• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia podyplomowe kierunek studiów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez privlaka Nowicjusz (140 p.)
Mam pytanie do kolegów informatyków . Jestem inżynierem mechanikiem. Od zawsze lubiłem programować. Chcę się zapisać na studia podyplomowe i mam dwa kierunki do wyboru.

1)Java Web Developer

2)Inżynier oprogramowania

Mam 40lat więc zawodowo jestem silnie już zakorzeniony w mechanice. W praktyce zawodowej często programuje i kierunek nr 2 były wydaje mi się łatwy dla mnie do skończenia. Co do pierwszego kierunku to o technikach internetowych nie mam żadnego pojęcia ale lubię się uczyć i z przyswojeniem tej wiedzy raczej problemu nie będzie(chyba?).

Po skończeniu studiów chciałbym pozyskiwać zlecenia do pracy w domu/biurze celem wiekszego mojego dobrobytu i mam nadzieje dobrej zabawy.

Pyt.1. Po którym kierunku łatwiej mi będzie takie zlecenia pozyskać. Mam wrażenie że po kier. "Java Web Developer" pracy na konkretne krótkie zlecenia będzie więcej.  A po kierunku  "Inżynier oprogramowania" raczej muszę szukać pracy na etacie czego raczej chcę uniknąć. Czy warto jest zapłacić więcej za 1 kierunek i nauczyć się tych technik internetowych czy to tylko strata czasu i pieniędzy.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
I tak będziesz musiał iść na etat przynajmniej na 2-3 lata bo chyba nie sądzisz, że sam się nauczysz programowac zgodnie z zasadami?
komentarz 12 lipca 2016 przez privlaka Nowicjusz (140 p.)
Mądra rada dzieki. Prace na etacie juz mam i raczej nie chce jej zmieniac mam za to duzy luz nie musze przychodzic codziennie myslalem na pol etacie tu i tu a potem na zlecenia sam nie wiem no trudno papierek sie przyda a praca na etacie moze nie trwac wiecznie
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Jeśli chodzi Ci stricte o dorabianie na zleceniach to idź w webdev.
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2016 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
Obecnie jestem na 3 roku studiów niestacjonarnych o profilu informatyka. Z doświadczenia z inżynierią oprogramowania mogę Panu odradzić ten kierunek. W moim przypadku to był w 75% sam UML co uważam za bezsensowne. Aby nie stracić kontaktu praktyką wybrał bym jave.

p.s. co do zleceń to java to raczej większe serwisy, a tworzenie stron wizytówek w tym języku mija się z celem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 263 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 564 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 2,321 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...