• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed node js i socket.io - nietypowy problem

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
402 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2016 w JavaScript przez Damian Makieła Nowicjusz (200 p.)
zamknięte 10 lipca 2016 przez Comandeer
Witam mam nietypowy problem wdrożenia do mojego projektu takich rzeczy jak node js czy socket.io ale w nietypowym sposobie przechwytywania procesów oraz pracy na jednym procesie index.js ale na wielu akcjach.. sam socket i node jest dla mnie zrozumiały natomiast mój nietypowy problem bierze się z nietypowego projektu który wykonuję dla siebie.

Był by ktoś skory do pomocy? zapraszam w takim razie wtedy na pw podam adres team speaka lub messanger również może być audio, bo pisząc będzie trudno.

PROBLEM:

Problem z portami, ale to w sumie będę miał zapytanie na ten temat już w rozmowie, nie będę wiele razy pytał tu na forum jak coś się nie sprawdzi / nie będzie działać bo to nie ma sensu.

Problem z interpretowaniem kodu przez node js.. wysyłam zapytanie z PHP do kombajnu index.js (node) a następnie mam problem jakby z ucinaniem wątku - po odświeżeniu strony wszystko jest ok natomiast po ponownym odświeżeniu brak komunikacji z kombajnem (skryptem w node)

TAK JAK WSPOMINAŁEM, musiałbym z kimś o tym porozmawiać żeby szybko i skutecznie rozwiązać problem, a jak już rozwiążę  to na forum dam tutaj odpowiedź wtedy co zrobiłem że mój problem zniknął.

Pozdrawiam, z góry dzięki
komentarz zamknięcia: Punkt II.2.D regulaminu forum.

1 odpowiedź

+5 głosów
odpowiedź 10 lipca 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
Na forach panuje taka zasada, że piszemy o konkretnym problemie publicznie, bo może się to kiedyś przydać komuś innemu. Określ się i spróbuj opisać swój problem.
komentarz 10 lipca 2016 przez Damian Makieła Nowicjusz (200 p.)
To znaczy.. przy takich przypadkach wiadomo, ja potem napiszę jaki był problem i jak go rozwiązałem żeby inne osoby poszukujące problemu wiedziały jak go rozwiązałem.

Sam problem jednak wymaga chwilę poświęcenia uwagi dlatego że tutaj jak napiszę to się wszyscy pogubimy.

Jeśli ktoś kto "siedział" w socketach to proszę o kontakt.

 

PS możemy się tak umówić .. tak planowałem bo wiadomo my sobie pójdziemy na komunikator a tutaj z tematu nic nie wyniknie ; ) a tak to potem napiszę co i jak, no chyba że nikt się nie odezwie to wtedy tu napiszę (edytuję 1 post)
 

Pozdrawiam
komentarz 10 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

tak planowałem bo wiadomo my sobie pójdziemy na komunikator a tutaj z tematu nic nie wyniknie ; )

Zupełnie nie rozumiem tego co piszesz. Najpierw napisałeś, że nie będziesz tutaj tego opisywał bo to wymaga dokładniejszego omówienia, po czym napisałeś, że gdy już problem zostanie rozwiązany to go tu opiszesz.

Skoro i tak go opiszesz to opisz go najpierw, wtedy jest większa szansa, że ktoś z całego forum Ci pomoże i inni będą mogli w przyszłości skorzystać.

komentarz 10 lipca 2016 przez Damian Makieła Nowicjusz (200 p.)
No zgadza się.. to znaczy nie rozumiesz.. ok omówię problem na osobności z daną osobą, ona mi pomoże, tak? następnie w ramach uprzejmości na forum wkleję jakby zawartość tego co ustaliłem / co mi pomogło rozwiązać problem (dodatkowo).

Proszę o wybaczenie, ogólnie.. lecz jestem zwolennikiem takiego głosowego porozumienia się by rozwiązać problem - jest skuteczniej ; )

no a potem tylko wstawię na forum problem, gdyby w razie czego ktoś w przyszłości miał ten sam problem to w ten sposób mu pomogę, natomiast sam problem chcę na pw rozwiązać głosowo, czy to takie dziwne? ;o
2
komentarz 10 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

następnie w ramach uprzejmości 

Uprzejma raczej jest osoba, która za darmo Ci pomaga. A to że ty opublikujesz - mówiąc ogólnie - sposób pomocy i to jeszcze podany przez kogoś to nie jest według mnie żadna uprzejmość.

problem chcę na pw rozwiązać głosowo, czy to takie dziwne? ;o

Zgadza się, jeśli piszesz publicznie na forum pytanie o to, aby Ci pomóc na PW to bardzo dziwne.

Od tego są fora, aby o problemach pisać na forum. Jaki miałby sens istnienie forum gdyby każdy temat to było pytanie o to czy znajdzie się chętny do pomocy na priv czy gdzieś indziej? W mojej ocenie żaden, nic wartościowego by tu nie było.

3
komentarz 10 lipca 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Pomijając już stronę etyczną sprawy, temat jest po prostu niezgodny z regulaminem forum – punkt II.2.D mówi jasno:

w treści pytania należy dokładnie opisać swój problem i podać jak najwięcej szczegółów,

Tym samym próba przerzucenia rozmowy na PW łamie ten punkt. 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 829 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2016 w JavaScript przez Damian Makieła Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 960 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w JavaScript przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 134 wizyt
pytanie zadane 6 października 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...