używać ssh ;)
komentarz 25 lipca 2016 przez niezalogowany
Tak, oto mi chodzi, jednak chciałbym jeszcze coś więcej (abym mógł korzystać przez ssh gdziekolwiek jestem z internetu)
komentarz 25 lipca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Trzeba malince ustawić w routerze statyczne ip (wewnętrzne, w lanie) i otworzyć port ssh - domyślnie 22, ale warto go zmieni, żeby chinole się nie dobijali :D. I warto zainstalowac fail2ban.
komentarz 25 lipca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Wejdz na naszego forumowego IRC, tam moge ci pomoc.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 lipca 2016 przez Semtex Początkujący (310 p.)
A co zrobiłeś do tej pory? Statyczny ip masz ustawiony w malinie? Zainstalowany ssh? porty na routerze ustawiałeś? Czy chcesz od zera porady?
komentarz 24 lipca 2016 przez niezalogowany
Niestety, niewiem do końca jak wykonać powyższe rzeczy, w sprawie linuksów jestem zielony ;)
komentarz 24 lipca 2016 przez Semtex Początkujący (310 p.)
To najpierw znajdź tutorial jak ustawić statyczny ip w linuksie. Musisz edytować plik /etc/network/interfaces i tam dopisać parę linijek, znajdziesz w necie bez problemu. Jak ogarniesz to daj znać zrobimy resztę.
komentarz 25 lipca 2016 przez niezalogowany
Ip statyczne mam już ustawione.
komentarz 25 lipca 2016 przez Semtex Początkujący (310 p.)
Sprawdziłeś ifconfig czy jest ten adres? Łączy się z netem? Jeśli tak to spróbuj teraz 'sudo apt-get install openssh-server' powinieneś mieć już zainstalowane, ale lepiej sprawdzić. Teraz ustaw w routerze przekierowanie portu 22 do maliny (znajdziesz też w necie) nie musisz szukać tutoriala dla twojego modelu w większości routerów wygląda to podobnie. I jak to zrobisz to w putty podaj swoje "zewnętrzne ip" (nie to z maliny) i powinien połączyć. Jak nie to daj znać.
+1 głos
odpowiedź 24 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Przede wszystkim napisz jaki system operacyjny tam masz wgrany. I co konkretnie nie działa przy próbie łączenia się? Jakiś komunikat błędu?
komentarz 27 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
IP w sieci kablowej też niestety bywa często prywatny.

Najlepiej sprawdź u swojego operatora na stronie albo zadzwoń i zapytaj.

W ogóle co to za operator?
komentarz 27 lipca 2016 przez niezalogowany

Mój operator to KOBA. I jeszcze mam pytanie czy jak bym dodał domenę, np. no-ip to wtedy jest szansa???

komentarz 27 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nie. Nie ma szansy. No-ip i inne tego typu serwisy po prostu przekierowują ruch na Twoje IP jeśli jest ono zmienne. Ale musi być ono zewnętrzne. Jeżeli nie jest zewnętrzne to nic nie pomoże.
komentarz 27 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
https://i.imgur.com/6zigjhZ.png

Ten link mówi wszystko możesz zamknąć temat ;)
komentarz 28 lipca 2016 przez niezalogowany
edycja 1 sierpnia 2016

Dostałem zmienne IP. Przekierowałem porty w routerze. Zdjęcie:

https://www.dropbox.com/s/s349ps71mymbdhn/router2.png?dl=0

Jednak mam pewien problem. Na bramie w zakładce WAN jest jakieś IP:

https://www.dropbox.com/s/h1nwfr25pk17vvq/router3.png?dl=0

Kiedy nie działało IP ze strony twojeip.wp.pl:

https://www.dropbox.com/s/lbwkkvjzr73ioqb/ip.png?dl=0

To spróbowałem tamte. I zadziałało jednak tylko w sieci lokalnej. Jak sprawdziłem na telefonie (internet mobilny) już się nie połaczyło ani to ani tamto IP. Bardzo proszę o pomoc.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 1,484 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 257 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 605 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Inne języki przez Misiek Mądrala (5,300 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...