• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dzień z życia ucznia technikum ?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
2,321 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witam.

Czy ktoś z forumowiczów uczęszcza do technikum informatycznego ?

Jeżeli tak jak się czuliście 1 dzień w tej szkole ?

Możecie opisać dzień z życia ucznia ? :)
komentarz 22 lipca 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
nie rozumiem dlaczego ktoś tak zminusował to pytanie i odpowiedzi

10 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
edycja 22 lipca 2016 przez Michał Muzyka
Pierwszego dnia w było dziwnie bo mam daleko do szkoły ~50 km i w ogóle ta odległość na mnie działała, osoby zachowywały się inaczej niż u mnie w miejscowości, nie znałem nauczycieli, szkoła inaczej wyglądała niż moje poprzednie, i nie miałem zajęć informatycznych.

A taki pierwszy dzień z zajęciami informatycznymi, to też dziwnie się czułem bo miałem adresowane ip i maski, a ja w ogóle pierwszy raz słyszałem o systemie binarnym, a potem miałem inne zajęcia i jeszcze doszły systemy ósemkowe, szesnastkowe i musiałem już to ogarnąć pierwszego dnia, ale tydzień później wszystko mi się poukładało i z każdymi zajęciami wszystko ogarniałem, trzeba przyzwyczaić do takiego typu nauki

To nie jest tak jak myślałem idąc, myślałem że codziennie same zajęcia informatyczne, a tak na prawdę to jest 8 lekcji tygodniowo w pierwszej klasie, i są też normalne lekcje takie jak biologia, chemia i od drugiej klasy tak jest - 16 zajęć informatycznych nie ma lekcji przyrodniczych
komentarz 22 lipca 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
zależy też czy idziesz do dobrego czy słabego technikum, jak pójdziesz do słabego to nic się nie nauczysz, ja miałem szczęście dostałem się do dobrego i idzie się czegoś nauczyć
komentarz 22 lipca 2016 przez MrMock Bywalec (2,890 p.)
bardzo dobre... ósemkowy*
komentarz 22 lipca 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
ups, już poprawiłem, dziwiłem się czemu mam słabe oceny z polskiego :)
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
W pierwszej klasie było spoko, bo jeszcze były loszki. Później to już równia pochyła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
komentarz 22 lipca 2016 przez niezalogowany
Możesz rozwinąć odpowiedź :)?
komentarz 22 lipca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Generalnie było spoko, ale jakbym miał wybierać kolejny raz szkołę średnią to szedłbym na mat-fiza. Znaczy, nie wiem jak jest teraz, bo kończyłem technikum jeszcze na tej starej podstawie, z jednym egzaminem zawodowym.

Szkoła jak szkoła, nie ma co tu zbytnio opisywać. Nic mega skomplikowanego, raczej podstawy, które i tak były sprzed epoki kamienia. ;)

Chociaż to głównie zależy od nauczycieli, u nas trafił się na szczęście jeden kumaty i ogarnięty i coś tam z nami robił, ale w większości to szkoda gadać, ale w csy i dsjty na sieciach się grało spoko.

Jakbym miał jednym słowem podsumować to jest tam wszystko i nic, przynajmniej było. ;-)

Jak chcesz iść w tym kierunku to skup się mocno na jakiejś dziedzinie i ciśnij ją sam w domu.
1
komentarz 22 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Ja mam tak samo (aktualnie idę teraz do klasy maturalnej w technikum), większość nauczycieli jest daremna ale 2 mamy spoko co coś robią. Generalnie to u mnie to wyglądało tak że 1 i 2 klasa to był cs, agar.io, curve fever, a w 3 klasie na 2 tygodnie przed egzaminem uczymysiętego,tego,tego,jaktonierobiliśmytego?niemaczasunaspacje,hurrdurr,przeróbcietowdomuporóbcietestynainterneciezajęciapolekcjach. I to tak przed obydwoma, teraz został już tylko e14 pewnie będzie tak samo.
komentarz 22 lipca 2016 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Panie, tą linijkę bez spacji musiałem w nieprzetworzonym kodzie doczytać. XD
komentarz 22 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
wybacz, to było specjalnie by zademonstrować jak to wyglądało.
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Idziesz do szkoły odsiedzisz swoje, wracasz do domu i masz wolne.
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2016 przez niezalogowany
Generalnie nic specjalnego przynajmniej w moim przypadku, jeżeli interesuje cię jakaś dziedzina nie licz, że w technikum ją poznasz, ciśnij ją samemu w domu. Dzień wygląda tak samo jak w gimnazjum nic specjalnego, jedną z różnic jest, że na niektórych lekcjach rozkręcisz sobie kompa, albo zarobisz skrętkę ;)
–1 głos
odpowiedź 22 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)
A jakiej odpowiedzi oczekujesz? Czy jest trudno? Czy nie ma życia poza nauką?
–1 głos
odpowiedź 22 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
tak samo jak w liceum tylko tyle ze masz zawodowe
–1 głos
odpowiedź 22 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Będę teraz w 3 klasie najlepszego chyba technikum informatycznego w Polsce. Moim zdaniem informatyka jest dla mnie na poziomie średnio/wysokim. Trafiłem takich nauczycieli, że nie ma csa na lekcji tylko jest praca laborki itp. Co do zwykłych przedmiotów typu mat, fiz to harówki nie ma. Ogólnie jestem przystosowany do poznawania trudnych rzeczy i dlatego oceniam poziom na średnio / wysoki. Dużo osób u mnie ma dość niezłe problemy z zawodowymi przedmiotami i ścisłymi.

