• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Biografia Steve'a Jobs'a

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
633 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w Offtop przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
Witam.
Chciałbym zakupić sobie biografię Jobsa autorstwa Waltera Isaacson'a.

Kiedy wszedłem na Allegro zobaczyłem różne wydania tej książki (różne okładki i ceny).

Czy poza okładką "wnętrze" tej książki czymś się różni ?

1: http://allegro.pl/steve-jobs-walter-isaacson-promocja-i6023156503.html

2: http://allegro.pl/ksiazka-steve-jobs-walter-isaacson-i6289423466.html

3: http://allegro.pl/walter-isaacson-steve-jobs-the-exclusive-biography-i6341294082.html

W wariancie nr 3 otrzymujemy chyba "zawartość dodatkową" która opisuje wydarzenia po śmierci twórcy Apple.

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 lipca 2016 przez Ravus Początkujący (470 p.)
3 książka jest w języku angielskim. 1 w miękkiej okładce a 2 w twardej. Ogolnie mam 2 ksiazke czyli w twardej okładce polecam Ci ją. No chyba że wolisz w miekkiej to bierz 1.
komentarz 14 lipca 2016 przez hallyu Początkujący (370 p.)
Też polecam twardą. W miękkiej strasznie irytuje wyginanie kartek. By utrzymać książkę cały czas trzeba używać siły, bo chce się ona sama zamknąć (nigdy nie rozumiem, dlaczego tak szczędzi się papieru na większy margines).
komentarz 5 sierpnia 2016 przez Onyks Nowicjusz (140 p.)
No chyba, że chcesz w j. angielskim to bierz 3.

Pozdrawiam. :)
+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Niczym się nie różni, po prostu książka została wydana w różnych okładkach.
komentarz 14 lipca 2016 przez hallyu Początkujący (370 p.)
Nie prawda. Były późniejsze edycje, które były bogatsze od wersji pierwotnej.
komentarz 14 lipca 2016 przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
No właśnie była chyba ta jedna, która jest po angielsku, w niej były opisane jeszcze wydarzenia do śmierci Jobsa.
komentarz 14 lipca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Nie wiem jak Wy ale ja uważam, że w wydarzeniach po śmierci Jobsa, raczej on sam nie brał udziału, więc nie wiem jaki sens ma zamieszczanie takich treści w jego biografii.
+1 głos
odpowiedź 14 sierpnia 2016 przez Marcin Czarkowski Początkujący (320 p.)
Jestem posiadaczem wersji, którą podlinkowałeś jako drugą. Ma ona wcześniejszą datę wydania, niż pozostałe dwie więc bardzo możliwe, że dodano do nich dodatkową treść. Co do samej książki, wywarła na mnie ogromne wrażenie. Była jednym z istotnych czynników, które popchnęły mnie do zrezygnowania ze studiów prawniczych i zdecydowania się na karierę w IT. Życie Jobsa było tak bogate, że biografię czyta się z większym zapałem, niż większość powieści. Warto wspomnieć, że spora część książki nie koncentruje się na samym Jobsie ale i na jego czołowych współpracownikach. Dużą zaletą jest obiektywne podejście Isaacsona do Steve'a, zauważa on nie tylko zalety ale i liczne wady tej kontrowersyjnej postaci. Polecam!
0 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2016 przez james30k Bywalec (2,260 p.)
Zamówiłeś którąś z tych? Pytam iż zastanawiam się nad kupnem 1 opcji i wychodzę z zapytaniem czy "opłaca się"?
komentarz 5 sierpnia 2016 przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
Miałem zamawiać ale jednak zabrałem się za czytanie Wiedźminów :D

Ale skoczę sobie do Empiku przy okazji i zobaczę która wersja ( w miękkiej lub twardej oprawie) będzie bardziej "poręczniejsza" :)

Kupię na pewno!

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "opłaca się", chyba chodzi Ci o to czy warto ją kupić, myślę, że tak. Wiele osób poleca, nawet Pan Mirosław :D
Jednak ostateczną opinię wydam jak przeczytam :)
komentarz 5 sierpnia 2016 przez james30k Bywalec (2,260 p.)
To chyba sobie zafunduję, taką biografię zawsze jest fajnie sobie przeczytać. ;p
0 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Ja też mam książkę nr 2 i naprawdę szczerze polecam.
0 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Może odpowiedź nie do końca związana z pytaniem ale powiem ci że nie warto oglądać filmu, jest on nudny monotonny i za dużo się w nim nie dzieje nie polecam.
komentarz 6 sierpnia 2016 przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
http://www.aceshowbiz.com/images/still/jobs-poster02.jpg Ten jest całkiem przyjemny, gorzej z tym drugim, faktycznie flaki z olejem :D
komentarz 14 sierpnia 2016 przez Marcin Czarkowski Początkujący (320 p.)
Odnosząc się do filmu z 2015 roku, którego jak mniemam dotyczy krytyka.

Przeczytałeś biografię Isaacsona przed seansem? Jeżeli tak, to dziwi mnie taka opinia. Jeżeli nie, to jestem w stanie to zrozumieć - reżyser nie tracił czasu na wprowadzanie do wydarzeń, które mają miejsce na ekranie. Padają nic nieznaczące dla laika nazwiska, wszystko jest pozornie pozbawione sensu i ciągłości. Film zyskuje na wartości, kiedy jesteś już dobrze zaznajomiony z tą postacią i traktujesz seans jako kolejną sposobność do wglądu w geniusz Jobsa. Fassbender zrobił świetną robotę, naprawdę czuć w nim Steve'a - zwłaszcza w trzecim akcie. Wydaje mi się, że filmy biograficzne mają to do siebie, że w porównaniu z kinem akcji są "nudne" ale nie sądzę, żeby można było to uznać za wadę. Film jest przede wszystkim autentyczny, świetnie oddaje profil psychologiczny Jobsa - czego chcieć więcej.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2019 w Ruby przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,468 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 111 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w Offtop przez PgK Obywatel (1,380 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...