• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kompletnie nie potrafię wykorzystać funkcji dla animacji ! Zatrzymanie animacji na chwilę i jej ponownie ruszenie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
140 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2016 w HTML i CSS przez xbkar Nowicjusz (120 p.)
Witam. Mam pewne pytanie dotyczące mojej animacji na stronie. Mam dwie animacje, paru budowniczych przekłada sobie cegły jeden do drugiego, ostatni "wrzuca" te cegły do drugiej animacji - ciężarówki. I tu moje pytanie, jak zrobić by po zapełnieniu ciężarówki gdy jest w drodze (jedzie i wraca) pracownicy stali w bezruchu ? Próbowałem się bawić wszystkim jednak z miernym skutkiem a właściwości niestety animacji znam niewiele, internet też niewiele pomógł dlatego zwracam się z prośbą do was.. Może źle się za to zabieram. Ale pani grafik sobie zażyczyła, dostarcza materiały na raty i wszystko osobno. Sklejam, kombinuje i nie wiem jak zaspokoić to wygórowane oczekiwanie. Ponadto, kiedy chcę aby cegły pojawiały się wolno (tu wolna animacja) a następnie odjechała szybciej (efekty dymku z rury wydechowej zmienia się za wolno w jednym tempie) używając krzywej Beziera robi się taka rolka a nie ładna animacja jak przy funkcji steps, tu też nie wiem co robić.

Ewentualnie jeśli ktoś by miał jeszcze dobrą radę jak ładnie zgrać te animacje w czasie też byłbym wdzięczny.

Nienawidzę animacji :p
komentarz 5 lipca 2016 przez niezalogowany

Do zapauzowania animacji używa się: animation-play-state: paused;

http://www.w3schools.com/cssref/css3_pr_animation-play-state.asp

Pokaż jakiś kod najlepiej na jsfiddle albo codepen, a co do zgrania to musisz dokładnie wszystko policzyć i wstawić odpowiednie wartości czasowe w css ;)

komentarz 5 lipca 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

w3schools no

komentarz 5 lipca 2016 przez niezalogowany

pierwszy lepszy z google żeby chłopakowi pokazać tą funkcje css'a, się czepiasz cheeky

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Coś więcej, może jakiś kod? Czy animacja typu przesuwania backgroundu (masz kolejne ramki animacji - wykonanych ruchów) czy wgrywasz po kolei kolejny obraz?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 448 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w HTML i CSS przez profsor500 Użytkownik (610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 414 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2017 w JavaScript przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 123 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...