• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie - jak i co?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
399 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Shadia Nowicjusz (120 p.)
Hej ;)

Chciałabym zacząć przygodę z programowaniem, ale miałam dopiero styczność z językiem C oraz z podstawami HTML. Więc nasuwa mi się kilka pytań. Każdemu z osobna jestem wdzięczna za jakiekolwiek rady

1.Od czego polecacie zacząć? Słyszałam że od Phytona - bo łatwy, od Javy- bo do Androida, od C++ - bo popularny...

2. Jakie kury, środowiska polecacie do pierwszych kroków w danym języku?

3. Czy nie będąc po studiach typowo informatycznych, ale wkładając w to dużo pracy mam szansę na pracę w IT?

4. Jakieś rady, porady, cokolwiek, wszystko się przyda :)

5 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 22 lipca 2016 przez niezalogowany
1. Zacznij od wyszukiwarki w prawym górnym rogu, nad statystykami

2,3 ,4 -> patrz pkt 1.
komentarz 22 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Ja bym dał najlepszą odpowiedź.
+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
1.C++ wszystkie jezyki z niego czerpia

2. Ja bym polecil ksiazke "szkola programowania wydanie 6", "C++. Biblioteka standardowa. Podręcznik programisty. Wydanie II" i "Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty ", a z darmowych to http://cpp0x.pl/, srdowisko to visual studio

3.Nie znajdziesz pracy wszyscy chcą wyksztalcenie wyzsze

4. SYSTEMATYCZNOSC
komentarz 22 lipca 2016 przez Shadia Nowicjusz (120 p.)
Miałam na myśli czy np po innych studiach jest szansa pracy, czy tylko i wyłącznie po informatyce
komentarz 22 lipca 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
3. Jak można jednoznacznie stwierdzić, że bez studiów nie znajdziesz pracy xD

http://forum.pasja-informatyki.pl/150069/programista-bez-wyzszej-uczelni?show=150069#q150069
komentarz 22 lipca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Jeśli naprawdę będziesz coś umiała, to bez studiów znajdziesz pracę bez problemu ;)
komentarz 22 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
najlepiej informatyka/matematyka, Kacper wejdz na pracuj.pl i poszukaj ofert pracy
1
komentarz 22 lipca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

C++ wszystkie jezyki z niego czerpia 

Odważnie.

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)

1. Zależy jaką działką programowania chciałabyś się zająć,

2. zależy od wybranego języka,

3. tak,

4. systematyczność i upór.

 

Co do wyboru języka na początek to click. Nie jest to może idealna infografika, ale może jakoś naświetli ci sytuację. 

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)
Jest tyle tematów, tyle razy było to wałkowane, na przeróżnych forach. Dajcie ludzie spokój. Informacje na twoje pytania są wszędzie. Naucz się korzystać z internetu.
komentarz 22 lipca 2016 przez Shadia Nowicjusz (120 p.)
Tylko widzisz zamiast pomóc roi się od odpowiedzi Twojego typu.... Ile ludzi tyle opinii i każdy dość zdawkowo, a mi chodzi o to aby dowiedzieć się coś wiecej..
komentarz 23 lipca 2016 przez DawidRodycz Gaduła (3,090 p.)
Dowiedzieć się czegoś więcej? Co ty chcesz wiedzieć więcej na temat od czego zacząć?

http://miroslawzelent.pl/rozwoj-osobisty/skuteczna-nauka-programowania-podcast/
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Najważniejsza umiejętność programisty to umiejętność szukania, radzę ją posiąść.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,404 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 631 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 528 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...