• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Porady na temat stworzenia uniwersalnej i łatwo edytowalnej strony graficznej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
121 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2016 w Nasze projekty przez Majael Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich, jestem tu nowy
W ogóle jestem nowy w jakimkolwiek zagadnieniu informatycznym, a zwłaszcza w programowaniu.

Zacznę od pomysłu :
Chcę stworzyć (jeszcze nie wiem co - aplikację/stronę/program) w której będą kategorie a w tych kategoriach różne hmm strony - powiedzmy, że taka wikipedia - wchodzisz w menu, rozwijasz, wybierasz np. biologia, np. ssaki i Cię przenosi na stronę o nich. To nie jest trudne.
Chciałbym, żeby użytkownicy mogli mieć ogromną swobodę w edycji wyglądu strony. I chciałbym, żeby było to jak najprostsze. Bez stosowania żadnych akapitów, bez jakichkolwiek ograniczeń jakie spotykam w edytorach tekstowych - np. w wordpressie, w MS Word, czy na różnych stronach internetowych.
Wyobrażam sobie to tak, że wchodzę w katalogu na stronę o rasie psa - Jamnik - żeby ją stworzyć od zera. Mam czystą białą kartę. I sobie zaznaczam w dowolnym miejscu, by powstało pole tekstowe, mogę je przenosić, rozciągać, zmieniać jego kształt, żeby np. otaczało obrazek, który wstawię na środku. U góry sobie robię unikalne menu z linkami, jakimi chcę itp. Chodzi mi o to, żeby praca opierała się na samych oknach, które mogę tworzyć wszędzie, w dowolnym rozmiarze, kształcie, kolorze, a nawet robić okno w jakimś oknie. I w takim oknie można umieścić tekst, plik dźwiękowy, plik video itp. I to już jest trudne. O to właśnie chodzi, żeby można było dodawać tekst / pliki w dowolnym miejscu na stronie, a nie być ograniczonym przez jakiś np. szablon.

I teraz prośba o porady :
Nie mam zielonego pojęcia o programowaniu, a stworzenie / znalezienie takiego czegoś nie wydaje się być trudne w obecnych czasach. Ja nie wiem od czego zacząć.
Nie wiem czy już jest taki interfejs, czy można założyć na takim konto i edytować sobie ? Czy może trzeba stworzyć swój język programowania ? A może da się to zrobić na już istniejącym ? A więc na jakim ? Czy muszę się go nauczyć ? Czy są gotowe edytory, które same pozapisują, wszystko co im zlecę, w formacie tekstowym ?

Jakakolwiek pomoc będzie przydatna, bo nic nie wiem. Jednakże proszę o poważne potraktowanie tematu, oraz wyjaśnianie wszystkiego, bo pojęcia nie mam o informatyce ;) Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
PHP,HTML,CSS,JS+JQUERY dla drag and drop

https://jqueryui.com/draggable/

sporo pracy dosyć.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 271 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 282 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 260 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2020 w Nasze projekty przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...