• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekty na wakacje!

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
738 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2016 w Offtop przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Witam, chciałbym trochę podszkolić mojego c++ (jestem po pierwszym tomie symfonii) i c# (i wformsy).

I szukam jakiś ciekawszych projektów w których bym się czegoś nauczył, możecie pisać co wy pisaliście.

Wykonanie projektu nie powinno zająć dłużej niż 3-4 tygodnie.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 lipca 2016 przez niezalogowany
ja mam taki fajny pomysł, byś zrobił program, na telefon który będzie liczyć ile samochód spali w ciągu jednej podróży, na podstawie przejechanej trasy, z danych z GPS
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Jesu, nie mam pojęcia jak się za to zabrać.
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
od razu nie musisz wiedzieć, pomyśl na spokojnie, chyba że chcesz coś innego
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Ok, masz inne pomysły?
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
napisz program który będzie sprawdzać parametry komputera, coś jak CPU-Z tyle że będzie pokazywało jaki jest stan (dobry/zły), temperaturę dysku, RAM itd.
komentarz 7 lipca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
@Elektroner odrazu porządne projekty dajesz :D. No ja dodam od sibie, że możesz użyć swojej wyobraźni, bądź kreatywny. Zrób np grę, komunikator głosowy, jakiś chat typu gg ale na 2 osoby. Możliwości dużo jeśli się chce.
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
faktycznie daję porządne i duże projekty, jednak ja na takich się uczę, można powiedzieć że katuję, ale dużo dają. Czytam dużo dokumentacji, dużo sprawdzam, uczę się nie tylko nowych rozwiązań ale także angielskiego bo czasem nie mogę  znaleźć rozwiązania to szukam na forach jak stackoverflow (dobrze napisałem) albo w dokumentacjach, takie projekty mocno rozwijają a jak ma się 30 funkcji po 100 linii (wiem trochę dużo) to można poćwiczyć czytelność, a na końcu optymalizację. Ale przepraszam że takie daję. Dziękuję za zwrócenie uwagi :). Mógłbyś zrobić grę jaka była na tej konsoli 9999 in 1 gdzie masz te takie takie samochodziki i jedziesz do góry.
komentarz 7 lipca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jestem tego samego zdania. Duże projektu uczą najwięcej. Czasami mówi się, że to demobilizuje, jak ktoś nie lubi tego co robi to to demobilizuje, a jak ktoś lubi to co robi to nie ważne jaki trud, ważny efekt końcowy. A jak nawet nocke zarywasz, że to zrobić i na końcu patrzysz to Cię to po prostu cieszy jaki nic.
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Za słaby jestem, może coś łatwiejszegooooo?
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
nie istnieje coś takiego że jesteś za słaby, masz za mało doświadczenia. Zrób tę grę. Jak przeszedłeś kurs MZ strukturalny i obiektowy to dasz sobie radę.
komentarz 7 lipca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie jesteś za słaby, masz dokumentacje i masz filmy na yt, jak się chce to się zrobi.
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Może nie jestem, ale nie interesują mnie na razie apki internetowe..
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
ale ja ciągle mówię o C++ i C#
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)

Jakiś magic link?

napisz program który będzie sprawdzać parametry komputera, coś jak CPU-Z tyle że będzie pokazywało jaki jest stan (dobry/zły), temperaturę dysku, RAM itd.

komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
a czemu mam ja to zrobić??

@Edit

Tak, daj mi łapkę w dół za to że nie dałem Ci gotowca. Spoko, chciałeś projekt?? Masz kilka, dalej rób sam.
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
On jest po pierwszym tomie ,,Symfonii C++". Dopiero co skończył przerabiać klasy, a to do tego bez dokładniejszego omawiania konstruktorów, destruktorów, a co ważniejsze polimorfizmu, więc to tak, jakbyś powiedział komuś kto się uczy, hm, np. układać kostkę Rubika, żeby ułożył ją w 10 sekund. Nie umiesz? Hm, no dobra, to dam ci fory, może w 20 ;) Żeby zrobić takiego GPS-a, po przeczytaniu (i oczywiście zrozumieniu) całej książki potrzebowałby jeszcze z parę miesięcy. Bo jeszcze musi zrobić trochę projektów, żeby ogarnąć ogólnie jak się je tworzy, no i nauczyć się jakiejś biblioteki, czy czego tam użyje, żeby pobierać informacje GPS.
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Nie dałem ci minusa
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
http://pics.tinypic.pl/i/00801/smr5le8io0xs.png

Tak dałem ci minusa, oczywiście......
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
@iWantCode - jeny, nie przejmuj się tym tak, bo wygląda to tak, jakbyś próbował się wytłumaczyć z jakiejś zbrodni, w którą ciebie wrobiono :)
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
@ iWantCode przepraszam, po prostu napisałem żebyś sam poszukał i nagle w dół poszło, przepraszam.

