• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia w pobliżu Jaworzna/Katowic.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
516 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)

Dzień dobry/Dobry wieczór/Hej.

Z góry przepraszam, za kolejny tego typu temat, ale nie znalazłem na forum praktycznie nic o studiach w okolicach Jaworzna/Katowic, a czas nagli, coraz mniej go.
Jak to po maturze bywa, czas pójść na studia. No i tutaj pytanie, jakie? Maturę zdawałem z matematyki, informatyki i angielskiego (z czego informatyka mi lepiej poszła niż matematyka).
Mieszkam w Jaworznie (dojazd do Gliwic autobusem jest strasznie długi, dlatego od razu odrzucam Politechnike w Gliwicach). Zastanawiałem się nad WSTI, ale poczytałem opinie innych studentów i ponoć poziom nie jest zbyt wysoki, a w dodatku strasznie robią wszystko dla pieniędzy, więc chyba zostaje mi UJ lub Uś. Poszukuję jakiegoś kierunku stricte pod programowanie (a najlepiej w Javie).
1) Czy UŚ ma dobrą opinię o Informatyce? Znalazłem opinie, ale to sprzed 4 laty, że ponoć egzaminy z programowania się na kartkach zdawało. Jaki kierunek pod programowanie byście mi polecili?
2) A może UJ? Jak tam informatyka wygląda? Ktoś studiuje tam z Was i może wyrazić swoją opinię? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
edycja 6 lipca 2016 przez adas94

Semestr 1 

  1. Programowanie Java (Egz piszesz na kartce - 3 krótkie programy)
  2. Logika, matematyka, fizyka itd...
  3. WDI - wprowadzenie do informatyki (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie binarne, maszyna Turinga, automaty skończone itd)

Semestr 2 

  1. Metody numeryczne, algebra (ogólnie jest zasada, że na każdym semestrze się coś z matmy znajdzie do pewnego momentu)
  2. PTC - podstawy techniki cyfrowej (Siatki Karnaugha, multipleksery i demultipleksery, liczniki małej i średniej skali integracji, automat Moore'a)
  3. Bazy danych (ogólnie)
  4. Programowanie w C++ (Ostatni egzamin z programowania gdzie pogramujesz na kartce - same podstawy)

Semestr 3

  1. Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka
  2. Architektura komputerów (Assembler)
  3. Algorytmy i struktury danych (C++)
  4. Systemy operacyjne 
  5. Systemy wyszukiwania informacji 
  6. Podstawy inżynierii programowania (Java  ciąg dalszy, kompozycja, agregacja, singleton takie sprawy)

Semestr 4

  1. Matematyka dyskretna
  2. Sieci komputerowe i teletransmisja danych
  3. Systemy ekspertowe (to dopiero przedmiot :) )
  4. Systemy wbudowane (Atmega, programowanie w Bascomie, zabawa ze sprzętem)
  5. Programowanie w środowiskach zintegrowanych (C++, qt - projekt na zaliczenie)
  6. Modelowanie systemów baz danych 
  7. I tutaj są 2 przedmioty specjalizacyjne do wybrania.

Semestr 5

  1. Techonologie internetowe w programowaniu (Html, Css, Javascript, JQuery) - projekt na zaliczenie np. (gra memo)
  2. Sieciowe systemy informacyjne (Php, sql) - projekt bloga na zaliczenie (cały blog i CMS napisać samemu bez gotowych rozwiązań)
  3. Podstawy projektowania systemów informatycznych (Diagramy różne różniste)
  4. 2 specjalizacyjne do wyboru

Semestr 6

  1. Wielowarstwowe systemy informatyczne (projekt strony internetowej, np sklepu internetowego - takie sprawy)
  2. Programowanie wieloplatformowe (C++ - qt)
  3. 1 specjalizacyjny do wyboru

Semestr 7

  1. Przetwarzanie w chmurach obliczeniowych
  2. 2 specjalizacyjne do wyboru

 

Ogólnie to polecam UŚ jeśli chodzi o informatykę. Poziom wcale nie jest niski. Łatwo się dostać, bo wystarcza zdaje się 80% na maturze z podstawowej matmy, ale po 1 semestrze 1/3 odpada.  Od razu zaznaczam, że w miejsce przedmiotów specjalizacyjnych zazwyczaj można znaleźć coś z programowania i to w takiej bardziej zaawansowanej formie. 

 

komentarz 6 lipca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Serio, gra memo na zaliczenie?  bez jaj, my pisaliśmy statki z obsługą bazy danych jako jedną z 10 list, memo też było..

I serio blog na zaliczenie? matko, wiadomo, że i tak 95% nie napisze więcej jak  prostego cruda, więc taki blog to tak z godzina-dwie.
komentarz 6 lipca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Cudów nie ma. Na poszczególnych przedmiotach zazwyczaj jest poznawana nowa technologia i z niej omawiane są podstawy. Coś w stylu "Cześć, jestem po studiach i potrafię napisać Hello world w 20 językach programowania".

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,429 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...