• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bardzo ukryte zdjęcia pomocy!

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
387 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Bubski Nowicjusz (130 p.)

Lenovo p580 windows 8.1

Witam bardzo serdecznie. Mam na imię Paweł i zwracam się do Was o pomoc. Kiedyś zrobiłem folder na filmy 18+, metodą na "niewidzialny folder", czyli zmiana nazwy folderu na -wciśnięty lewy alt i 0160 na numerycznej, dodatkowo zmiana ikony na jej brak. Zawsze pamiętałem gdzie on jest. Później przez przypadek wrzuciłem do tego niewidzialnego folderu, zwykły folder ze zdjęciami o nazwie "99" i z lenistwa tam już został. Wszystko było ok. Kiedy nadszedł czas formatu komputera, wrzuciłem ten niewidzialny folder na dysk zewn. toshiba 200GB. Pamiętam, że po formacie raz go zgrywałem z powrotem na kompa i było ok, ale musiałem formatować raz jeszcze. Nie wiem dlaczego ale nie mogę odnaleźć teraz tego folderu, zaznaczanie myszką obszarów nic nie daje, tak jakby go tam nie było. Zrobiłem skan programem EasyRecovery Home 11.5.0.2 do odzyskiwania danych z dysków zewn. i cały folder 99 wraz ze zdjęciami został odnaleziony. Dodatkowo była legenda w tym programie, która zaznaczyła, że folder "niewidzialny" jest "lost", natomiast folder zawarty w nim czyli ten "99" jest normalnym folderem zaznaczonym jak reszta widocznych folderów (ale dalej go nie widać). Nie odzyskalem tych zdjęć, bo trzeba było kupić za grube hajsy wersję pełną. Robiłem też skany szeregiem innych programów, ale bez lepszych rezultatów.

Próbowałem wyszukiwarką zleźć poszczególne zdjęcia ale tak jakby ich tam nie było. Również wpisywałem alt 0160 - też nic.

Bardzo proszę o pomoc w "odnalezieniu" foldera "99"

 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 lipca 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Tak jeszcze przed odpowiedzią: http://www.wykop.pl/wpis/18060513/mirki-co-wy-znowu-to-ja-nie-%EF%BE%9F-%EF%BE%9F-odwiedzila-nas/ - chyba już wiemy, o kim mowa w tym wpisie ;)

A tak serio: może masz jeszcze go na dysku zewn? 

+1 głos
odpowiedź 12 lipca 2016 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
A próbowałeś szukać z linii poleceń (cmd.exe)? Skoro wiesz, gdzie może się znajdować? Linia poleceń powinna ten plik wyświetlić

Jak nie, to możesz próbować szukać za pośrednictwem LiveCD jakiejś linuxowej dystrybucji.
komentarz 12 lipca 2016 przez Bubski Nowicjusz (130 p.)

 

Możliwe, że to te 2 pierwsze pozycje te kropki, bo nie mam takich plików fizycznie z tą datą i godziną, ale nie da sie dalej dir F:\format_2016\.. nie wchodzi

komentarz 14 lipca 2016 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
jedna kropka oznacza folder lokalny

dwie kropki oznaczają przejście do folderu wyżej :D

 

Tak więc nie, to nie to.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 497 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 550 wizyt
pytanie zadane 8 września 2020 w HTML i CSS przez nielot Obywatel (1,270 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...