• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja Elementary OS

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
1,190 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
Cześć. Właśnie chce sobie zainstalować Linuxa, padło na Freya Elementary OS. Chcę zainstalować go z pendrive, i mam pytanie - mogę zainstalować tego Linuxa koło Windowsa ?

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 6 lipca 2016 przez niezalogowany
Tak
0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2016 przez codeobiect Początkujący (480 p.)
Jeśli to Twoja pierwsza instalacja Linuxa to nie polecam tego robić, bo bankowo usuniesz sobie windę ;) A do tego dużo nie trzeba.
komentarz 8 lipca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Bzdury tam gadasz, dystrybucje typu Ubuntu, czy Mint (zresztą Elementary też, to był mój pierwszy Linuks) mają opcję "Zainstaluj obok windows" czy coś w tym stylu. Pamiętam dobrze, jak pierwszy raz instalowałem Linuksa, to skorzystałem z tej opcji i niczego sobie nie rozwaliłem, no chyba że początkujący się zacznie bawić w ręczne partycjonowanie :)
komentarz 8 lipca 2016 przez codeobiect Początkujący (480 p.)
Racja, zapomniałem, że w tych (czyt. dostosowanych dla początkujących) jest opcja instalacji obok windows. Mój błąd.

Niemniej jednak, warto uważać.

A w ogóle, po takiej automatycznej instalacji obok Windows są problemy z Grubem, czy to też jest załatwiane automatycznie?
komentarz 8 lipca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Też tak uważam, że warto uważać :) Ale jeśli się robi zgodnie z tym banalnym "samouczkiem" to nie powinno być problemów.

Ja problemów z GRUBem nigdy nie miałem, wszystko cacy :)
komentarz 8 lipca 2016 przez codeobiect Początkujący (480 p.)
A, no to git ;)

Ja instalowałem kiedyś Linuxa (już nie pamiętam jakiego) obok Windowsa, ale bez tej opcji automatycznej instalacji obok Windows, na szczęście obyło się bez uszkodzeń (tyle tylko, że to nie był mój pierwszy Linux), natomiast miałem małe problemy z GRUBem, które na szczęście łatwo dało się naprawić ;)

Dzięki za informacje!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 598 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 588 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 300 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...