• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najlepszy antywirus

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
2,665 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Ciri Gaduła (3,380 p.)
Chcę zmienić bezużytecznego Avasta na jakiś lepszy program antywirusowy. Na wielu forach pojawiło się to pytanie, jednak wolę się spytać specjalistów. Tylko nie piszcie, że najlepszym antywirusem jesteśmy my. Zawsze może nam coś umknąć i dlatego chciałabym jakiś dobry, sprawdzony, bezpłatny program abyście mi polecili ;)

17 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
edycja 28 lipca 2016 przez zperkowski
 
Najlepsza

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie w Google zagranicznych i polskich rankingów i testów antywirusów. W 2015 z tego co pamiętam na pierwszym miejscu w wielu rankingach był AVG, a BitDefender na drugim, a jak w tym roku sprawdzałem to zamienili się miejscami.

Abstrahując od skuteczności tych dwóch antywirusów, pierwszy ma więcej zdecydowanie więcej opcji, ale bardziej sygnalizuje swoją obecność w systemie operacyjnym (mnie irytuje) - wyskakujące powiadomienia, pytania o skanowanie pendrive itd. Jasne, można to zmienić, ale pierwsze wrażenie zostaje. W drugim totalnie nie można nic zmienić, ale przynajmniej jest mniej zauważalny dla użytkownika.

Jednak zgadzam się z użytkownikiem mitelak. Gdy świadomość użytkownika jest wystarczająca, nie jest potrzebny program antywirusowy.

1
komentarz 16 sierpnia 2016 przez michut Nowicjusz (140 p.)
Jakiś czas temu przeszedłem na Bitdefendera skuszony testami i nagrodami w 2016. Jak na razie super. Wersja Total Security bardzo rozbudowana a mimo tego nie zamula komputera za co wielki plus. Skuteczność podobno obecnie lepsza niż u Gdaty, Eseta, Kasperskiego etc.
komentarz 19 września 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

pozwole sobie lekko odkopac:

Gdy świadomość użytkownika jest wystarczająca, nie jest potrzebny program antywirusowy.

To wedlug mnie nie jest do konca poprawne zalozenie, nawet jesli jestesmy super specjalistami od bezpieczenstwa komputerowego to nadal nie jestesmy w stanie wszystkiego wylapac (lekarz tez moze byc chory), wystarczy byle pendrive od znajomego czy cos i nawet nie zauwazymy jak sie syf wslizgnie, albo niech jakis serwis z bardzo dobra reputacja zostanie jakos zainfekowany, sciagniemy plik czy cos i gotowe. Antywirus itp. oprogramowanie jest, wedlug mnie, w dzisiejszym swiecie niezbedny.   

komentarz 19 września 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Co prawda to prawda. ;)
+3 głosów
odpowiedź 9 lipca 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

MSE/Defender plus zdrowy rozsądek powinny wystarczyć.

komentarz 20 lipca 2016 przez nanok Obywatel (1,020 p.)
Cześć,

Jak najbardziej przychylam się do Twojej odpowiedzi.

Zdrowy rozsądek przede wszystkim !

Do tego dochodzi moje doświadczenie z zagrożeniami typu ransomware. Miałem przyjemność walczyć z takim cholerstwem mimo iż posiadaliśmy w organizacji dość dobrze znany jak i oceniany produkt koleszków z pod znaku sierpa i młota :) Nic nie wykryl dopiero jeszcze wtedy powszechny MSE sobie poradził.
+1 głos
odpowiedź 8 lipca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Eset i tyle w temacie ;)
komentarz 8 lipca 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
edycja 8 lipca 2016 przez marko
Cześć.Dobrze radzisz,masz plusa :)

Eset sprawdził się.Nie wiem jak teraz to wygląda...były sytuacje...kiedy szczęki opadały...ale jak to..?..to jednak mam "firusy." ;)

Dla jasnośći ;) po odinstalowaniu innego "antywirusa".

 Tak generalnie?nie ma idealnego antywirusa.Po prostu,ideały nie istnieją.

Pozdrawiam :)
2
komentarz 9 lipca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Kolego z Tobą wszystko w porządku?
komentarz 12 lipca 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Jeśli to do mnie.Dziękuję za troskę :)W najlepszym porządku...u mnie jest.

Nie wyraziłem się ściśle.Przepraszam.

Potem ktoś by napisał że kloce stawiam ;)

Podtrzymuję słowa,ideały nie istnieją....dobrze jest do nich dążyć.

