• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
2,125 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kuba1618 Nowicjusz (200 p.)
Witajcie!

Niedawno otrzymałem wyniki rekrutacji na studia. Dostałem się na kilka uczelni na kierunku informatycznym. Zastanawiam się jednak który z nich wybrać:

-AGH wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej kierunek informatyka

-PWr wydział Informatyki i Zarządzania kierunek informatyka

-PW wydział Elektryczny kierunek informatyka

Czy mógłby ktoś mi cokolwiek napisać o którejś z tych uczelni. Przeglądałem syllabusy na niektórych wydziałach, jednak wolałbym aby ktoś napisał mi swoją opinię odnośnie poziomu nauczania oraz czy trudno jest się na danym wydziale utrzymać (nie miałem informatyki w liceum). Chciałbym wybrać taki wydział który kładłby duży nacisk na programowanie (C++, Java) i po którym nie miałbym problemow ze znalezieniem pracy w przyszłości. Byłbym bardzo wdzięczny za wasze opinie.
komentarz 13 lipca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Wyszukiwarka nie boli
komentarz 13 lipca 2016 przez kuba1618 Nowicjusz (200 p.)
Wiem że na stronie było dużo pytań odnośnie studiów, ale chciałbym żeby ktoś napisał swoja opinie co uważa o każdym z tych wydziałów.

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 13 lipca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Pytań tego typu było chyba z milion, idź tam gdzie Ci się bardziej podoba, gdzie Ci intuicja podpowiada, albo tam gdzie masz najbliżej. Wszędzie poziom studiów jest mniej więcej taki sam. Obojętnie jaki kierunek byś nie skończył to w pierwszej pracy będziesz się czuł jak dziecko we mgle i nie wiedział jak żyć. No pomijając już kwestię taką, że jesteś mega mózgiem i niesamowitym ogarniaczem tematu, ale takie osoby raczej nie zadają miliona pytań na jaką uczelnię iść i jak żyć, bo dobrze to wiedzą. Także rzuć monetą, zrób losowanie, nie wiem co jeszcze, na forum każdy Ci powie co innego i dalej nie będziesz wiedział gdzie pójść, więc zdecyduj sam, bo to jest Twoje życie i Twoja przyszłość. W przyszłości zaś może okazać się, że wybór studiów nie miał znaczenia. Ot, taki mały pstryczek od życia niekiedy też może się zdarzyć.
komentarz 13 lipca 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
So true :)
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2016 przez codeobiect Początkujący (480 p.)
Piszesz, że nie miałeś informatyki w liceum i pytasz, czy trudno jest się utrzymać na kierunku.

Po pierwsze nie porównuj informatyki z liceum, technikum ze studiami informatycznymi.

W kwestii trudności utrzymania, to jeśli ogarniasz dobrze matmę to nie masz się co martwić. Na pierwszym roku głównie masz jakieś matematyczne podstawy informatyki, algorytmy itp.

Co do konkretnego kierunku i uczelni to się nie wypowiem. Chciałem Ci tylko rzucić malutki pogląd na kwestię trudności.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 240 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 5,242 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 233 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...