• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Webmastera kolejność nauki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
647 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2016 w JavaScript przez LCPGM Obywatel (1,550 p.)
Cześć, z programowaniem webowym mam Ju troche do czynienia, ale jak już napisałem tylko troche. Podstawy wszystkiego ogarniam, ale gdy wchodzimy w wyższe sfery to wszędzie leżę. Chciałbym abyście pomogli mi wybrać kolejność języków w których przechodzić na ten wyższe poziom. Ogółem chce rozwijać: HTML, css, js, jqury, nodejs, php, mysql. W jakiej kolejności lecieć? Dodam ze moja wiedza jest na takim poziomie ze byłbym w stanie napisać coś w tym wszystkim tylko niepotrzebnie 10x za długo, a do tego z milionem luk. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Machnij sobie jakiś projekt z wykorzystaniem (html,css,js, jquery - opcjonalnie). Typowy front-end. Potem sobie machnij jakiś projekt z wykorzystaniem (php, mysql). Możesz się przy tym pokusić o jakiś framework. Jak nauka pójdzie płynnie, to potem sobie wszystko scal i machnij projekt wykorzystujący zarówno technologie frontendowe i backendowe.
komentarz 19 lipca 2016 przez LCPGM Obywatel (1,550 p.)
Od jakiegoś czasu lece już z projektami i mam teraz ochotę troche teorie podciągnąć, żeby nie robić rzeczy na około :D
komentarz 19 lipca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Jak chcesz poczytać o teorii to nie ma znaczenia w jakiej kolejności to zrobisz. A jak już musisz mieć mega porządek w nauce to zacznij od frontu w kolejności (html -> css -> js), a potem php -> sql -> jakiś framework.
komentarz 19 lipca 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Jak masz już jakieś projekty zrobione, to wrzucasz link na forum by dostać trochę feedbacku.
0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2016 przez niezalogowany
A to potrzeba jakiejś kolejności? Ja się uczę wszystkiego po trochu.

HTML i CSS jest niezbędny, ale wystarczą podstawy na początek, które pewnie umiesz.

Ja się uczę czasami JS czasami PHP - zależy od tego jaki mam humor. :D

Mysql to system, a Tobie pewnie chodziło o język SQL, ale jego chyba wystarczą podstawy? Jeśli chodzi o node.js to się za to jeszcze nie brałem, ale proponowałbym Ci najpierw dobrze ogarnąć JS'a.

Jak czuję, że umiem coś więcej, to wdrążam to do swojego projektu. Też możesz sobie wymyślić jakiś.

 

Równie dobrze możesz sobie zrobić kolejność:

1. HTML, CSS - bo są nierozłączne

2. PHP lub JS

3. JS lub PHP

4. Nodejs

 

ale wydaje mi się, że tak jest nudno. :P
komentarz 19 lipca 2016 przez LCPGM Obywatel (1,550 p.)
Od 2 msc uczę se projektami, ale chce teraz troche teorii poganiać, bo czuje ze już wiele umiem lecz mógłbym tego nie robić na około ;) Tak czy siak dzięki za pomoc!

Podobne pytania

–4 głosów
2 odpowiedzi 395 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 426 wizyt
pytanie zadane 28 września 2016 w Nasze poradniki przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,074 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,614 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...