• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podpinanie plików nagłówkowych itp. C#

0 głosów
1,768 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2016 w C# przez Protekton123 Użytkownik (700 p.)
Witam,

moje pytanie to, Jak podpiąć plik np. nagłówkowy. Chciałem zrobić np. klasę wojownik czy przeciwnik w gierce RPG (taki przykład) i mieszczenie tego w jednym pliku było by słabym pomysłem (mówimy o projekcie w konsoli) jak chciał bym zrobić kilku przeciwników i jeszcze jakieś lokacje sklep czy coś.

Z góry dziękuje. :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2016 przez Horace17 Obywatel (1,070 p.)
wybrane 18 lipca 2016 przez Protekton123
 
Najlepsza
Każdą klasę tworzysz w osobnym pliku *.cs w tym samym namespace, inaczej importujesz przestrzeń nazw. Plików nie dzielisz na pliki *.h i *.cpp jak w c++, tylko dane i metody umieszczasz razem.
komentarz 18 lipca 2016 przez Protekton123 Użytkownik (700 p.)
No ale jak podpiąć te pliki z klasami. Z tego co wiem include nie da rady.

Po podpięciu korzystanie z tych klas jest takie samo czy trzeba coś dodać/dopisać?

Jeśli możesz to podaj jakieś linki.
komentarz 18 lipca 2016 przez Horace17 Obywatel (1,070 p.)
edycja 18 lipca 2016 przez Horace17

Nic nie podpinasz, automatycznie znajduje Ci odpowiednie klasy, jeśli są w tym samym projekcie i przestrzeni nazw :) 
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/x9afc042.aspx

A tutaj w osobnych plikach: 

namespace ConsoleApplication1 {
    class Person {
        // Field
        public string name;

        // Constructor that takes no arguments.
        public Person() {
            name = "unknown";
        }

        // Constructor that takes one argument.
        public Person(string nm) {
            name = nm;
        }

        // Method
        public void SetName(string newName) {
            name = newName;
        }
    }
}
namespace ConsoleApplication1 {
    class TestPerson {
        public static void Main(String[] args) {
            Person person = new Person("John Smith");
            Console.WriteLine(person.name);
            Console.ReadKey();
        }

 

Jeśli chcesz dodać coś z innej biblioteki lub projektu, musisz dodać odpowiednią referencję https://msdn.microsoft.com/en-us/library/7314433t(v=vs.90).aspx i najlepiej using https://msdn.microsoft.com/en-us/library/sf0df423.aspx 

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2016 przez niezalogowany
Mogę się mylić ale to jedyne rozwiązanie, w C# jestem nowy (miesiąc), ale na stronie z dokumentacją o C# jest tak ze w klasie wszystko piszesz. Poza tym kolega z C++ się przeniósł??

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 266 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2018 w C i C++ przez MAXIM7 Obywatel (1,990 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,129 wizyt
pytanie zadane 15 września 2016 w C i C++ przez timrh Mądrala (6,010 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 692 wizyt

93,741 zapytań

142,676 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...