• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Monitor nie pokazuje obrazu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,335 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Miszo Bywalec (2,100 p.)

Witam, mam problem z monitorem Dell P2210.

Mam go podłączonego pod laptopa. Wyświetla on obraz od momentu uruchomienia komputera aż do startu windowsa, później już nie ma obrazu. Tak jakby wyświetlał tylko tą część "biosową". Jest czarny ekran z napisem "There is no signal from your computer". Zaznaczam, że prawidłowo podłączyłem wszystkie kable.

Próbowałem także podłączyć go do innego komputera. Tam również nie ma obrazu, ale od początku uruchomienia komputera.

Problem nie istniał od zawsze. Stało się to kiedy przenosiłem monitor w inne miejsce. Od wtedy się to dzieje.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2016 przez codeobiect Początkujący (480 p.)
Uruchom kompa w trybie awaryjnym i daj znać, czy jest wtedy obraz.
komentarz 20 lipca 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)

UWAGA! W TRYBIE AWARYJNYM MONITOR WYŚWIETLA OBRAZ!!!

Tylko co teraz?

komentarz 23 lipca 2016 przez codeobiect Początkujący (480 p.)
No a jak włączysz teraz w normalnym trybie?
0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

Stało się to kiedy przenosiłem monitor w inne miejsce. Od wtedy się to dzieje.

Jest takie powiedzenie - starych drzew się nie przesadza. 

Wygląda jakby był uszkodzony jak nie działa na kompie. Dużo tez nie powiedziałeś, czy po analogu podłączasz cyfra? Pobaw się pozmieniaj ekrany w windowsie. Może kondensatory padły i nie rozładowują się po wyłączeniu.

komentarz 20 lipca 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)

UWAGA! W TRYBIE AWARYJNYM MONITOR WYŚWIETLA OBRAZ!!!

Tylko co teraz?

0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Niedawno miałem podobną sytuację.Musiałem wyłączyć monitor spod napięcia 230V.Po ponownym podłączeniu...nie wstał.

Po  zdemontowaniu monitora,okazało się że jeden z kondensatorów w przetwornicy napięcia był uszkodzony.Napuchnięty od strony wyprowadzeń(nóżek).Wymieniłem go,monitor śmiga.

Jeśli masz smykałkę,dasz radę :)

Oczywiście zanim to będziesz robił posprawdzaj wszystko dokładnie raz jeszcze.

Istnieją uszkodzenia monitorów.Objawy,działa kilka minut,czasem pół godziny,nie ma reguły,wyłącza się.

Prawdopodobnie to jest to.
komentarz 13 lipca 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)

Po ponownym podłączeniu...nie wstał.

To znaczy, że w ogóle nie działał? 

U mnie wygląda ta sytuacja tak, że on jakby przygasa (wchodzi w stan uśpienia) po tym jak odpala się windows. Gdyby był zepsuty, czy jakiś kondesator by padł chyba nic by nie wyświetlał, a przecież wyświetlał ten "Boot" do momentu startu windows xp.

Próbowałem już zmienić kabel i podłączyć za pomocą HDMI ale nic to nie dało.

Dodam jeszcze, że komputer w panelu sterowania i ustawieniach monitora nie widzi drugiego podłączonego monitora.

1
komentarz 13 lipca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 13 lipca 2016 przez marko
Cześć.Mój akurat nie wstał ale naprawiłem go jak wyżej.

Proponuję Ci,do laptopa podłączyć inny monitor i sprawdzić laptop+system.Jeśli będzie ok.to ten sprawny monitor podłącz do tego kompa na którym sprawdzałeś ten "uszkodzony" monitor (niejako przy okazji sprawdzisz kompa) sprawdź kabel łączący monitor z kompem.We wtyczce masz  "szpilki" sprawdź czy któraś nie jest złamana,skrzywiona.Jeśli to nie pomoże.To masz uszkodzony monitor.

 Monitory mają różne objawy uszkodzeń,jednym z nich jest krótkie działanie zaraz po włączeniu komputera.Niejako wprowadzając użytkownika w błąd.Gdyż ten sądzi że problem leży gdzieś indziej ale nie w monitorze.

Można też zabrać monitor do kumpla i sprawdzić.Zrób przy okazji kilka testów u niego.Popracuj godzinkę.Wyłącz od zasilania->znowu podłącz i uruchom.Może być tak że podczas testów w monitorze coś "strzeli" to zapewne  kondensator o którym pisałem ;)

To wszystko gdybanie.Diagnostyka na odległość :)

Mam nadzieję że w czymś pomogłem.

Pozdrawiam :)
komentarz 20 lipca 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)

UWAGA! W TRYBIE AWARYJNYM MONITOR WYŚWIETLA OBRAZ!!!

Tylko co teraz?

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,272 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 224 wizyt
pytanie zadane 10 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 342 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,552 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...