• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uaktualnienie Windows10

Object Storage Arubacloud
+1 głos
309 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez james30k Bywalec (2,260 p.)
Witam!

Chciałem uaktualnić windowsa 10, jest napisane oczywiście, że to bezpłatna wersja i trwa tylko 8 dni.

Pod spodem mniejszym drukiem umieszczony jest tekst "Mogą byś naliczane opłaty za połączenie internetowe". Pytania moją są następujące czy ten windows 10 jest rzeczywiście darmowy i co oznaczy to, że mogą być naliczane opłaty za połączenie internetowe i czy będą duże?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 21 lipca 2016 przez james30k
 
Najlepsza
Według tego co mi wiadomo to nie "wersja trwa 8 dni" a masz jeszcze 8 dni, aby wykonać aktualizacje za darmo - po tym czasie za uaktualnienie będzie trzeba zapłacić, od samego początku mówili że aktualizacja do Windowsa 10 będzie darmowa przez pierwszy rok.

A opłaty za połączenie internetowe to rutynowy tekścik, po prostu aktualizacja musi zostać pobrana przez internet i za to mogą zostać Ci naliczone opłaty... Jeśli masz łącze bez limitu transferu to oczywistym jest, że nic dodatkowego Ci nie policzy, w razie jakbyś korzystał z jakiegoś pakietu z ograniczeniem transferu to kilka GB by zżarło i za to mógłbyś ewentualnie ponieść opłatę. To tylko tyle, standardowe komunikaty i ostrzeżenia.
komentarz 21 lipca 2016 przez james30k Bywalec (2,260 p.)
Jeżeli mam 100gb internetu i w ciągu miesiąca zżera tak około 70 to po prostu przy tej aktualizacji ubędzie tylko parę giga więcej tak?
komentarz 21 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Dokładnie tak, musi pobrać całą aktualizację, a ona trochę waży. Ile dokładnie nie powiem bo się nie orientuję (mam internet bez limitu transferu i rzadko kiedy zwracam uwagę na takie rzeczy), ale myślę że to raczej będzie kilka GB i spokojnie powinno Ci wystarczyć.
komentarz 21 lipca 2016 przez james30k Bywalec (2,260 p.)
Jeszcze mam pytanko czy rzeczywiście opłaca się ściągać wersję windowsa10? Jest warta zamienienia za 7-mke?
komentarz 21 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

To już ciężkie pytanie i każdy może odpowiedzieć inaczej. Osobiście miałem Windowsa 8, aktualizację do 10 wykonałem i jestem (byłem) zadowolony. Byłem dlatego że od dłuższego czasu działam tylko na Linuxie, wygodniej mi niż na Windowsie.

Sam system posiada trochę nowy bajerów, ale też posiada rzeczy które są uciążliwe. Dużo się też mówi o tym że "szpieguje" użytkowników, zbiera dużo informacji itd. Po części to prawda, jednak sporo funkcji można wyłączyć. A prawda jest taka, że wszyscy teraz zbierają pełno danych o swoich użytkownikach (największe przykłady - Facebook czy Google) i osobiście nie rozumiem wielkiego huku, że Windows 10 coś tam też zbiera.

To jest moja osobista opinia i tutaj każdy Ci powie tak jak będzie uważał. ja aktualizację wykonałem i byłem z Windowsa 10 zadowolony, więc w mojej ocenie warto. Jestem jednak na Linuxie bo mam tu wszystko czego potrzebuję do działania jako webdeveloper na wyciągnięcie ręki. Wygodniej mi i lubię Linuxa, ale do Windowsa również nic nie mam.

Poza tym to było już tu na forum pełno tematów o tym czy warto, polecam poszukać i tam zobaczysz więcej opinii innych.

A, no i pamiętaj że przez 30 dni od wykonania aktualizacji możesz powrócić do poprzedniego systemu - z tego co mówią wszystko dzieje się bez utraty danych i bez większych problemów, ale nie wiem, nie robiłem tego osobiście.

0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Chodzi o to, że jak jesteś połączony nie z Wi - Fi a z 3G na przykład to wtedy mogą być naliczone koszty za połączenie z internetem (jak przy pobieraniu pliku)
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

Chyba do 29 lipca jest jeszcze darmowy.

Mogą byś naliczane opłaty za połączenie internetowe

Jeżeli masz np. ograniczony transfer miesięczny i go przekroczysz to naliczy dodatkową opłatę.

0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2016 przez nanok Obywatel (1,020 p.)
Cześć,

Nie bój się jest za darmo :)

Jeżeli korzystasz np.: z internetu mobilnego to możesz odczuć zjedzone pakiety danych.

Pozdrawiam

nanok
komentarz 21 lipca 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

Nie bój się jest za darmo :)

Do 29 lipca.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 219 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 292 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez mewtwo Użytkownik (830 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 445 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...