• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy roboty zastąpią ludzi?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
622 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w Nasze projekty przez Marcel Radek Użytkownik (840 p.)
Popełniłem ostatnio artykuł dotyczący ciągłej automatyzacji http://roboblog.eu/2016/07/12/czy-roboty-zastapia-czlowieka/

Co prawda nie jest to stricte programowanie ale chciałem się Wam pochwalić.

Co o tym sądzicie?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2016 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
edycja 14 lipca 2016 przez maciek061

Słyszałeś o tzw. Mysiej Utopii? Był taki eksperyment bodajże w latach 60-tych XXw. kiedy stworzono idealne warunki dla życia myszy (bardzo duża przestrzeń życiowa, nieograniczony dostęp do jedzenia, absolutny brak drapieżników etc. ). I w tym "terrarium" umieszczono 4 pary myszy. Przez początkowe ok. 100 dni wszystko było dobrze, a populacja bardzo szybko się powiększała, ale potem zaczęły się dziać rzeczy straszne, dokładniej opisane w tym krótkim filmie: https://www.youtube.com/watch?v=1-eX3tfEwig . Teraz zamień tamte myszy na ludzi, są jakieś podobieństwa? Jeżeli roboty będą wykonywały większość prac, nie będziemy musieli posiadać żadnych umiejętności, co może być tragiczne w skutkach. Koniec moich wypocin. 

PS: Ten artykuł to jedna wielka tragedia pod względem merytorycznym lub jakimkolwiek innym. Wygląda jakby pisał go 8-latek. NIe wiem co on w ogóle zamierza przekazać czytelnikowi. 

komentarz 14 lipca 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć :)Filmika nie oglądałem.....My jako Ludzkość, Jesteśmy od dawna robotami :)Z zaprogramowanym,pięknym rozmnażaniem.Kasa też za tym "leci"...ssaki cholerne...trochę wiedzy...i w dupach się im przewraca.
1
komentarz 29 lipca 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Problemem jest to, że ludzie nie są myszami, a w różnych sytuacjach - być może - będą potrafili dojść do porozumienia, wzajemnej kontroli, ... Człowiek to jednak człowiek ;)
komentarz 29 lipca 2016 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
@Tom_Ja Ja bym tego nie nazwał problemem.
+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2016 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
W artykule są błędy interpunkcyjne i stylistyczne.
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2016 przez Ravus Początkujący (470 p.)

Ciekawy temat arrtykułu. Jednak za mam lekki niesmaczek. Wprowadziłes mnie do nowego tematu jakim jest Baxter i pozostawiłes mnie z tym tematem.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,307 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,223 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2019 w Nasze projekty przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2018 w Nasze projekty przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...