• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moja gra strategiczna

VPS Starter Arubacloud
+11 głosów
598 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2016 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)
edycja 28 lipca 2016 przez obl

Piszę od jakiegoś czasu grę, a w zasadzie to bardziej rysuję bo teraz grafiki mi do niej brakuje. A więc rysuję moje pixelkowe miasteczko na potrzeby mojej gry strategicznej. W tej chwili gra wygląda mniej więcej tak:

https://www.youtube.com/watch?v=OC5NmcHPvsw

Krótki opis gry na mojej stronie internetowej tutaj

Gra wykorzystuje grafikę 2W tworzoną w układzie izometrycznym (dającym pozory 3W). Wszystkie grafiki są moje i cały kod również jest mój. W programie zaimplementowany został mój własny algorytm znajdowania najkrótszej ścieżki z jednego punktu do drugiego. Mam też program, który pokazuje zasadę działania tego algorytmu tutaj.

Edit

Dodałem trochę budynków i pierwsze ich animacje, niestety jakość filmu z nieznanych przyczyn jest słaba choć u mnie na komputerze ma dużą rozdzielczość.

https://youtu.be/yVLa1YYnIxw

komentarz 23 lipca 2016 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
Simcity 2d z czołgami i meczetem :-)
komentarz 23 lipca 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
No gdyby nie ten meczet to całkiem spoko:)
3
komentarz 23 lipca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Planuję zrobić tak:

Jak zburzysz meczet to dostajesz bonus w postaci bomby zegarowej do podłożenia.

Jak zburzysz zus to dostajesz kasę.

To samo jak zburzysz skarbówkę.

A jak spróbujesz rozwalić kościół katolicki to Bóg wyciągnie swą potężną rękę, pierdyknie cię piorunem, ukradnie ci punkty życia i odda je kościołowi.
komentarz 23 lipca 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
I to jest właśnie świetny pomysł! Tak trzymaj :D

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
"mój własny algorytm znajdowania najkrótszej ścieżki z jednego punktu do drugiego". Według twej strony to ten algorytm nazywa się przeszukaniem grafu wszerz, więc nic własnego nie wymyśliles
1
komentarz 23 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Odkrył amerykę drugi raz, ale sam, nie znając wcześniej tego algorytmu.
komentarz 23 lipca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Tak, masz rację, tylko co z tego, jak ten algorytm napisałem dawno temu w czasach gdy jeszcze internetu nie miałem. Pisząc mój własny miałem może bardziej na myśli, że sam do tego doszedłem niż to, że wymyśliłem całkiem nowy nieodkryty jeszcze przez nikogo algorytm.
+1 głos
odpowiedź 23 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Kurde no, powiem ci że wygląda super :D Nie dość że programujesz to jeszcze talent graficzny (niby tylko piksele ale to trzeba wiedzieć jak zrobić to żeby wyglądało estetycznie). Te czołgi tak fajnie płynnie jeżdżą, nie wygląda to jak zwykle jednostajne poruszanie. Podoba mi się :D
komentarz 23 lipca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
E tam z tym talentem to nie przesadzajmy po prostu popatrzyłem na Youtubie jak oni to rysują i pomyślałem, że też tak mogę. Kombinuję więc trochę w Paincie, trochę w Gimpie i wychodzi to co jest.

Cieszę się, że się podoba.
+1 głos
odpowiedź 23 lipca 2016 przez niezalogowany
Bardzo ładnie to wygląda jak będzie się dobrze grało to może opchniesz to na steam za 5 ojro
1
komentarz 23 lipca 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
W tej naszej Polsce Ludowej to raczej nie zarobię na tej grze ani grosza, tym bardziej, że tu aby coś sprzedawać trzeba płacić haracz dla urzędników. Cieszę się, że ci się podoba.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2016 w Nasze projekty przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 369 wizyt
pytanie zadane 4 września 2021 w Python przez Hajpa Użytkownik (880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 362 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2018 w OpenGL, Unity przez Zielonek Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...