• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Pytanie] Tworzenie obrazu oraz dysku naprawy - Windows 10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,252 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Cześć! Ostatnio zakupiłem nowy komputer, firma zainstalowała mi system, programy, sterowniki i ja sam doinstalowałem sobie potrzebne programy, teraz chciałbym się zabezpieczyć przed ich utratą\awarią, dlatego też mam do Was pytanie... Istnieje możliwość utworzenia obrazu systemu oraz dysku naprawy na jednym 16 GB pendrivie, lub też 1TB dysku twardym, czy muszą to być dwa niezależne nośniki? Na 1TB dysku mam pliki, czy jak wrzucę na niego obraz systemu i dysk naprawy, to nie zrobi mi się tam syf? Obraz systemu wywołam tylko a sprawnym systemie? Kiedy dość poważnie uszkodzi się komputer (pliki systemowe) to z dysku naprawy przywrócę jego funkcjonalność? Gdy będę chciał postawić na nowo system z konfiguracją, która zostanie zapisana w obrazie systemu, to wystarczy, że skorzystam z tego obrazu na czystym dysku, czy będę musiał korzystać z nośnika instalacyjnego? Zadaję tak dużo pytań, ponieważ nigdy wcześniej z takich opcji nie korzystałem, a wiem, iż najsłabszym czynnikiem jest człowiek.

Z góry dziękuję za pomoc.
komentarz 14 lipca 2016 przez hallyu Początkujący (370 p.)
edycja 14 lipca 2016 przez hallyu
j.w.

niesamowite że nie ma opcji skasowania komentarza, jeśli się go błędnie napisało. :v

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2016 przez Toxc Mądrala (7,060 p.)
komentarz 14 lipca 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Wystarczy, że utworze obraz dysku C i wtedy szybko przywróce system, czy kopie D też warto zrobić? Bo w sumie mi zależy tylko na sterownikach i konfiguracji, a na D już mam syf, który mi nie jest potrzebny, bo programy doinstaluje sam. To jest szybsze od normalnej reinstalacji?
komentarz 14 lipca 2016 przez Toxc Mądrala (7,060 p.)

Wystarczy, że utworze obraz dysku C i wtedy szybko przywróce system,

Tak

czy kopie D też warto zrobić?

a na D już mam syf, który mi nie jest potrzebny

Nie warto

To jest szybsze od normalnej reinstalacji?

Nie wiem bo ja robię zawsze reinstalacje

komentarz 14 lipca 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Zerknąłem teraz do menadżera dysku i widzę, że jest tam partycja RECOVERY z atrybutem ukryta, czy taką partycję wywołam w konfiguracji (kombinacja SHIFT + uruchom ponownie )? Przy ładowaniu systemu wyświetla mi się logo firmy ZOOSTORM .
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.Tu masz coś opcjonalnego,do przemyślenia.Może Cię zainteresuje i powiesz.To jest to o co mi chodziło.

http://sekurak.pl/clonezilla-live-konfiguracja-i-instalacja/

Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2016 przez hallyu Początkujący (370 p.)

Masz kilka rozwiązań:

  1. duplikowanie danych (RAID 1)
  2. możesz zrobić obraz instalacyjny całego Windowsa, tj. będziesz od nowa instalował cały system już z wbudowanymi w obraz programami (długo trwa instalacja takiego Windowsa i trzeba potem go jeszcze aktywować)
  3. najlepsze chyba co możesz zrobić - poinstalować co trzeba a potem na koniec podłączyć jakiś zewnętrzny dysk USB i na nim zapisać w postaci pliku obraz Twojego całego dysku lub pojedynczych partycji (wedle uznania). Przykład takiego softu: Acronis

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 334 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 314 wizyt
pytanie zadane 27 września 2021 w Systemy operacyjne, programy przez KFC Użytkownik (610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 244 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...