• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Egzamin zawodowy - kwalifikacja E13

Object Storage Arubacloud
+1 głos
3,354 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2015 w Egzaminy zawodowe przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Witam!

W dniu 11.06.2015 mam egzamin zawodowy praktyczny z kwalifikacji E13. Część pisemną mam w dniu 22.06 jak pewnie wszyscy.

Moje pytanie jest takie, jak się przygotowujecie do tego egzaminu zarówno teorii jak i praktyki? Macie jakieś ciekawe materiały, zadania treningowe?

Znam oczywiście http://egzamin-informatyk.pl i polecaną tam stronę http://egzamin-e13.pl też ale to chyba trochę mało. Chciałbym się jeszcze lepiej przygotować. Obecnie ćwiczę takie rzeczy jak instalację różnych usług na Windowsie Server 2008, zaciskanie wtyczek RJ45 no i testy teoretyczne na egzamin-informatyk.pl. Ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe pomysł na poszerzenie wiedzy?

Może ktoś jeszcze zdaje w tym roku E13 to niech się pochwali. W razie czego zawsze będzie można wymienić się wiedzą czy coś ;)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez Artix Bywalec (2,110 p.)
Napewno musisz potrafic dzielic adresy IP mnie tym strasznie katują :)
Do tego dobrze znać sie na topologiach + modele osi/iso i tcp/ip.
Znac różne pojęcia typu protokół bezpołączeniowy trasowanie i inne pierdoły.
Ale prawda jest taka, że nie da sie wszystkiego nauczyć i jak poprostu wmiare się na tym znasz to nawet jak dostaniesz pytanie na które nie znasz odpowiedzi to pomyślisz JAK by to mogło działać albo coś w tym stylu no chyba, że chodzi o nazwe to dupa :D ale generalnie raczej nie ma sie co bać :) Ja tam jestem dobrej myśli chociaż uważam ten egzamin za najtruniejszy :)
komentarz 28 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tak no IP na pewno chociaż tego nie lubię. Topologie pół biedy, modeli też da się nauczyć. Z pojęcami tak to jest, że przychodzą same właściwie z doświadczeniem. Nie wiem czy też tak masz, ale ja podobnie do E12 nie siedziałem i nic nie zakuwałem - samo przyszło trochę z lekcji, a resztę wiedziałem z jakiś tam doświadczeń własnych i zdałem.

Bać się też nie boję, jestem nastawiony pozytywnie. I też uważam ten egzamin za najtrudniejszy no bo sieci to jakoś nie moja działka. E12 to jeszcze podzespoły komputerowe jakoś tam się ogrania, E14 myślę że będzie dla mnie proste skoro siedzę w programowaniu no a to E13 takie nie bardzo :D Chociaż do E12 przygotowywał mnie właściwie tylko jeden bardzo dobry nauczyciel, a reszta to szkoda gadać... Teraz te same osoby o których szkoda gadać przygotowują nas do E14 za rok, także jeśli ktoś się nie interesuje u mnie w klasie sam programowaniem to ma właściwie nie zdanie gwarantowane ale jak mówiłem o siebię z E14 się nie martwię. Na szczęście od sieci mam super nauczyciela, który na prawdę zna sie na rzeczy także też dużo się dzięki niemu nauczyłem + własne doświadczenia. I mam nadzieję że to da dobry wynik! :)
komentarz 28 kwietnia 2015 przez Artix Bywalec (2,110 p.)
Ale i tak nie wiadomo jak to bedzie bo mogą być pytania w stylu o ile kanałów musi się różnić jakis tam standard wifi zeby nie było zakłóceń albo o ile srednic kabla powinno być zagięcie o 90 stopni :D
komentarz 28 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Haha dokładnie :D Na E12 pytaniem o to ile trzeba przesunąć myszkę na jakiejś tam rozdzielczości (czy coś takiego tam byló) przeszli samych siebie, także wszystkiego można się spodziewać. Ale i tak mam nadzieję, że będzie dobrze :D
komentarz 28 kwietnia 2015 przez Artix Bywalec (2,110 p.)
No to pytanie było boskie xd
+1 głos
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Ja zdaje w tym roku E13. Na systach ciągle walkujemy Windows 2012 serwer i instalujemy na nim różne usługi a potem je konfigurujemy. Rozwiazujemy tez testy z poprzednich lat. A na sieciach zarabiamy kable i powtarzamy vlsma plus topologia i modele.
komentarz 29 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ja akurat pracuję na Serwer 2008 ale systemów już nie mam - w tamtym roku mi się skończyły. Teraz jedynym przedmiotem na którym mam przygotowanie do E13 jest pracownia sieci komputerowych. Tak pozatym to jest podobnie jak u mnie ;)
0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2015 przez alikrysiak Nowicjusz (180 p.)
Ja przerabiałam materiały na podstawie tych książek: http://www.wsip.pl/oferta/wydawnictwa-zawodowe/elektroniczna-informatyczna-i-elektryczna/technik-informatyk/ i uważam, że byłam dobrze przygotowana. Przerabianie tych testów egzaminacyjnych dawąło mi spokój :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 696 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 1,172 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2015 w Egzaminy zawodowe przez michal.krupa Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 801 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,552 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...