• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena z psd do html - CSS/HTML

Object Storage Arubacloud
0 głosów
289 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2016 w Nasze projekty przez oiomek Nowicjusz (170 p.)
edycja 20 lipca 2016 przez oiomek
Witam,

Tak miało wyglądać https://zapodaj.net/images/8afade294986a.jpg

a tak wygląda xxxxx

Jak widać bardzo prosty projekt

Uczę się HTML i CSS od 2 tygodni i takie coś wymodziłem.

W projekcie nie ma ani krztyny RWD więc lepiej nie wchodzić przez tel.

Użyty został także flexbox więc uwaga na IE.

Jak by ktoś pytał dlaczego nie ma tych samych obrazków to po prostu w psd ich nie było jedynie znaki ? były dostępne.

Slider nie mój.

Proszę o ocene i ewentualne porady jak podnieść swój poziom
komentarz 15 lipca 2016 przez oiomek Nowicjusz (170 p.)
Sam sobie trochę sprawdziłem i mam takie uwagi do siebie:

wstawiłem slidera ale nie wywaliłem balnk z linków

tak samo z script nie wyrzuciłem type = js

w komentarzu zostawiłem pozostałości po tym co było przed sliderem i w css to samo pozostawiłem stylizacje tego czego już nie ma

zapomnialem przestawic slidera zeby sie szybciej zmienial

hr powinienem zamienic na border-bottom w myśl zasady odseparowania wygladu od tresci

button powinien byc type=submit ponieważ chce przeslac formularz

wiedze, że czasem nadałem klase a później nie użyłem jej w css

generalnie tak gdzie jest numer tel itp chciałem powinienem udać mikrodanych i taki byl tez pomysł

kilka nazw klas nie wiele mówią

hover i focus powinny sie bardziej wyróżniać ale psd było tak więc tak zrobiłem

za dużo powtórzeń nazwy fonta

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
  • Duże litery w nawigacji. Lepiej zapisać normalnie, czyli pierwsza litera ma być duża. A jeżeli chcesz, aby wszystkie były duże, to użyj do tego CSS. text-transform: uppercase
  • hr, nie służy do tworzenia poziomej linii. The <hr> element represents a paragraph-level thematic break. Jeżeli chcesz stworzyć poziome linie to możesz użyć :before/after.
  • Bądź konsekwentny albo używasz apostrofu, albo średnika. id='coin-slider', a za chwilę href="images/img.jpg"
  • Jakby nie patrzeć, slider to lista zdjęć. Więc warto użyć w tamtym miejscu ul/ol
  • Adres jak i czas warto wstawić do odpowiedniego znacznika, czyli <address> oraz <time>
  • Dlaczego label w formularzu kontaktowym jest pusty? Fajnie, że on tam jest, ale co z tego jeżeli on jest pusty. Pusty tag = bezużyteczny tag. Label jest obowiązkowy i ma być w nim opis/ETYKIETA dla inputa.
  • button type=button, a czy ten przycisk nie służy do wysyłania formularza? Więc type=submit. Ale i tak wystarczy sam button, bez atrybuty, ponieważ podstawowym atrybutem button-a jest type=submit. https://www.w3.org/wiki/HTML/Elements/button#States_of_the_type_attribute
komentarz 15 lipca 2016 przez oiomek Nowicjusz (170 p.)
Dzięki za opinie:)

tak z tymi dużymi literami mi nie wyszło to samo jest zresztą w innych miejscach co pewnie dziwnie by wyglądało na czytnikach

z tym apostrofem to jest tak, że po prostu przekopiowałem od autora kawałek kodu i się nawet w to nie zgłębiałem i stad te różnice

i label tak miałem tam coś wrzucić i ukryć klasą hide ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł

resztę opisanych niedorobek udało mi się samemu znaleźć
komentarz 15 lipca 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Ale i tak wystarczy sam button, bez atrybuty, ponieważ podstawowym atrybutem button-a jest type=submit

Ale to jest na tyle nieoczywiste, że lepiej ten atrybut dostawić. 

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 412 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w Nasze projekty przez goran. Użytkownik (930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2019 w HTML i CSS przez Stoprocent Użytkownik (930 p.)
+4 głosów
4 odpowiedzi 337 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2019 w HTML i CSS przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...