• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekty na wakacje!

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
738 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2016 w Offtop przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Witam, chciałbym trochę podszkolić mojego c++ (jestem po pierwszym tomie symfonii) i c# (i wformsy).

I szukam jakiś ciekawszych projektów w których bym się czegoś nauczył, możecie pisać co wy pisaliście.

Wykonanie projektu nie powinno zająć dłużej niż 3-4 tygodnie.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 lipca 2016 przez niezalogowany
ja mam taki fajny pomysł, byś zrobił program, na telefon który będzie liczyć ile samochód spali w ciągu jednej podróży, na podstawie przejechanej trasy, z danych z GPS
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
@ iWantCode przepraszam, po prostu napisałem żebyś sam poszukał i nagle w dół poszło, przepraszam.

@filipeczek7 czemu nie mogłem zanotować że jest po 1 tomie?? nie wiem. Dzięki za uświadomienie.

Ok to moja ostatnia propozycja. Z tym raczej sobie poradzisz. Rozwiązuj zadania na spoju
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
@Elektronator - no weź przestań, żeby dokładnie opisu nie przeczytać? No dobra, cofnę ten minusik, bo myślałem, że cię zdrowo rąbnęło ;)

Tak, SPOJ na tym etapie programowania to dobry pomysł. Już o tym zapomniałem, że istnieje takie coś jak SPOJ, bo ja w ogóle tego nie używałem. Ale spodobała mi się bardzo podobna strona, https://www.codingame.com/ Gra się w gry poprzez programowanie :) Zrobiłem parę łamigłówek, bardzo fajne, chyba lepsze niż krzyżówki ;)
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
@Elektronator możesz napisać jakąś małą specyfikacje tego programu do pomiarów?
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany

 

@Elektronator - no weź przestań, żeby dokładnie opisu nie przeczytać? No dobra, cofnę ten minusik, bo myślałem, że cię zdrowo rąbnęło ;)

 hahah w sumie ludzie mnie uważają za takiego, ale ok.

Tej strony nie znałem sam skorzystam.

komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
@ iWantCode specyfikacje... może to pomoże http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=7391
0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2016 przez niezalogowany
Jeśli chcesz zrobić jakiś projekt od razu po przeczytaniu (i zrozumieniu) całej książki, to raczej nie będzie on jakiś zadziwiający, bo pewnie będziesz go chciał zrobić w konsolce. Jeśli wolisz zrobić jakiś program graficzny (najlepiej po prostu grę), to radziłbym ci się nauczyć SFML-a. Zajmie ci to kolejne parę miesięcy (mi całkowite przeczytanie i ogarnięcie SFML-a zajęło chyba z 5 miesięcy, może 6, bo modułu sieciowego zacząłem się uczyć później), więc nie myśl, że coś fajnego zrobisz od razu po przeczytaniu jakiejkolwiek książki ;) W Symfonii jest opisany tylko język, którego możesz użyć do wielu rzeczy. Ale tych rzeczy musisz się jeszcze nauczyć. Więc napisz mi, czy chcesz napisać program konsolowy, czy graficzny.

Edit: aha! I polecam ci wpisać w wyszukiwarce "C++ Pomysł na: " ;)
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Jestem po pierwszym tomie, drugi przede mną.
komentarz 7 lipca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
Filipekczek7 nie napisałeś żadnego pomysła. (my bff i gramatyka xDDDDD)
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
No tak tak, wiem, dlatego nie chcę, żebyś robił jakiekolwiek projekty, przed przeczytaniem całej książki. No chyba, że zadania domowe na końcu każdego z rozdziałów. Takie zadanka możesz sobie robić :) Ale szczerze mówiąc, to ja tego nie robiłem ;) A! I pamiętaj, że po przeczytaniu Symfonii, dobrze by było przeczytać ,,Pasję C++", są tam opisane dość ważne mechanizmy w C++, czyli szablony, pojemniki i sytuację wyjątkowe, więc jeśli SERIO chcesz się nauczyć C++, to przeczytaj. Równie dobrze możesz robić sobie fajne gry czy programy bez tej wiedzy, ale jeśli chcesz być dobrym programistą, to przeczytaj ;)
komentarz 7 lipca 2016 przez niezalogowany
Tak, wiem, nie napisałem, bo nie byłem pewien co chcesz zrobić po przeczytaniu tylko pierwszego tomu ;) Ale zedytowałem odpowiedź i jest tam taka porada do wyszukiwarki forumowej ;)

Podobne pytania

+2 głosów
11 odpowiedzi 513 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2015 w Offtop przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
+3 głosów
8 odpowiedzi 485 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2020 w Offtop przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 352 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2018 w Offtop przez Michał 00900 Początkujący (250 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...