• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Ataki DDoS- jak chronic ?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,915 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Memories Obywatel (1,410 p.)
zamknięte 5 lipca 2016 przez HaKIM
Nie bede owijal w bawelna- grupa ludzi jeszcze z koprem pod nosem dostala moje ip:

dostalem kilka atakow, jednak nie ejstem w stanie stwierdzic, ze to ataki DDoS, ale 90% racja.

Wiec moje pytanie: jak sie uchronic przed takimi atakami ?

Komputer stacjonarny- internet z Orange- nie wiem czy mam zmienne IP.
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany.
komentarz 6 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Wiec moje pytanie: jak sie uchronic przed takimi atakami ?

Daj się im chwilę pobawić i to minie... ;)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 5 lipca 2016 przez Memories
 
Najlepsza
Masz internet z Orange, jak rozumiem Neostrada? Jeśli tak to owszem, masz zapewne zmienne IP i aby je zmienić wystarczy prawdopodobnie zresetować router - sprawdź jakie masz aktualnie i spróbuj restartu. U mnie tak jest, też mam Neostradę.

Poza tym jeśli masz router to nie za bardzo rozumiem na co idą te ataki DDoS? Na Twój komputer? Jeśli tak to po prostu zablokuj zaporą całkowicie dostęp do urządzeń w sieci lokalnej z zewnątrz, wyłącz NAT i DMZ i do komputera nic nie dotrze (z resztą domyślnie wszystko powinno być zablokowane a tylko w razie potrzeby można włączać).

No i warto dodać, że ataki DDoS są karalne, możesz więc zgłosić to gdzie trzeba.
komentarz 5 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

wlaczam OVH

Że co?

Probuje zmienic ip przez router: komenda ipconfig podpatrze swoje ip racja ? 

Nie, nie przypominam sobie, aby w ipconfig można było sprawdzić zewnętrzne IP - bo chodzi przecież o zewnętrzne IP które jest widoczne dla wszystkich, nie o to, które ma Twój komputer w sieci lokalnej. Najprościej po prostu wejść na jakąś stronę, która wyświetla IP, pierwsza z brzegu: http://www.moje-ip.eu/ Po restarcie routera powinno się zmienić, zmienia się też samo co jakiś czas (chyba około doby).

czy jesli ma moje ip to moze mi jakos inaczej zaszkodzic ? Nie wiem kurde, dostac sie do mojego konta bankwoego etc

Zdajesz sobie sprawę, że Twoje IP ma co najmniej każdy administrator strony, którą odwiedzasz? Na tym forum również - widzę z jakiego IP wchodzisz. Gdy nawet ktoś nie ma odpowiednich rzeczy które by zbierały IP odwiedzających to i tak zapewne jego serwer zbiera logi, a w logach zapisuje się również IP.

Sądzę więc, że raczej w standardowej konfiguracji nie ma żadnego zagrożenia. Chyba, że rzeczywiście wystawisz swój komputer na świat, powyłączasz wszystkie zapory itd. - wtedy ktoś będzie mógł łatwo uzyskać do niego dostęp.

A takie pytanie: skąd wiesz, że ktoś słał na Ciebie te ataki DDoS?

@krrr123 co za problem poznać kogoś adres IP? Wystarczy odrobina chęci, np. można wysłać mu linka opisanego jako "świetna strona www" a tam będzie po prostu skrypt który będzie zapisywał IP. Albo jeszcze lepiej nie będzie nic, a IP wyciągnie sobie z logów serwera.

komentarz 5 lipca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jest stronka do linkowania.Zmienia się obrazek i na link albo co kolwiek i jak ktoś kliknie to widzimy ip
komentarz 5 lipca 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
WIem bo mi zagrozil, potem sprawdzal czy dalej jestem zalogowany i nagle wywalilo mi neta. Odlaczylem wtedy od zasilania.

No OVH co bylo w tych poradach co dostalem w linku, nei ma mpojecia, ale zobacze co to jest.

Dzieki tez za wytlumaczenei co do ip.

Dzieki tez za sprawdzarke!

Zapory wlaczone, zaraz sprawdze czy zmienia IP. Jesli nie zmienai moge cos jeszcze zrobic ? Slyszalem o VPN'ie, ale jesli ktos juz posiada moje IP to obejdzie to prawda ?
komentarz 5 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Hm, skoro tak piszesz to może jednak jakiś atak na sam router, ciężko powiedzieć. A może to zwyczajny przypadek? (trochę naiwne no ale kto wie) W ustawieniach routera możesz poszukać jakiejś opcji filtrowania pakietów/zabezpieczeń przez DDoS, może coś takiego posiada i wtedy tym próbować się bawić. Chociaż z całą pewnością całkowite ochronienie się przed takim atakiem jest mało możliwe (niemożliwe?).

To co jest na OVH dotyczy zapewne serwerów w ich firmie, jeśli będziesz też miał taki sprzęt i wiedział jak go użyć to wtedy może te ogólne opisy coś Ci dadzą.

A VPN nie wiem jak mógłby Ci pomóc w ochronie przed DDoS. W dużym skrócie to przecież tylko połączenie się do innej sieci/komputera i z niego wysyłanie całego ruchu sieciowego. Jednak Twój komputer musi być i tak podłączony do internetu, aby móc łączyć się z tym VPNem więc ryzyko ataku DDoS Twojej sieci i tak wg mnie pozostaje.
komentarz 5 lipca 2016 przez Memories Obywatel (1,410 p.)
Dobra, czyli nie ma szans na obrone bez zmiennego ip- jesli nie to dzwonei do operatora. Dzieki wielkei za pomoc, mozna zamknac!
+1 głos
odpowiedź 5 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Dowolny Linux + iptables i śpisz spokojnie.
0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
komentarz 25 lipca 2016 przez EasyPeasy Użytkownik (550 p.)
Ale to jest na VPS/Dedyk ... a nie na domowe łącze
, a jak sądze na tym VPN nie ma

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 350 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Filipek123 Użytkownik (840 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 269 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Potrzebnapomoc Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Salaa1 Początkujący (460 p.)

92,416 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,985 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...