• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zdalne sterowanie przekaźnikami

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
685 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2016 w Programowanie przez piotrekcyk Użytkownik (710 p.)
Witam, posiadam maszynę obliczeniową wraz z monitorem i klawiaturą, który znajduje się daleko od miejsca mojego zamieszkania. Posiadam tam już podgląd kamery, teraz chciałbym poruszać się po komputerze zdalnie poprzez przyciski. Miało by to wyglądać tak, że w płytkę z przyciskami wlutuje po 2 dodatkowe kable na każdy przycisk, które podłączył bym do przekaźników, następnie przy zawarciu tych 2 kabli otrzymujemy efekt wciśnięcia klawisza. Teraz pytanie jak sterować zdalnie tymi przekaźnikami, mam tam doprowadzony internet wraz z routerem. Może zastosować do tego Arduino lub rospberry pi? Co o tym sądzicie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 lipca 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)

Możesz skorzystać:

  1. Gotowe Arduino z modułem Ethernet - link
  2. Dodatek do Ardiuno (jeżeli posiadasz już płytkę) - link

Sterowanie przekaźnikiem to nic innego jak tan niski i wysoki na którymś z pinów Arduino lub Raspberry PI.

komentarz 16 lipca 2016 przez piotrekcyk Użytkownik (710 p.)
Ale potrzebujemy jakiegoś programu na którym będę miał listę przekaźnikow i możliwość puszczaniu mu sygnału żeby się załączył. Jeszcze jest kwestia tego jak się będę logował do tego, Arduino będzie miało jakieś IP żebym później nadał mu port na routerze, tak jak zrobiłem to z kamerą?
komentarz 16 lipca 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
A kamerę przez co połączyłeś do routera?

 

W necie jest pełno gotowych bibliotek do Arduino dotyczących połączenie przez Ethernet. Ba nawet znajdziesz taki program że będziesz na Arduino miał serwer www będziesz mógł sterować przekaźnikiem przez stronę WWW :-)
komentarz 16 lipca 2016 przez piotrekcyk Użytkownik (710 p.)
Kamerę przez Wi-Fi akurat połączyłem, nie chciałem się z kablami bawić, a tak dobrze śmiga.
komentarz 16 lipca 2016 przez piotrekcyk Użytkownik (710 p.)
Jeszcze jedno pytanie, ile maksymalnie jestem w stanie podłączyć przekaźnikow, ponieważ mam zapotrzebowanie na 24.
komentarz 16 lipca 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)

Jeżeli kupisz to Ardiuno z pkt 1) to tylko 20 pinów.

Możesz też użyć rejestru przesuwnego - link

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,773 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2021 w Python przez Miki Bywalec (2,480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 243 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...