@filipeczek7 czemu nie mogłem zanotować że jest po 1 tomie?? nie wiem. Dzięki za uświadomienie.

Ok to moja ostatnia propozycja. Z tym raczej sobie poradzisz. Rozwiązuj zadania na spoju
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
@Elektronator - no weź przestań, żeby dokładnie opisu nie przeczytać? No dobra, cofnę ten minusik, bo myślałem, że cię zdrowo rąbnęło ;)

Tak, SPOJ na tym etapie programowania to dobry pomysł. Już o tym zapomniałem, że istnieje takie coś jak SPOJ, bo ja w ogóle tego nie używałem. Ale spodobała mi się bardzo podobna strona, https://www.codingame.com/ Gra się w gry poprzez programowanie :) Zrobiłem parę łamigłówek, bardzo fajne, chyba lepsze niż krzyżówki ;)
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
@Elektronator możesz napisać jakąś małą specyfikacje tego programu do pomiarów?
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany

 

@Elektronator - no weź przestań, żeby dokładnie opisu nie przeczytać? No dobra, cofnę ten minusik, bo myślałem, że cię zdrowo rąbnęło ;)

 hahah w sumie ludzie mnie uważają za takiego, ale ok.

Tej strony nie znałem sam skorzystam.

komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
@ iWantCode specyfikacje... może to pomoże http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=7391
0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2016 przez niezalogowany
Jeśli chcesz zrobić jakiś projekt od razu po przeczytaniu (i zrozumieniu) całej książki, to raczej nie będzie on jakiś zadziwiający, bo pewnie będziesz go chciał zrobić w konsolce. Jeśli wolisz zrobić jakiś program graficzny (najlepiej po prostu grę), to radziłbym ci się nauczyć SFML-a. Zajmie ci to kolejne parę miesięcy (mi całkowite przeczytanie i ogarnięcie SFML-a zajęło chyba z 5 miesięcy, może 6, bo modułu sieciowego zacząłem się uczyć później), więc nie myśl, że coś fajnego zrobisz od razu po przeczytaniu jakiejkolwiek książki ;) W Symfonii jest opisany tylko język, którego możesz użyć do wielu rzeczy. Ale tych rzeczy musisz się jeszcze nauczyć. Więc napisz mi, czy chcesz napisać program konsolowy, czy graficzny.

Edit: aha! I polecam ci wpisać w wyszukiwarce "C++ Pomysł na: " ;)
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Jestem po pierwszym tomie, drugi przede mną.
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Filipekczek7 nie napisałeś żadnego pomysła. (my bff i gramatyka xDDDDD)
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
No tak tak, wiem, dlatego nie chcę, żebyś robił jakiekolwiek projekty, przed przeczytaniem całej książki. No chyba, że zadania domowe na końcu każdego z rozdziałów. Takie zadanka możesz sobie robić :) Ale szczerze mówiąc, to ja tego nie robiłem ;) A! I pamiętaj, że po przeczytaniu Symfonii, dobrze by było przeczytać ,,Pasję C++", są tam opisane dość ważne mechanizmy w C++, czyli szablony, pojemniki i sytuację wyjątkowe, więc jeśli SERIO chcesz się nauczyć C++, to przeczytaj. Równie dobrze możesz robić sobie fajne gry czy programy bez tej wiedzy, ale jeśli chcesz być dobrym programistą, to przeczytaj ;)
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
Tak, wiem, nie napisałem, bo nie byłem pewien co chcesz zrobić po przeczytaniu tylko pierwszego tomu ;) Ale zedytowałem odpowiedź i jest tam taka porada do wyszukiwarki forumowej ;)

Podobne pytania

+2 głosów
11 odpowiedzi 513 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2015 w Offtop przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
+3 głosów
8 odpowiedzi 485 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2020 w Offtop przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 352 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2018 w Offtop przez Michał 00900 Początkujący (250 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...