• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy nie jest za późno na sztuki walki?

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
5,459 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2016 w Offtop przez GameProgrammer Obywatel (1,140 p.)
Ludzie często zadają to pytanie odnośnie wielu rzeczy, np. programowania, Teraz naszło mnie żeby zacząć trenować sztuki walki w wieku 22 lat, i ktoś powiedział mi że to już trochę za późno na coś takiego. Trochę mnie to zbulwersowało bo wiem że ludzie w wieku 100 lat nawet studia kończą, jednak myślę że trochę w tym prawdy jest i nigdy perfekcji już w tej dziedzinie nie osiągnę. Jakie wy macie zdanie na ten temat? Przy okazji chciałbym się dowiedzieć jakie wy sztuki walki polecacie, kiedyś trenowałem jujitsu, a czym teraz warto się zainteresować?

7 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 6 lipca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Jeśli nie zacząłeś w wieku 4 lat to nie ma sensu. Rób co lubisz, trenuj to co Ci się bardziej podoba. Co to za pytanie w ogóle, tak, jest za późno, w wieku 22 lat możesz hodować jedynie jedwabniki co najwyżej, ale to i tak nie jestem pewien czy zdążysz wyhodować chociaż ze trzy.
+3 głosów
odpowiedź 6 lipca 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
...ostatnio oglądałem dokument na YT o uzależnionych od seksu. I był tam taki dziadek, który obraca ok 250 babek rocznie. Mówił, że nie potrzebuje viagry, pije dużo jogurtowi i chodzi na basen, który daje mu bardzo dobrą wytrzymałość. Wiele kobiet jest pod wrażeniem. Spały z o wiele młodszymi, a on był od nich wytrzymalszy - lepszy. I teraz sobie odpowiedz na pytanie, czy z taką myślą, że nigdy  nie zostanie mistrzem olimpijskim nie traci czasu na jakiś głupi basen, a może osiąga to co chce?
+3 głosów
odpowiedź 6 lipca 2016 przez Moonshine Mądrala (6,360 p.)
Zaczynaj, nie zastanawiaj się. Masz 22 lata, jesteś w pełni sił chłop. Ze swojej strony polecam kick-boxing, zaczynając w wieku 17 lat, po 2 latach osiągnąłem mistrzostwo Polski i zdobyłem 3 puchary Polski, później zrezygnowałem przez kontuzję. Jedynie 2 lata, za 2 lata będziesz miał 24, nadal będziesz chłopem w pełni sił. Nadal możesz osiągnąć to na co sobie zapracujesz. Ale warunek jest jeden! Serce! To się liczy w sportach walki, gdy masz siłę woli, silę w głowie, to siła fizyczna schodzi na drugi plan, w rok możesz zbudować taką formę fizyczną, że będziesz w stanie przebiec maraton, przewalczyć 20 rund. Jednak to co masz głowie uczyni Cię tym najlepszym.

Nie zastanawiaj się, znajdź klub, idź już jutro.
+1 głos
odpowiedź 6 lipca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Za późno na mistrzostwa świata może, ale, kurde, kto komu broni sobie potrenować?

Poza tym perfekcji nikt nigdy nie osiągnął i nie osiągnie. W przypadku sztuk walki, na każdego kozaka znajdzie się wiekszy, więc nie kumam rozkminy.
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Na tenowanie nigdy nie jest za późno, ale czy coś ośiagniesz to można tylko gdybać. Wiadomo są sporty w których coś się da, zależy od treningó itd. Na pewno szanse są zawsze. Co do sportu no wiesz, zależy od ciebie. Sporty brutalne jak kraftmaga czy jakoś tak, czy coś lżejszego jak karate lub zapasy. Jest mma, tajski boks. Dużo by wymieniać....
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
To ja może powiem tak "dla chcącego nic trudnego","nigdy nie jest za późno".Ćwicz naprawdę i nie patrz na wiek że masz tam 22 lata i nie masz szans.Przecież są nawet zawodu dla osób takich słabszych.Nie muszą być to jakieś mistrzostwa świata ale prawda jest taka że jak zaczniesz teraz ćwiczyć naprawdę ciężko to do 30 lat możesz być naprwdę bardzo dobry.Ja nie mam jakiś zapał do sportu(z powodu mojego kolana) ale moge ci polecić MMA na które chodzi mój kolega i karate na które chodzi moja koleżanka (ona już dość długo).Bardzo sobie chwalą,ja zawsze chciałem trenować boks jest bardzo ciekawą sztuką walki.Ale prawdzie mówiąc to każda sztuka walki jest fajne,więc tu jest tak jak kto woli i jaki typ uderzeń mu się podoba.Jak chcesz moge dać ci kontakt z tymi osobami.Pozdrawiam u życze sukcesów :D
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2016 przez A_C Użytkownik (880 p.)
Nigdy na nic nie jest za późno. Ograniczenia są w naszej głowie i w dodatku wgrane z zewnątrz. Patrz również od strony praktycznej, co takie trenowanie da Ci w życiu. Bo po części założenie jest takie, by na ulicy czuć się bardziej pewnie i w razie sytuacji można było użyć swoich umiejętności. A nie zawsze ring i mata przekłada się na życie. Znam wiele osób, które za młodu trenowali kyukushin, a na ulicy sobie nie radzili z powodu nie trzymania odpowiednio gardy. Bo niby po co, skoro na turniejach się w głowę nie bije, a jednak na ulicy już tak. Pamiętaj, że taki trening to programowanie naszego mózgu po przez tworzenie nawyków, za pomocą ciągłego powtarzania. Osobiście trenuję IKMA Krav Maga, nauczysz się technik bokserskich, wszystkich kopnięć, utrzymywania dystansu, koordynacji, będziesz miał też parter. I to nie wszystko, nauczysz się myślenia na ulicy, reagowania w pewnych sytuacjach. Nauczysz się bezpiecznych padów, bo często jest tak, że podchodzi ktoś i popycha, a druga osoba przewraca się i rozbija głowę. Przewroty w przód i w tył. Dla tego ja polecam coś co jest praktyczne i może się Tobie przydać. Tylko omijaj dalekim łukiem takie szkoły, które obiecują np naukę weekedową przed nożem.
komentarz 10 listopada 2016 przez zerko Początkujący (400 p.)
Nie jest zbyt późno, tym bardziej na  - http://www.grapplingkrakow.com.pl ju jitsu

Musisz znać temat - sporo było o tym pisane w sieci. Ogólnie wiele zależy od tego, jakie kto ma predyspozycje. Nie każdy się do tego nadaje.

Podobne pytania

–3 głosów
3 odpowiedzi 484 wizyt
+7 głosów
10 odpowiedzi 474 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2015 w Offtop przez sprtnbst Obywatel (1,710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2018 w Offtop przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...