Pozdrawiam :)
komentarz 16 sierpnia 2016 przez michut Nowicjusz (140 p.)
Bitdefender wygrywa w testach z Esetem z palcem w... Niestety ten atywirus może był i dobry ale kilka lat temu.
komentarz 16 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ja tam mam Linuxa także wyje**;)

IMHO wciąż dobry ;)
+1 głos
odpowiedź 8 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Linux i zapominasz że istnieją wirusy.
komentarz 27 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A niby skąd ma się w tym Linuksie ten wirus znaleźć? Skoro oprogramowanie pobierasz z repozytorium. Opiekunowie pakietów dbają o to aby w repozytorium były programy czyste i przetestowane. Mam tu na myśli prawdziwe linuksy a nie jakieś pseudolinuksy typu ubuntu i jego pochodne, gdzie do repo również trafiają zamkniętoźródłowe śmieci. Polityka debiana czy archa jest taka że w repo jest jedyne wolne oprogramowanie. Do tego każdy może sobie zobaczyć kod źródłowy każdego pakietu. I wierz mi tęgie głowy analizują ten kod zanim coś trafi do repozytorium. Linuks to nie Windows gdzie programy pobierasz z inernetu ze strony pana Ździśka który w swoim programie zamieścił trojana. Nikt tego nie sprawdził bo po pierwsze niby kto to miałby robić jak to jest na prywatnej stronie, a po drugie nikt nie zobaczy co siedzi w skompilowanym programie.

Poza tym w Linuksie programy nie żyją własnym życiem jak w Windows, że po ściągnięciu same się uruchamiają i gdzieś tam w tle sobie działają. Pod Linuksem żaden wirus się nie uaktywni dopóki sam go nie uruchomisz. Poza tym bez dostępu do roota i tak nic nie zrobi w systemie.
komentarz 27 lipca 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)

Żeby złapać wirusa wcale nie trzeba instalować oprogramowania. Mimo, że nad linuksem pracuje tyle "tęgich głów" to dalej znajdują się tam dziury.

http://securelist.pl/threats/5899,dlaczego_pingwiny_zyja_dluzej_czyli_o_atakach_na_linuksa.html

komentarz 27 lipca 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Sam uważam, że linuks jest bezpieczniejszy od Windowsa i zdecydowanie lepszy jeżeli chodzi o ochronę prywatności w codziennej pracy oraz system przeznaczony na serwery. Ale upieranie się, że to daje 100% bezpieczeństwa jest teorią błędną. To tak jak by spać z karabinem i uważać, że nic nie może się dzięki temu złego stać.
komentarz 27 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Tak ciekawy link zapodałeś ;) Spójrz na sam dół I wszystko staje się jasne.

Źródło:
Kaspersky Lab

A już myślałem że to w Gazecie Wyborczej pisali ;)

Nie mówię że 100% ale prawdopodobieństwo że złapiesz wirusa jest mniejsze niż to że Cie czołg najedzie.

+1 głos
odpowiedź 9 lipca 2016 przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)
Ja polecam AVG
+1 głos
odpowiedź 20 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Avast to zabawka. Nie poleciłbym tego AV nawet największemu wrogowi. Do tego koledze, jak stawiałem system na nowo i chciał Avasta to nieźle mu przymuliło komputer - mielenie dyskiem.

Teraz pracuję na Maku, ale bardzo miło sobie wspominam ESET NOD32. Napisany praktycznie cały w asemblerze (Win32) i w ogóle nie wyczuwasz jego obecności w systemie. Czujesz, że jesteś chroniony.

Tylko nie piszcie, że najlepszym antywirusem jesteśmy my.

Ale to prawda. Jeśli wiesz na jakie strony wchodzić i od kogo tylko odbierać pliki to można żyć bez żadnego AV, tak jak na Makach.

+1 głos
odpowiedź 8 września 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Dla mnie najlepszy jest Kaspersky. Wcześniej korzystałem z ESET NOD32 i nie byłem zachwycony. Obecnie mam Kaspersky i nie mogę narzekać.
0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2016 przez Mr. Szanowny Bywalec (2,180 p.)

Avast normalnie, malwarebytes anti-malware do skanowania, Comodo jako firewall. "Tylko nie piszcie, że najlepszym antywirusem jesteśmy my." jest to akurat czysta prawda. Mam to wszystko tylko dlatego, że nie tylko ja używam mojego komputera. Ta ochrona zamuli ci bardziej system, niż jest on tego warty by chronić. Korzystając z popularnych stron zazwyczaj rzadko spodziewać się można ataku.

