• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Redmine, Heroku "Internal Error 500"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
352 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Witam,

jakimś cudem udało mi się postawić Redmine na Heroku, problem w tym że po kliknięciu na "My Account" wyskakuje "Internal Error" z kodem 500. W logach na stronie nic się nie wypisuje, do innych nie umiem dotrzeć. Największym szkopułem jest to że nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z serwerami ani niczym podobnym, oraz praktycznie wszystkie odpowiedzi od google tyczą się linuksa, podczas gdy ja korzystam aktualnie z windy 7. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

Dwa dni researchu dały mi dwa linki z prawdopodobnymi rozwiązaniami:

http://stackoverflow.com/questions/9096950/redmine-error-in-user-profile-view

http://www.redmine.org/boards/2/topics/37247

Nie mam jednak pojęcia jak je wprowadzić w życie. Zastanawiam się czy postawienie całości od zera na linuksie nie będzie łatwiejsze. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 lipca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
wybrane 20 lipca 2016 przez Dash
 
Najlepsza
Ja bym na Twoim miejscu sprawdził co faktycznie jest w logach, że dostajesz 500. W heroku można to sprawdzić wpisując heroku logs w konsoli, jeżeli jesteś zalogowany. Jednak mam wrażenie, że totalnie nie wiesz co robisz, pisząc o tym jaki system masz, co de facto nie ma znaczenia w przypadku heroku,
komentarz 19 lipca 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)

Masz zupełną rację, nie mam pojęcia co robię, ale wynikła taka trochę awaryjna sytuacja i muszę to postawić, oraz nauczyć z grubsza utrzymać przy życiu, wszystko w tempie instant. Aktualnie przeklepuję to co znajdę w google. System podałem, bo większość ludzi na forum Redmine/Stack Overflow też podaje, nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działa Heroku. Wybacz moją niekompetencję (tą w poście i tą którą się pewnie w niedalekiej przyszłośći wykażę), dla mnie to też nie jest komfortowe. 

W konsoli pojawiło się zdecydowanie więcej logów niż na stronie (nie wiem po co wtedy jest tam ta zakładka), to zwróciło moją uwagę: 
 

2016-07-19T20:44:29.146068+00:00 app[web.1]: ActionView::Template::Error (undefined method `name' for nil:NilC
lass):

Pełen log: 

http://pastebin.com/a64ffrRZ

 

komentarz 19 lipca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Na początek uznajmy, że dobrze zainstalowałeś i skonfigurowałeś Redmine, swoją drogą w jakiej wersji jest ten Redmine?
Teraz fajnie by było wiedzieć co dokładnie chcesz zrobić, że się sypie. Wejść w panel użytkownika? A czy przed wejściem w ten panel jakiś użytkownik istnieje w bazie danych?
komentarz 20 lipca 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
edycja 20 lipca 2016 przez Dash
Redmine version                2.5.3.stable
  Ruby version                   2.2.4-p230 (2015-12-16) [x86_64-linux]
  Rails version                  3.2.19
  Environment                    production
  Database adapter               PostgreSQL


Sypie się po kliknięciu w "My Account", niezależnie od tego czy znajduję się na koncie administratora czy na utworzonym koncie standardowego użytkownika. W bazie danych obecnie nie pogrzebię (psql mi trochę wariuje), za godzinkę/dwie dopiszę do tego komentarza wynik. Obecnie wiem tylko że ma 10.2mb  i 382 wpisy. Interfejs redmine prawidłowo mówi że jest dwóch użytkowników: 

 

@EDIT 

W bazie danych też są użytkownicy ( jeżeli dobrze interpretuje to co widzę):

-- link do pełnego rozmiaru https://s31.postimg.org/aht1kl02z/2016_07_20_02_48_52_Administrator_Command_Promp.png

1
komentarz 20 lipca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Po pierwsze przydałoby się zainstalować najnowszą wersję Redmine, która korzysta z nowej wersji Rails. Czyli wersja 3.3.0. Po instalacji najnowszej wersji może okazać się, że problemy zniknął, bo zostały naprawione, a tak to będzie coś w stylu odkrywania koła na nowo.
komentarz 20 lipca 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)

Dla potomnych: 

  1. Problemem była wersja Ruby, Redmine 2.5.3 musi mieć do działania Ruby 2.1.2. Po downgradzie śmigało.
  2. Wszystkie wcześniejsze Redmine działały z imagemagick 7, najnowsza (być może wszystkie 3.x) wymaga imagemagick 6. Jest to o tyle ciężki problem do rozwiązania, że ciężko wyczaić o co chodzi z kodu błędu. 

Finalnie zrobiłem tak jak mówiłeś, zainstalowałem najnowszego Redmine (z gałęzi master), najnowszego Ruby i wszystkie najnowsze gemy od zera. Działa idealnie, nawet nie wiesz jak mi pomogłeś :). 

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,035 wizyt
pytanie zadane 29 września 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Kaspian12 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 317 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2017 w JavaScript przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 237 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2017 w PHP przez dkarski Obywatel (1,610 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...