• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy kursów z serii tworzenia stron internetowych uczyć się po kolei, czy tak jak są dodane filmy ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
639 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2016 w HTML i CSS przez niezalogowany
Witam.

Ostatnio nurtuje mnie to pytanie : Czy kursów z serii tworzenia stron internetowych uczyć się po kolei, czy tak jak są dodane filmy ? Zmierzam do tego czy się uczyć tak : html odc.1 html odc.2 html.3 czy tak jak Pan Mirosław Zelent dodał filmy : html odc.1 css odc.1 Jscript odc.1

A wy w jaki sposób uczyliście się WebMasteringu :)?
komentarz 12 września 2016 przez mareczekNO Nowicjusz (100 p.)
Dobre są, ale nie nauczysz się tworzenia stron z jednego źródła. Ja dodatkowo korzystałem z eduweb.pl, szczególnie jeśli chodzi o css + html. Później to już jedynie bauka przez praktykę.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 lipca 2016 przez niezalogowany
Ja Ci polecam porzucić kursy Zelenta - jeśli chodzi o front-end, nic dobrego z nich nie wyniesiesz.
komentarz 17 lipca 2016 przez niezalogowany
Strata czasu
komentarz 17 lipca 2016 przez niezalogowany
Dzięki za wszystko☺ Ostatnie pytanie, co dalej po tych 3 kursach ?
komentarz 17 lipca 2016 przez niezalogowany

To raczej pierwszy albo drugi kurs + do tego tamten artykuł Comandeera.

Po opanowaniu podstaw, warto czytać ->

Gdzieś w międzyczasie przydałoby się złapać za JS (bez jQuery na początku), zobaczyć jak działają frameworki CSSa, zaprzyjaźnić się z SASSem, z BEMem.. dalej to już zależy co chcesz dokładnie robić na tym froncie : )

komentarz 17 lipca 2016 przez niezalogowany
No i ucz się angielskiego -> przy każdym problemie najlepiej wpierw udać się do dokumentacji
komentarz 17 lipca 2016 przez niezalogowany
Dzięki Tobie i @Comandeer

Naprawdę bardzo mi pomogliście ;) !

Pozdrawiam i jeszcze raz Wam dziekuję.
+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2016 przez tetriss Obywatel (1,710 p.)

W sumie HTML i CSS możesz sobie spokojnie przeplatać tzn. HTML 1 -> CSS 1 itd.

JavaScript po kolei.

Co do PHP i MySQL to najpierw PHP 1 potem MySQL 1, następnie PHP 2. Po przepracowaniu PHP 2 dokończ sobie MySQL żeby mieć "z głowy" i spokojnie możesz działać PHP 3

Bynajmniej ja tak robiłem i było optymalnie i wiedziałem co i jak, o co chodzi, a borykałem się z podobnym problemem do Twojego :>

komentarz 17 lipca 2016 przez niezalogowany
Czy dzięki kursom front-end od Pana Mirosława Zelenta dużo z nich wyniosłeś ? Kolega wyżej piszę żeby porzucić je. Słyszałem kiedyś że php jest już bezużyteczny - to prawda ?
komentarz 17 lipca 2016 przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
Jak na ogólnie początki dla osoby która nigdy nie miała styczności z programowaniem są okej, ale dają podstawy podstaw.

Możesz je przepracować i będziesz wiedział o co mniej/więcej chodzi, a dopiero później zabrać się za bardziej poważne kodowanie.
komentarz 17 lipca 2016 przez Comandeer Guru (600,330 p.)

Możesz je przepracować i będziesz wiedział o co mniej/więcej chodzi,

Raczej o co chodziło kiedyś…

 Słyszałem kiedyś że php jest już bezużyteczny - to prawda ?

Nie, to bzdura, jakich dużo usłyszysz w Sieci :)

PS. @tetriss czemu polecasz koledze coś, co nie działało w Twoim przypadku? 

komentarz 17 lipca 2016 przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
???
komentarz 17 lipca 2016 przez Comandeer Guru (600,330 p.)

Bynajmniej ja tak robiłem

 

komentarz 17 lipca 2016 przez tetriss Obywatel (1,710 p.)

"@tetriss czemu polecasz koledze coś, co nie działało w Twoim przypadku? "- jak nie działało skoro sam tak robiłem ? "Bynajmniej ja tak robiłem"

komentarz 17 lipca 2016 przez Comandeer Guru (600,330 p.)

W takim razie polecam spojrzeć do słownika języka polskiego:

bynajmniej I «partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi,np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie.»

Bynajmniej nie jest bynajmniej synonimem przynajmniej

komentarz 17 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Kursy Zelenta może nie są aktualne, ale jak obiecał autor wszystko będzie w swoim czasie. A poza tym lepszych kursów na yt po polsku i tak nie nie ma. Kolejny fakt jest taki że html5 nie jest wymagany i przeglądarki jeszcze przez długie lata będą interpretować html4.

Moim zdaniem warto uczyć się z kursów Zelenta, a po przerobieniu uzupełnić wiedzę już samodzielnie jak nabierze się solidnych podstaw.
komentarz 17 lipca 2016 przez Comandeer Guru (600,330 p.)
Nie ma lepszych, bo po polsku nic nie ma w temacie… tzn są dobre materiały, ale jest ich mało i są pisane, a nie wizualne. I tu jest problem.
Natomiast twierdzenie o wsparciu HTML4 przez przeglądarki jako argument przeciwko HTML5 jest po prostu skrajnym niezrozumieniem tematu. Standardy sieciowe są jak najbardziej kompatybilne wstecz, więc to, co nazywasz wsparciem dla HTML4, jest progresywną nadbudową parsera HTML5 na istniejących fundamentach silników renderujących. Tym samym można twierdzić, że HMTL4 nie jest wymagany i można pisać w HTML3.2 lub nawet 2.0. Tylko jakimś dziwnym trafem to już wszyacy uznają za głupie, prawda?
PS HTML 5.1 ma już status candidate recommendation i trwają prace nad HTML 5.2. Dodatkowo od lat mamy HTML Living Standard (standardem jest to, co jest zaimplementowane). Negowanie wartości i sensu HTML5 na rzecz starszych wersji HTML jest po prostu zakłamywaniem rzeczywistości i przeczeniem postępowi Sieci.
komentarz 17 lipca 2016 przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
Mój błąd, dzięki za poprawę!
0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Myślę że kurs Zelenta daje sporo do myślenia, zaczynasz rozumieć jak to działa i jak pisać strony, ale z drugiej strony wiele materiału będziesz musiał sb uzupełniać bo wiele jest w tych kursach pomijane i jest nie aktualne! To są kompletne podstawy podstaw. Ja osobiście po tym kursie od razu zacząłem uzupełniać wiedzę z innych źródeł bo ta wiedza była nieaktualna i mało wartościowa. Tobie zaś polecam nie sugerować się tylko tymi kursami. Czegoś nie rozumiesz/nie wiesz? Szukaj w google! Jest wiele stron, które ci wytłumaczą o co chodzi :p 

Po części zgadzam się z Argeento.

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 433 wizyt
+5 głosów
3 odpowiedzi 706 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 400 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2017 w HTML i CSS przez remo82 Użytkownik (560 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...