0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Piszesz że chcesz zamienić bezużytecznego Avasta na lepszy program, czyli wnioskuje że w ostatnim czasie Avast nic Ci nie wykrył? :D A to znaczy, że nie ściągasz znanych mu wirusów, a inne antywirusy będą skuteczne na bardzo podobnym poziomie. Czyli dalej to mózg jest najlepszym antywirusem, bo przy dzisiejszych smartscreenach, zabezpieczeniach w przeglądarkach jest naprawdę ciężko ściągnąć i uruchomić wirusa :D Lepszym rozwiązaniem niż antywirus jest jakiś anti malware i skanowanie co jakiś czas.
0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2016 przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
Prędzej to dla anty-wirusa coś umknie niż tobie...
0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2016 przez tymmso Początkujący (360 p.)
Eset i Avast ostatnio były zhackowane,  wiec trzeba z nimi uważać. Z darmowych to nic nie polecę, miałem kilka i żaden się nie sprawdził.
komentarz 20 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Co masz na myśli, że zhakowane?
1
komentarz 20 lipca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Kod źródłowy którejś tam wersji eseta został wykradziony i wrzucony gdzieś na githuba i inne portale typu pastebin. Ale to już dawno było, z 2 lata temu :D
komentarz 16 sierpnia 2016 przez michut Nowicjusz (140 p.)
W AV testach Bitdefener Total Security 2016 w czołówce. Więc dobrze wybrałem. Moim zdaniem darmowy program może co najwyżej ostrzec o zagrożeniu. Avast w moim wypadku wykrywał tylko ale nie potrafił tego usunąć i tylko proponował by wrzucić do kwarantanny. Troche słabo.
0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2016 przez katana1 Obywatel (1,400 p.)

Nie padła jeszcze informacja o jakie urządzenie chodzi. Bo darmowe antywirusy na telefon komórkowy z np: Androidem są zupełnie inne wiodące niż na system Microsoft Windows. Wiele osób mówi, że nie jest potrzebny na takie urządzenie tabletowe rozwiązanie ochronne. Jednak ja mam inne zdanie, bo te aplikacje AV posiadają ciekawą funkcję do odnajdywania skradzionego telefonu lub nawet potrafiają zdalnie blokować słuchawkę i wymazywać poufne dane. 

Tutaj lepiej wyjaśnione: antywirus na Androida. Osobiście polecam Avasta Mobile na smarfona.

Na samego Windowsa ja polecam AVG Antywirus. Miałem avasta, ale teraz te kafelkowe wersje stały się coraz wolniejsze. Wedle wykrywalności z portalu av-test, avast stał się słabym produktem...

0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2016 przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
Na Androida polecam Sophos albo 360 Security.

Na Pc - darmowy 360 security, ew. płatny ESET.
0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
E tam, najlepszym antywirusem jest switch... case na wszystko co możliwe i tyle w temacie :D
0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
komentarz 28 września 2016 przez michut Nowicjusz (140 p.)
bitdefender i wszystko jasne. Można było się spodziewać, że będzie w czołówce. Warto zwrócić uwagę że wiele innych antywirusów kupuje licencje od bitdefendera na ich silnik do wykrywania wirusów, przy czym są pewne zasadnicze różnice wersji płatnej bitdefendera.
0 głosów
odpowiedź 8 września 2016 przez jonatan Początkujący (320 p.)
Bitdefender widziałem w przynajmniej kilku zestawieniach na 1 miejscu, polecam bardzo
komentarz 13 września 2016 przez tymmso Początkujący (360 p.)
Bitdefender też miał chyba w zeszłym roku włam na serwery i hasła im ukradli :D https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/bitdefender-zhakowany-wlamywacz-podsluchiwal-hasla-klientow-w-tym-takze-z-polski/ średnio to świadczy i ich antywirusie
0 głosów
odpowiedź 19 września 2016 przez Mariusz0 Początkujący (300 p.)
A ja nie uważam, że najlepszym antywirusem jesteśmy my. Sieci nigdy się nie przewidzi. Ja mam G Data i żadnych syfków. Płatny, ale zawsze kupuję w klucz-system, więc nie przepłacam, a wiem, że mam wersję legalną. Dobra sprawa :)

Podobne pytania

+2 głosów
10 odpowiedzi 3,298 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 3,895 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez niezalogowany
+3 głosów
28 odpowiedzi 33,084 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Offtop przez Scyzio Użytkownik (740 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,076 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...