• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy roboty zastąpią ludzi?

+1 głos
225 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w Nasze projekty przez Marcel Radek Użytkownik (840 p.)
Popełniłem ostatnio artykuł dotyczący ciągłej automatyzacji http://roboblog.eu/2016/07/12/czy-roboty-zastapia-czlowieka/

Co prawda nie jest to stricte programowanie ale chciałem się Wam pochwalić.

Co o tym sądzicie?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2016 przez maciek061 Gaduła (4,500 p.)
edycja 14 lipca 2016 przez maciek061

Słyszałeś o tzw. Mysiej Utopii? Był taki eksperyment bodajże w latach 60-tych XXw. kiedy stworzono idealne warunki dla życia myszy (bardzo duża przestrzeń życiowa, nieograniczony dostęp do jedzenia, absolutny brak drapieżników etc. ). I w tym "terrarium" umieszczono 4 pary myszy. Przez początkowe ok. 100 dni wszystko było dobrze, a populacja bardzo szybko się powiększała, ale potem zaczęły się dziać rzeczy straszne, dokładniej opisane w tym krótkim filmie: https://www.youtube.com/watch?v=1-eX3tfEwig . Teraz zamień tamte myszy na ludzi, są jakieś podobieństwa? Jeżeli roboty będą wykonywały większość prac, nie będziemy musieli posiadać żadnych umiejętności, co może być tragiczne w skutkach. Koniec moich wypocin. 

PS: Ten artykuł to jedna wielka tragedia pod względem merytorycznym lub jakimkolwiek innym. Wygląda jakby pisał go 8-latek. NIe wiem co on w ogóle zamierza przekazać czytelnikowi. 

komentarz 14 lipca 2016 przez marko Nałogowiec (28,910 p.)
Cześć :)Filmika nie oglądałem.....My jako Ludzkość, Jesteśmy od dawna robotami :)Z zaprogramowanym,pięknym rozmnażaniem.Kasa też za tym "leci"...ssaki cholerne...trochę wiedzy...i w dupach się im przewraca.
1
komentarz 29 lipca 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,710 p.)
Problemem jest to, że ludzie nie są myszami, a w różnych sytuacjach - być może - będą potrafili dojść do porozumienia, wzajemnej kontroli, ... Człowiek to jednak człowiek ;)
komentarz 29 lipca 2016 przez maciek061 Gaduła (4,500 p.)
@Tom_Ja Ja bym tego nie nazwał problemem.
+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2016 przez Strategiusz Dyskutant (9,230 p.)
W artykule są błędy interpunkcyjne i stylistyczne.
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2016 przez Ravus Początkujący (470 p.)

Ciekawy temat arrtykułu. Jednak za mam lekki niesmaczek. Wprowadziłes mnie do nowego tematu jakim jest Baxter i pozostawiłes mnie z tym tematem.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 177 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia w Nasze projekty przez Mavannkas Obywatel (1,070 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 171 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2018 w Nasze projekty przez marcin99b Maniak (64,470 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

67,129 zapytań

114,075 odpowiedzi

241,789 komentarzy

47,030 pasjonatów

Przeglądających: 204
Pasjonatów: 15 Gości: 189

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...