• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie w C++ na androida

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
29,567 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Cześć,

Oglądałem jeden z filmów JavaDevMatt (programista na emigracji) i powiedział on w swoim filmie "(...) na androida można pisać w Javie albo C++ (...)" (ogólnie taki sens miało). I tu moje pytanie - da w ogóle radę? Przejęzyczył się? Ktoś wie jak w praktyce to wygląda?

10 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 13 listopada 2015 przez Int_main Bywalec (2,850 p.)
Oczywiście, że można pisać apki na androida w C++. Jest to możliwe w Visual Studio 2015 z zainstalowanym komponentem Mobile Cross Platform. Druga opcja to Xamarin. Oprócz C++ można również pisać w C#. polecam ;)
+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Da się. W praktyce wygląda to tak, że piszesz w C++ i działa na Android. Pozdrawiam, programista Android.
komentarz 28 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Możesz rozszerzyć myśl? :)
komentarz 28 kwietnia 2015 przez Kelmac Gaduła (3,970 p.)
Popieram, jakieś szczególy, info do nauki jak to działa itp :)
komentarz 28 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Gry na android często pisane są w C++. Kolega wspominał, że klepią gry wieloplatformowe w C++, potem jedynie (albo i aż) kompatybilizują je z androidem.
komentarz 28 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Masz może pod ręką jakiś poradnik/artykuł whateva związanego z tym? Bo w sumie Javy chcę się uczyć tylko po to żeby pod Andka pisać, a w tej chwili siedze w C++ i fajnie by było pierw w C++ coś poklepać.
komentarz 28 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Nie nie, jeśli chcesz zacząć pisać pod Android, to bez Javy nie przejdzie. To znaczy podobno i zwykłe layoutowe aplikacje jakoś da się pogodzić z C++, ale nie próbowałem i nie polecam.
komentarz 29 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
No nic, zostaje mi nauka Javy po C++. :)
+1 głos
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez ddvil Nowicjusz (220 p.)

Jest silnik na androida do pisania w c++, mianowicie Cocos2d-x

+1 głos
odpowiedź 3 maja 2015 przez sprtnbst Obywatel (1,710 p.)
Z pewnością chodziło mu o Android NDK. Polecam zapoznać się z tematem. Odsyłam do poniższego linka https://developer.android.com/tools/sdk/ndk/index.html
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
możliwe ze się przejezyczyl może chodziłódź mu od połączenie Java oraz C#
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
Nie programowałem na Andka, ale kolega, co dużo w tym siedzi mówił mi, że jeśli się zrobi bibliotekę w C++, to można ją załadować z Javy.
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
androida to glownie z javy ale C++ to pierwsze slysze
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez Kelmac Gaduła (3,970 p.)
mi się kiedys obiło o uszy że jakieś biblioteki się piszę w C++ do Andka. Może tu chodzi o jakąś niskopoziomową implementacje zeby coś szybciej działało np VR albo jakaś obróbka VIDEO
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Raczej dużo lepsza by była Java, większośc programistów Android po prostu kodzi w Javie. A co do filmu JavaDevMatt to on ostatnio uczy się C++ ale  nie będzie robił tylko na andka lecz cross-platform.
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez daan Pasjonat (17,640 p.)
Z tego co wiem to się da :) w najnowszej wersji 2.2 SFML otrzymał wsparcie dla androida i ios a przecież jest to oparte na C++ :P Zobacz Android NDK, chyba daje możliwość pisania aplikacji w C/C++ :D

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 638 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,838 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2015 w SQL, bazy danych przez pionier01 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 1,475 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2015 w C i C++ przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...