• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

plik wsadowy bat do wyświetlenia ważności konta domenowego

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez damian.bielicki Nowicjusz (120 p.)

Witam !

potrzebuję  pliku wsadowego bat do wyświetlenia konta użytkownia w domenie aby sprawdzić jego ważność wygaśnięcia hasła

składnia wygląda tak

net user jkowalski /domain

lecz chciałbym taki plik wsadowy abym mogł tylko podawać nazwę użytkownika czyli w tym wypadku jkowalski

tak aby po wpisywania  użytkownika  działała mi  bedzie  wyżej komenda

całość  ja by mogła być w petli aby mógł  kolejnych użytkowników wpisywać

 to ma na celu tylko wyświetlać informacje o koncie

 

 sorry za chaotyczność ale nie wiem jak to wytłumaczyć

 

pozdrawiam Damian

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)

Witaj!

Nie wiem do końca o co Ci chodzi, bo faktycznie trochę chaotycznie to wyjaśniłeś. Zrozumiałem jednak, że chcesz wyświetlać podając nazwę użytkownika i zamknąć to w pętli. Oto kod z podanym przez Ciebie poleceniem

@echo off

:to
set /p z=Nazwa: 

net user %z% /domain

pause
cls

goto to

Pozdrawiam!  

komentarz 4 lipca 2016 przez damian.bielicki Nowicjusz (120 p.)
Dziękuje oto mi właśnie chodziło

Pozdrawiam
komentarz 4 lipca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Nie ma sprawy. Wyjaśnię jeszcze powyższy skrypt.

@echo off - najprościej mówiąc, pozwala na pisanie wielu linijek naraz.

set /p z=Nazwa: - polecenie set /p pozwala na stworzenie zmiennej i przypisanie jej wiadomości, która pojawi się w konsoli. Ogólny wzór jest taki : set /p zmienna=wiadomość

pause - zatrzymuje skrypt aż do wciśnięcia dowolnego klawisza. Wpisanie samego pause wyświetli dodatkową wiadomość "Press any key to continue...", jeśli nie chcesz tej wiadomości możesz zapisać pause>null

cls - wymazuje wszystko z konsoli

:to i goto to - nie jest to pętla. jeśli zapiszesz w jakimś miejscu :cokolwiek a potem goto cokolwiek to skrypt wróci do miejsca gdzie na początku jest : i nazwa wpisana po goto

Powyższy skrypt będzie działał cały czas, jeśli chcesz żeby po wpisaniu jakiegoś słowa, litery konsola wyłączyła się, możesz przed  net user %z% /domain dopisać if %z%==słowo_lub_litera exit

Pozdrawiam!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2020 w PHP przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,724 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 380 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...