Jakbym miał 2 szanse to czy bym wybrał jeszcze raz technikum. Tak wybrałbym
1
komentarz 22 lipca 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
mam pytanie w do jakiego technikum chodzisz?
komentarz 22 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Dokładnie, też chciałbym się tego dowiedzieć.
komentarz 22 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
technikum nr 10 wrocław
komentarz 22 lipca 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
a ja warszawa-wiśniowa
komentarz 22 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Tak naprawdę to rzadnego znaczenia nie ma później do jakiego technikum się chodziło czy do dobrego czy do słabego, na studia i tak się liczy matura :D
komentarz 22 lipca 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
ma znaczenie bo liczy się co umiesz, a jak chodzisz do dobrego technikum to masz wyższe % szanse że wyniesiesz z tej szkoły, bo jak bedziesz chodził do słabej szkoły to sie nic nie nauczysz bo nie będziesz miał warunków(zazwyczaj)
komentarz 22 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Chodzę do średniego technikum (niby prestiż ma dobry ale to chyba zasługuje innym profilom) i do egzaminów uczyłem się sam i już raczej się przyzwyczaiłem że jak chce coś wiedzieć to raczej szukam w necie niż czekać aż się nauczę tego w szkole.
komentarz 22 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Tylko np. jak masz dostęp do sprzętu, a nauczycieli typu grajcie sobie w cs. To ruszasz głową i korzystasz z sprzętu
–1 głos
odpowiedź 22 lipca 2016 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
Z tego co pamiętam pierwszy dzień w technikum był chyba spoko. Następnego dnia przepisałem się do liceum.
–1 głos
odpowiedź 22 lipca 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Najlepsza jest 2-3 klasa technikum, bo masz same prawie zawodowe. U mnie poziom nie jest jakoś specjalnie wysoki, na lekcjach zwykłych może z pięć osób wie o co chodzi i dlatego nauczyciele w większości przypadków dają sobie spokój z próbami zmiany nastawienia uczniów. Na przedmiotach typu polski, historia jest dość śmiesznie, bo nauczyciele się już całkiem poddali. Na ścisłych jeszcze walczą, dlatego zwykle ponad połowa klasy jest zagrożona. Na lekcjach komputerowych większość robi wszystko oprócz tego co w programie, nauczyciele przypominają sobie o egzaminie na miesiąc przed terminem, a zadania stara się robić tylko kilka osób. Dla przykładu proste wyciągnięcie danych z bazy danych i wyświetlenie na stronie przez php, to zadanie na 4 lekcje po czym okazuje się, że tylko ja zrobiłem je z grupy, więc ide do komputera z rzutnikiem w zwykle muszę mówić jak to napisałem te pięć linii kodu perfidnie zastępując PDO mysql_connectem (^^). Na sieciach kiedy mnie coś pytają odpowiadam, a pozostały czas spędzam na kwejku, choć i tak wiem o co chodzi na lekcji lepiej od reszty. Jak są zadania typu strasznie trudne wysłanie pinga to jak zwykle musiałem iść do tablicy i to napisać. Podałem ip routera w sieci szkolenej, maksymalny rozmiar pakietu, wysyłanie w tempie ileśtam na sekunde i oczywiście aż do przerwania polecenia. Wynik: DDos na szkolną sieć. Ważne żeby podchodzić do szkoły z humorem i czasami poprzestawiać nauczycielowi coś w biosie na kompie. Na koniec i tak wyjdzie średnia ponad 5
komentarz 22 lipca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Krzychu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
komentarz 22 lipca 2016 przez niezalogowany
Skąd to wszystko wiedziałeś ?
komentarz 22 lipca 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
No tak zapomniałem opisać drugą część mojego dnia polegającą na powrocie do domu i siedzeniu w xampach i kali linuxach XD.

Poza tym czasami w technikum też czegoś uczyli. Żeby po 4 latach nic nie wiedzieć z informatyki to już trzeba było mieć talent, kiedy trzeba rozwiązać taki problem, jak dlaczego nie widzi mojego pokoju w csie na lanie.

@edit

Zapomniałem dodać, że jestem typem wolącym uczyć się sam.
–1 głos
odpowiedź 22 lipca 2016 przez goran. Użytkownik (930 p.)
Wszystko zależy od tego na jakich trafisz nauczycieli.U mnie większość zawodowych to było granie i przeglądanie kwejka.Ważne jest to,że jeżeli trafisz na takich nauczycieli,żebyś wykorzystał dobrze ten czas.Ja na takich lekcjach czytam artykuły o mojej ulubionej technologii,oraz korzystając z Githuba rozwijam swoje projekty.Zglaszaj się również do różnych projektów i prezentacji.Jeżeli nauczyciele zauważą,że ci zależy i interesujesz się np.programowaniem,to docenią to.

Podobne pytania

+5 głosów
6 odpowiedzi 231 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pajos96 Obywatel (1,350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,676 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2017 w Egzaminy zawodowe przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...