• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowy standard HTML?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
219 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2016 w HTML i CSS przez Zychu Użytkownik (710 p.)
Ostatnio zastanawiałem się nad stworzeniem swego rodzaju nowego standardu HTML. A mianowicie mam na myśli napisanie interpretera, który będzie zamieniał np: taki znacznik <h1 red> na taki HTML <h1 style="color:red;" >. Nie chce być źle zrozumiany i nie mam zamiaru pisać nowego edytora WYSIWYG, tylko namiastkę nowego standardu za pomocą, którego napiszemy krótszy kod niż miało by to miejsce w HTML. Po czym zostanie on szybko zinterpretowany do normalnego standardu HTML.

Postanowiłem zasięgnąć rady społeczeństwa na ten temat.
Dajcie znać co o tym sądzicie.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 lipca 2016 przez Comandeer Guru (600,690 p.)
Taki standard już był – nazywał się HTML 3.2.

Jak chcesz się tak bawić, to Angular lub JSX z Reacta są jak znalazł. Ale robić z tego standard? Bez przesady…

Poza tym: mieszasz warstwy. Treść powinna być całkowicie niezależna od prezentacji.

No i jeszcze: co z CSP?
1
komentarz 23 lipca 2016 przez Zychu Użytkownik (710 p.)
Co prawda to prawda.
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Stylizowanie inline? Osobiście podziękuję. ;-)
komentarz 23 lipca 2016 przez Zychu Użytkownik (710 p.)
Ja podałem tylko taki przykład.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 518 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2017 w C i C++ przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 204 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 337 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w HTML i CSS przez Kapux Początkujący (360 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...